Captain America: The Winter Soldier (2014)

Name Credit Credited as Role Id Sort Order
Chris Evans Actor Steve Rogers/Captain America 1 1000001
Samuel Jackson Actor Nick Fury 1 1000002
Scarlett Johansson Actor Natasha Romanoff/Black Widow 1 1000003
Robert Redford Actor Alexander Pierce 1 1000004
Sebastian Stan Actor Bucky Barnes/Winter Soldier 1 1000005
Anthony Mackie Actor Sam Wilson/Falcon 1 1000006
Cobie Smulders Actor Maria Hill 1 1000007
Frank Grillo Actor Brock Rumlow 1 1000008
Maximiliano Hernandez Actor Jasper Sitwell 1 1000009
Emily VanCamp Actor Kate/Agent 13 1 1000010
Hayley Atwell Actor Peggy Carter 1 1000011
Toby Jones Actor Dr. Arnim Zola 1 1000012
Stan Lee Actor Smithsonian Guard 1 1000013
Callan Mulvey Actor Jack Rollins 1 1000014
Jenny Agutter Actor Councilwoman Hawley 1 1000015
Bernard White Actor Councilman Singh 1 1000016
Alan Dale Actor Councilman Rockwell 1 1000017
Chin Han Actor Councilman Yen 1 1000018
Garry Shandling Actor Senator Stern 1 1000019
Georges St. Pierre Actor Georges Batroc 1 1000020
Salvator Xuereb Actor French Pirate #1 1 1000023
Brian Duffy Actor French Pirate #2 1 1000024
Zack Duhame Actor Engine Pirate 1 1000025
Adetokumboh M'Cormack Actor French Radio Pirate 1 1000026
Christopher Sarris Actor Skinny Steve 1 1000027
Aaron Himelstein Actor Launch Tech #1 1 1000028
Allan Chanes Actor Launch Tech #2 1 1000029
Gozie Agbo Actor Dr. Fine 1 1000030
Christopher Markus Actor SHIELD Interrogator #1 1 1000031
Stephen McFeely Actor SHIELD Interrogator #2 1 1000032
Pat Healy Actor Scientist #1 1 1000033
Ed Brubaker Actor Scientist #2 1 1000034
D.C. Pierson Actor Apple Employee 1 1000035
Danny Pudi Actor Com Tech #1 1 1000036
Bernard Zilinskas Actor Com Tech #2 1 1000037
Branka Katic Actor Renata 1 1000038
Angela Otstot Actor Garcia 1 1000039
Jon Sklaroff Actor Charlie XO 1 1000040
Chad Todhunter Actor Charlie Weapons Tech 1 1000041
Abigail Marlowe Actor SHIELD Tech 1 1000042
Jeremy Maxwell Actor Lead SHIELD Pilot 1 1000043
Emerson Brooks Actor Senior SHIELD Agent 1 1000044
Evan Parke Actor SHIELD Agent 1 1000045
Ricardo Chacon Actor Strike SGT. #1 1 1000046
Griffin Allen Actor Strike SGT. #2 1 1000047
Ann Russo Actor Strike Agent 1 1000048
Joe Rosalina Actor Strike Agent 1 1000049
Michael Debeljak Actor Strike Agent 1 1000050
Eddie Fernandez Actor Strike Agent 1 1000051
Joseph Hart Actor 25th Floor Strike Agent 1 1000052
Steven Culp Actor Scudder 1 1000053
Derek Hughes Actor Human Resources Executive 1 1000054
Wendy Hoopes Actor Doctor 1 1000055
Ethan Rains Actor Lead EMT 1 1000056
Dominic Rains Actor CIA Instructor 1 1000057
Charles Wittman Actor Capitol Hill Police 1 1000058
Andy Martinez Actor Capitol Hill Police 1 1000059
Michael Geus Actor FBI Agent 1 1000060
Terence O’Rourke Actor FBI Agent 1 1000061
Anne Grimenstein Actor Committee Member 1 1000062
Dante Rosalina Actor Little Boy In The Smithsonian 1 1000063
Robert Clotworthy Actor Fury Car Voice 1 1000064
June Christopher Actor SHIELD Computer 1 1000065
Gary Sinise Actor The Smithsonian Narrator 1 1000066
Joe Russo Director n/a 2 2000001
Anthony Russo Director n/a 2 2000002
Kevin Feige Producer n/a 3 3000001
Louis D'Esposito Executive Producer n/a 174 3000002
Alan Fine Executive Producer n/a 174 3000003
Victoria Alonso Executive Producer n/a 174 3000004
Michael Grillo Executive Producer n/a 174 3000005
Stan Lee Executive Producer n/a 174 3000006
Nate Moore Co-Producer n/a 170 3000007
Christopher Markus Screenplay n/a 120778 4000001
Stephen McFeely Screenplay n/a 120778 4000002
Jack Kirby Source Material (from comic book: "Captain America") 120786 4000003
Joe Simon Source Material (from comic book: "Captain America") 120786 4000004
JoAnn Perritano Unit Production Manager n/a 182 5000001
Lars Winther Assistant Director n/a 163 5000002
Gregory Hale Assistant Director n/a 163 5000003
Brian Relyea Assistant Director n/a 163 5000004
Jason Tamez Production Supervisor n/a 307 5000005
Kerry McKissick Script Supervisor n/a 191 5000006
Jenny Sandell Production Coordinator n/a 162 5000007
George Hrico Assistant Production Coordinator n/a 192 5000008
Tim Patterson Assistant Production Coordinator n/a 192 5000009
Danielle Daly Post-Production Supervisor n/a 120796 5000010
Cesare Gagliardoni Post-Production Coordinator n/a 120842 5000011
Jennifer Bergman Post-Production Coordinator Marvel Post Production Coordinator 120842 5000012
Trisha Burton Script Supervisor n/a 191 5000013
Brian Galligan Assistant Director n/a 163 5000014
Katie Pruitt Assistant Director 2nd Assistant Director 163 5000015
James Lin Location Manager n/a 193 5000016
Catherine Kagan Assistant Location Manager n/a 194 5000017
Ted Alvarez Assistant Location Manager n/a 194 5000018
Nancy Wong Assistant Location Manager n/a 194 5000019
Helen Pollak Production Manager n/a 305 5000020
Nick Satriano Assistant Director n/a 163 5000021
Douglas Plasse Assistant Director n/a 163 5000022
Jayson Merrill Assistant Director n/a 163 5000023
Sara Bartkiewicz Production Coordinator n/a 162 5000024
Alyssa Feener Assistant Production Coordinator n/a 192 5000025
James Currier Assistant Director n/a 163 5000026
Elona Tsou Production Supervisor (Cleveland Unit) 307 5000027
Jenny Fumarolo Production Coordinator (Cleveland Unit) 162 5000028
Alex Capaldi Assistant Production Coordinator (Cleveland Unit) 192 5000029
Nicholas Hiles Assistant Director 2nd Assistant Director(Cleveland Unit) 163 5000030
Bill Garvey Location Manager (Cleveland Unit) 193 5000031
Matthew T Assistant Location Manager (Cleveland Unit) 194 5000032
Josh Slates Assistant Location Manager (Cleveland Unit) 194 5000033
J Caitlin Ringness Assistant Location Manager (Cleveland Unit) 194 5000034
Wendall Hinkle Assistant Location Manager (Cleveland Unit) 194 5000035
Amira Soliman Assistant Location Manager (Cleveland Unit) 194 5000036
Ronald Haynes Assistant Location Manager (Cleveland Unit) 194 5000037
Kevin Foster Assistant Location Manager (Cleveland Unit) 194 5000038
Brad Berger Location Coordinator (Cleveland Unit) 120877 5000039
Chris Singleton Location Assistant (Cleveland Unit) 120947 5000040
Mike Wendt Location Assistant (Cleveland Unit) 120947 5000041
Lee Davidson Location Assistant (Cleveland Unit) 120947 5000042
Justin Stiles Location Assistant (Cleveland Unit) 120947 5000043
Jay Nolan Location Assistant (Cleveland Unit) 120947 5000044
Lucie Bourgeau Assistant Production Coordinator (Cleveland Unit) 192 5000045
Maylon Hines Location Assistant (Cleveland Unit) 120947 5000046
Bob Corna Location Assistant (Cleveland Unit) 120947 5000047
Fredrick Doyle Location Assistant (Cleveland Unit) 120947 5000048
Paul Elliot Production Supervisor (Makeup & Effects Laboratories, Inc) 307 5000049
May Tam Production Coordinator (Washington D.C. Unit) 162 5000050
Murphy Occhino Assistant Director (Washington D.C. Unit) 163 5000051
Doug Jones Assistant Director 2nd Assistant Director(Washington D.C. Unit) 163 5000052
Peggy Pridemore Location Manager (Washington D.C. Unit) 193 5000053
Lisa Hagenmeyer Location Manager (Washington D.C. Unit) 193 5000054
Matt Noonan Assistant Location Manager (Washington D.C. Unit) 194 5000055
Joe Achard Assistant Location Manager (Washington D.C. Unit) 194 5000056
Jeff Currier Assistant Location Manager (Washington D.C. Unit) 194 5000057
Todd Feaser Assistant Location Manager (Washington D.C. Unit) 194 5000058
Nicholas Glekas Location Coordinator (Washington D.C. Unit) 120877 5000059
Caz Rubacky Location Assistant (Washington D.C. Unit) 120947 5000060
Christopher Sylvain Location Assistant (Washington D.C. Unit) 120947 5000061
Morgan Smith Production Manager (Industrial Light & Magic) 305 5000062
Lauren Carara Production Manager (Industrial Light & Magic) 305 5000063
Alejandro Melendez Production Coordinator (Industrial Light & Magic) 162 5000064
Amber Lee Production Coordinator (Industrial Light & Magic) 162 5000065
Shawn Smolensky Production Coordinator (Industrial Light & Magic) 162 5000066
Kane Stewart Production Coordinator (Industrial Light & Magic) 162 5000067
Eric Wahlstrom Production Coordinator (Industrial Light & Magic) 162 5000068
Whitney Hagan Production Manager (Scanline VFX) 305 5000069
Crystal Choo Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000070
Ashlyn Hardie Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000071
Wendy Hulbert Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000072
Anna Guseva Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000073
Dave Kim Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000074
Scott Miller Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000075
Bernardo Rodriguez Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000076
Lisa Spence Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000077
James Dornoff Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000078
Nate Holroyd Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000079
Sinje Gebauer Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000080
Joseph Lobato Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000081
Michael Mielke Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000082
Sara Moore Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000083
Andrew Smith Production Manager Production Management(Scanline VFX) 305 5000084
Daniel Kepler Technical Coordinator (Luma pictures, Inc.) 120890 5000085
Sam Bourne Technical Coordinator (Luma pictures, Inc.) 120890 5000086
Patrick Timmermann Production Manager (Trixter) 305 5000087
Amy Cooper Production Coordinator (Trixter) 162 5000088
Marta Rodriguez Production Coordinator (Trixter) 162 5000089
Chris Erb Production Coordinator (Trixter) 162 5000090
Paolo Tamburrino Production Coordinator (Trixter) 162 5000091
Andreas Wieland Production Coordinator (Trixter) 162 5000092
Devon Catucci Production Coordinator (Perception) 162 5000093
Nikki Richter Production Coordinator (Perception) 162 5000094
Sean Udin Production Coordinator (Perception) 162 5000095
Michael Angelos Line Producer (Logan) 161 5000096
Steven Crowe Production Coordinator (Stereo D) 162 5000097
Brittany Sharman Production Coordinator (Stereo D) 162 5000098
Andrew Eick Production Coordinator (Stereo D) 162 5000099
Javier Paz Production Coordinator (Stereo D) 162 5000100
Trent Opaloch Director of Photography n/a 120780 6000001
Steven Scott Colorist DI Colorist 120920 6000002
Andrew Rowlands Camera Operator n/a 239 6000003
Taylor Matheson Assistant Camera 1st Assistant 233 6000004
Roger Wall Assistant Camera 2nd Assistant 233 6000005
Ian Fox Camera Operator n/a 239 6000006
Kent Harvey Camera Operator n/a 239 6000007
Mark Santoni Assistant Camera 1st Assistant 233 6000008
Thomas Barrios Assistant Camera 2nd Assistant 233 6000009
Simon Jarvis Assistant Camera Camera 1st Assistant 233 6000010
Dawn Nakamura Assistant Camera Camera 2nd Assistant 233 6000011
Alexandra Matheson Clapper Loader Digital Loader 120619 6000012
Ryan Nguyen Film Lab Digital Imaging Technician 120850 6000013
Adam Austin Camera Operator Libra Head Operator 239 6000014
Jajaira Corria Camera Digital Utility 120798 6000015
Zade Rosenthal Still Photographer n/a 120485 6000016
John Laurent Dailies Dailies Operator 120999 6000017
Eric Haase Colorist n/a 120920 6000018
Matthew Morrissey Video Playback Computer Playback Supervisor 505 6000019
James Visconti Video Computer/Video Engineer 120800 6000020
Kevin Rosenberger Projectionist Projection Engineering(Disney) 121104 6000021
Jesse Olivares Video Assistant Video Assist Operator 121119 6000022
Brittany Dietrich Film Lab Lab Tech 120850 6000023
Katie Thompson Film Lab Lab Tech 120850 6000024
Molly Porter Film Lab Lab Tech 120850 6000025
Emily Anderson Film Lab Lab Tech 120850 6000026
Fay Kiawakis Film Lab Lab Tech 120850 6000027
David Nowell Cinematographer n/a 402 6000028
Pete Romano Director of Photography Underwater Director of Photography 120780 6000029
Loren Elkins Assistant Camera Underwater 1st Assistant Camera 233 6000030
Christine Hodinh Assistant Camera Underwater 1st Assistant Camera 233 6000031
Igor Meglic Director of Photography n/a 120780 6000032
Maurice McGuire Camera Operator n/a 239 6000033
Onofrio Pansini Camera Operator n/a 239 6000034
Jacques Haitkin Camera Operator n/a 239 6000035
Henry Tirl Camera Operator D Camera Operator 239 6000036
Raymond Milazzo Assistant Camera 1st Assistant 233 6000037
Richard Masino Assistant Camera 1st Assistant 233 6000038
Kevin Potter Assistant Camera 1st Assistant 233 6000039
Lou DeMarco Assistant Camera Camera 1st Assistant 233 6000040
Jerry Patton Assistant Camera E Camera 1st Assistant 233 6000041
John Ellingwood Assistant Camera F Camera 1st Assistant 233 6000042
Milan Janicin Assistant Camera 2nd Assistant 233 6000043
Matt Fortlage Assistant Camera 2nd Assistant 233 6000044
Michael Crankshaw Assistant Camera Camera 2nd Assistant 233 6000045
John Garrett Assistant Camera Camera 2nd Assistant 233 6000046
Terry Wolcott Assistant Camera E Camera 2nd Assiatant 233 6000047
Liam Sinnott Assistant Camera F Camera 2nd Assistant 233 6000048
Chris Cavanaugh Film Lab DIT 120850 6000049
Cory Schulthies Film Lab Data Management Supervisor 120850 6000050
Melissa Fisher Film Lab Digital Utility 120850 6000051
Charlie Murphy Film Lab Digital Utility 120850 6000052
Alfie Ainsworth Videotape Operator Video Assist Operator 120833 6000053
Steve Koster Cinematographer Aerial Cinematographer 402 6000054
Brian Osmond Camera Operator (Cleveland Unit) 239 6000055
Adam White Camera Operator (Cleveland Unit) 239 6000056
Kiely Cronin Assistant Camera (Cleveland Unit) 233 6000057
John Burke Assistant Camera (Cleveland Unit) 233 6000058
Thomas Cherry Assistant Camera (Cleveland Unit) 233 6000059
Travis Clearly Assistant Camera (Cleveland Unit) 233 6000060
Colleen Mleziva Assistant Camera (Cleveland Unit) 233 6000061
Michael Wooten Assistant Camera (Cleveland Unit) 233 6000062
Laura Mattingly Film Lab Digital Utility(Cleveland Unit) 120850 6000063
Steve Irwin Video Assist/Playback Video Assist(Cleveland Unit) 120899 6000064
Dan Ellis Projectionist (Cleveland Unit) 121104 6000065
Josh Lakatos Video Assistant (Cleveland Unit) 121119 6000066
Pat Meehan Video Assistant (Cleveland Unit) 121119 6000067
Michael Kelem Cinematographer Aerial Cinematographer(Washington D.C. Unit) 402 6000068
Mike MacKenzie Video Assistant (Washington D.C. Unit) 121119 6000069
Nicole Whitaker Director of Photography (Logan) 120780 6000070
Charles Bunnag Colorist Digital Colorist(Technicolor) 120920 6000071
Damian McDonnell Colorist Digital Colorist(Technicolor) 120920 6000072
Juan Flores Color Digital Colorist Assistant(Technicolor) 121024 6000073
Ron Leidelmeijer Film Lab DI Assistant(Technicolor) 120850 6000074
Michael Dillon Film Lab DI Producer(Technicolor) 120850 6000075
Brandie Konopasek Film Lab DI Assistant Producer(Technicolor) 120850 6000076
Bob Schneider Film Lab DI Senior Editor(Technicolor) 120850 6000077
Tashi Trieu Film Lab DI Editor(Technicolor) 120850 6000078
Carrie Oliver Film Lab DI Editor(Technicolor) 120850 6000079
Jeff Ford Editor n/a 172 7000001
Matthew Schmidt Editor n/a 172 7000002
Thom Calderon Assistant Editor n/a 203 7000003
Robin Buday Assistant Editor n/a 203 7000004
Cassie Dixon Assistant Editor n/a 203 7000005
Reed Whorton Apprentice Editor n/a 121012 7000006
David Kern Editor n/a 172 7000007
Greg Herman Editor (Perception) 172 7000008
Kyle Graffam Editor (Perception) 172 7000009
Shane McAllen Editor (Logan) 172 7000010
Henry Jackman Music n/a 120781 8000001
Dave Jordan Music Supervisor n/a 120872 8000002
Steve Durkee Music Editor n/a 214 8000003
Jack Dolman Score Mixing Scoring Music Editor 120927 8000004
Jason Ruder Music Editor Temp Music Editor 214 8000005
Dominic Lewis Music n/a 120781 8000006
Matthew Margeson Music n/a 120781 8000007
Catherine Wilson Music Editor n/a 214 8000008
Al Clay Score Mixing n/a 120927 8000009
Nick Wollage Score Recording n/a 120840 8000010
Isobel Griffiths Music Orchestra Contracter 120781 8000011
Lucy Whalley Music Orchestra Contractor 120781 8000012
Stephen Coleman Music Orchestrations 120781 8000013
Jill Streater Score Mixing Score Copyist 120927 8000014
Brendyn Adams Music Mix Assistant 120781 8000015
Christine Bergren Music Music Legal & Clearances 120781 8000016
Victor Chaga Music Engineer Score Technical Engineer 120837 8000017
Jason Soudah Music Engineer Score Technical Engineer 120837 8000018
Vivian Aguiar-Buff Music Engineer Score Technical Engineer 120837 8000019
Frank Garcia Score Mixing Score Coordinator 120927 8000020
Matt Justmann Score Mixing Score Coordinator 120927 8000021
Steve Kofsky Music Music Production Services 120781 8000022
Everton Nelson Music Orchestra Leader 120781 8000023
Gavin Greenaway Music Conductor Conductor 120818 8000024
Margaret Gardner Music Coordinator n/a 206 8000025
Chris Barrett Recording Recordist(Air Studios, London) 120578 8000026
John Prestage Music Engineer Engineer(Air Studios, London) 120837 8000027
Sammy Cahn Song ("It's Been A Long, Long Time") 120859 8000028
Jule Styne Song ("It's Been A Long, Long Time") 120859 8000029
Harry James & His Orchestra Song Performer ("It's Been A Long, Long Time") 120788 8000030
Marvin Gaye Song ("Trouble Man") 120859 8000031
Marvin Gaye Song Performer ("Trouble Man") 120788 8000032
Peter Wenham Production Designer n/a 164 9000001
Tom Valentine Art Director n/a 183 9000002
Beat Frutiger Art Director n/a 183 9000003
Kevin Ishioka Art Director n/a 183 9000004
Carol Kiefer Art Department Coordinator n/a 195 9000005
Andy Park Conceptual Illustrator Concept Illustrator 121006 9000006
Rodney Fuentebella Conceptual Illustrator Concept Illustrator 121006 9000007
Andrew Kim Conceptual Illustrator Concept Illustrator 121006 9000008
Josh Nizzi Conceptual Illustrator Concept Illustrator 121006 9000009
Aric Cheng Set Designer n/a 202 9000010
Richard Mays Set Designer n/a 202 9000011
David Moreau Set Designer n/a 202 9000012
Anshuman Prasad Set Designer n/a 202 9000013
Mike Stassi Set Designer n/a 202 9000014
Jann Engel Set Designer n/a 202 9000015
Barbara Mesney Set Designer n/a 202 9000016
Julien Pougnier Set Designer n/a 202 9000017
Paul Sonski Set Designer n/a 202 9000018
Randy Wilkins Set Designer n/a 202 9000019
James Carson Concept Artist n/a 120911 9000020
Tim Flattery Concept Artist n/a 120911 9000021
Jamie Rama Concept Artist n/a 120911 9000022
Chris Ross Concept Artist n/a 120911 9000023
Josh Herman Sculptor Digital Sculptor 120910 9000024
Tony Bohorquez Model Maker n/a 121081 9000025
Christian Cordella Illustrator n/a 600 9000026
Mariano Diaz Illustrator n/a 600 9000027
Leslie Pope Set Decorator n/a 165 9000028
Russ Anderson Leadman n/a 433 9000029
Nancy King Set Decorator Set Decoration Coordinator 165 9000030
Brad Curry Art Department Drapery Master 120843 9000031
Helen Kozora-Tell Set Decorator Set Decoration Buyer 165 9000032
Sammy Tell Set Decorator Set Decoration Buyer 165 9000033
Tony Andraus Gang Boss Set Decoration Gangboss 121117 9000034
Scott Huke Gang Boss Set Decoration Gangboss 121117 9000035
Marcus Epps Set Dresser On-Set Dresser 197 9000036
Matthew Atzenhoffer Set Dresser n/a 197 9000037
Christopher Casey Set Dresser n/a 197 9000038
Rick Glenn Set Dresser n/a 197 9000039
Steven Hull Set Dresser n/a 197 9000040
Mike Lequerica Set Dresser n/a 197 9000041
David Mitchell Set Dresser n/a 197 9000042
Geoffrey Nightingale Set Dresser n/a 197 9000043
Steve Pfauter Set Dresser n/a 197 9000044
Perry Batchelor Set Dresser n/a 197 9000045
Jack Cornelius Set Dresser n/a 197 9000046
Corey Gomez Set Dresser n/a 197 9000047
David Ladish Set Dresser n/a 197 9000048
Paul McDuffee Set Dresser n/a 197 9000049
Jefferson Murff Set Dresser n/a 197 9000050
Joe Pfaltzgraf Set Dresser n/a 197 9000051
Michael Vojvoda Set Dresser n/a 197 9000052
Todd Rex Sculptor n/a 120910 9000053
Erik Haraldsted Set Designer Designer 202 9000054
Carlo Perez Gang Boss Modeler Gangboss 121117 9000055
Richard Bennett Storyboard Artist n/a 199 9000056
Darrin Denlinger Storyboard Artist n/a 199 9000057
Philip Keller Storyboard Artist n/a 199 9000058
Rod Nunnally Painter Paint Supervisor 200 9000059
Andy Flores Painter Standby Painter 200 9000060
Larry Clark Gang Boss Paint Gangboss 121117 9000061
Thomas Watson Gang Boss Paint Gangboss 121117 9000062
Gene Cooper Sculptor n/a 120910 9000063
Jason Vanover Greensman Greens 201 9000064
Richard Jones Greensman Greens Foreman 201 9000065
Eric Pierson Set Dresser On-Set Dresser 197 9000066
Neil Wicks Set Dresser On-Set Dresser 197 9000067
Timothy Ackers Painter Standby Painter 200 9000068
Jeffrey Jenkins Painter Standby Painter 200 9000069
Josh Borgese Greensman Greens Foreman 201 9000070
Stevie Sickels Greensman n/a 201 9000071
Gary Kosko Art Director (Cleveland Unit) 183 9000072
Kate Dougherty Set Designer (Cleveland Unit) 202 9000073
Deborah Marsh Art Department Coordinator (Cleveland Unit) 195 9000074
Josh Drylie Set Dresser (Cleveland Unit) 197 9000075
Eugene Doyle Set Dresser (Cleveland Unit) 197 9000076
Tom Kelly Set Dresser (Cleveland Unit) 197 9000077
Samuel Noel Set Dresser (Cleveland Unit) 197 9000078
Lance Walters Set Dresser (Cleveland Unit) 197 9000079
Chris Gardner Greensman (Cleveland Unit) 201 9000080
Roxy Toporowych Set Decorator Set Decoration Buyer(Cleveland Unit) 165 9000081
Kevin Haney Sculptor Sculptor/Designer(Makeup & Effects Laboratories, Inc) 120910 9000082
Ernesto Cornejo Art Department Shop Foreman(Makeup & Effects Laboratories, Inc) 120843 9000083
Alex Jaeger Art Department (Industrial Light & Magic) 120843 9000084
John Giang Art Department (Industrial Light & Magic) 120843 9000085
Ryan Drue Art Department (Industrial Light & Magic) 120843 9000086
Luis Guggenberger Concept Artist (Trixter) 120911 9000087
Paolo Gianodoso Concept Artist (Trixter) 120911 9000088
Ara Devejian Art Director (Logan) 183 9000089
David Mack Illustrator Illustrator/Concept Artist(Sarofsky) 600 9000090
Sarah Finn Casting n/a 179 10000001
Tamara Hunter Casting Associate n/a 160 10000002
Jason Stamey Casting Assistant n/a 177 10000003
Maryellen Aviano-Roberts Extras Casting n/a 120851 10000004
Jonathan Schwartz Production Executive (Marvel Studios) 118216 11000004
Trinh Tran Creative Executive (Marvel Studios) 120932 11000005
Joshua Lowden Music Executive VP & General Manager(Skywalker) 121033 11000007
Jonathan Null Head of Production (Skywalker) 120889 11000008
Leon Silverman Executive in Charge GM(Digital Studio/Disney) 120791 11000009
Steve Swofford Executive VP Client Services(Disney) 120806 11000010
Michael Jedlicka Technology VP Technology(Disney) 121148 11000011
Brian Saunders Music Executive VP Sound Post Production(Disney) 121033 11000012
Benjamin Hung Operations SVP Business Dev, Distribution & Operations(Marvel Studios) 121140 11000013
Chris McComb Finance Production Finance Executive(Marvel Studios) 121155 11000014
Ryan Potter Executive in Charge Vice President Business And Legal Affairs(Marvel Studios) 120791 11000015
Erika Denton Executive Script Clearances Executive(Marvel Studios) 120806 11000016
Julie Keller Executive Product Placement Executive(Marvel Studios) 120806 11000017
Dawn Clounch Executive Manager Of Physical Production(Marvel Studios) 120806 11000018
Bruce Markoe Post-Production Executive (Marvel Studios) 120876 11000019
Michael Pasciullo Marketing Vice President, Marketing(Marvel Studios) 121149 11000020
Randy McGowan Executive Technical Operations Executive(Marvel Studios) 120806 11000021
Dave Bushore Executive Interactive Marketing Executive(Marvel Studios) 120806 11000022
Bob Sabouni Marketing EVP, Global Marketing Partnerships(Marvel Studios) 121149 11000023
Tim Dillon Marketing Marketing Executive(Marvel Studios) 121149 11000024
Will Pilgrim Creative Executive Creative Research Manager(Marvel Studios) 120932 11000025
Sean Flynn Technology Technology Officer(Marvel Studios) 121148 11000026
Eva Debose Operations Technical Operations Manager(Marvel Studios) 121140 11000027
Romana Samaritani Operations Technical Operations Manager(Marvel Studios) 121140 11000028
Alan Fine Creative Executive Creative Committee(Marvel Studios) 120932 11000029
Chris Acquaviva Finance Financial Officer(Marvel Studios) 121155 11000030
Dan Buckley Creative Executive Creative Committee(Marvel Studios) 120932 11000031
Joe Quesada Creative Executive Creative Committee(Marvel Studios) 120932 11000032
Brian Bendis Executive Creative Committee(Marvel Studios) 120806 11000033
Steve Besselman Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000034
Jason Holt Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000035
Christopher Marlett Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000036
Brian Moffet Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000037
Matthew Parrott Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000038
Selma Sabera Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000039
Jeremy Therrien Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000040
Kevin Wooley Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000041
Ryan Galloway Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000042
Andy Huang Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000043
Megan Marquardt Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000044
Colette Mullenhoff Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000045
Barnaby Robson Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000046
Robert Santos Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000047
Tony Tran Technology (Industrial Light & Magic) 121148 11000048
Khuyen Dang Executive Executive Staff(ILM) 120806 11000049
Greg Grusby Executive Executive Staff(ILM) 120806 11000050
Cassandra Kaiser Executive Executive Staff(ILM) 120806 11000051
Jonathan Betuel Executive Co-Founder(Luma pictures, Inc.) 120806 11000052
Lindsay Hallett Operations Of Business Relations(Luma pictures, Inc.) 121140 11000053
Marla Neto Executive Business Relations Associate(Luma pictures, Inc.) 120806 11000054
Chris Sage Operations Of Operations(Luma pictures, Inc.) 121140 11000055
Tayla Ealom Operations Operations Supervisor(Luma pictures, Inc.) 121140 11000056
Jamy Kim Operations Operations Manager(Luma pictures, Inc.) 121140 11000057
Jeremy Lasky Creative Executive Creative Executive/Founder(Perception) 120932 11000058
Danny Gonzalez Creative Executive Creative Executive/Founder(Perception) 120932 11000059
John Miller Head of Production (Perception) 120889 11000060
Scott Siegal Head of Production (Logan) 120889 11000061
Coral D'Alessandro Consultant Animatics Consultant 120784 12000001
Judianna Makovsky Costume Designer n/a 169 13000001
Nick Scarano Costume Supervisor n/a 120895 13000002
Pablo Borges Costume Supervisor n/a 120895 13000003
Scott Hankins Key Costumer n/a 351 13000004
Kim Holly Key Costumer n/a 351 13000005
Sanford Slepak Key Costumer n/a 351 13000006
Tim Wonsik Key Costumer n/a 351 13000007
Dorothy Bulac Costumer Specialty Costumer 120880 13000008
Jill Thraves Costumer Specialty Costumer 120880 13000009
Gina Scarnati Costumes Specialty Costume Manufacturer 120828 13000010
William Traetta Costumes Specialty Costume Manufacturer 120828 13000011
Kacy Treadway Costumes Specialty Costume Manufacturer 120828 13000012
Javier Arrieta Costumer Military Costumer 120880 13000013
John Wright Costumer Military Costumer 120880 13000014
Chris Newlander Costumes Costume Buyer 120828 13000015
Gildardo Tobon Hair Ager/Dyer 120794 13000016
Katy Gullo Hair Ager/Dyer 120794 13000017
Maria Smith Hair Ager/Dyer 120794 13000018
Kiara Farberov Wardrobe Draper 120823 13000019
Teresa Jimenez Wardrobe Draper 120823 13000020
Lidush Rostomian Wardrobe Draper 120823 13000021
Rozie Zargaryan Wardrobe Draper 120823 13000022
Askia Jacob Costumer (to Mr. Jackson) 120880 13000023
Cookie Fahey Costumer (to Ms. Johansson) 120880 13000024
Deborah Ambrosino Costumer Specialty Costumer 120880 13000025
Joseph Collins Costumer Specialty Costumer 120880 13000026
Dominick DeRasmo Costumer Specialty Costumer 120880 13000027
Gillian Waterman Costumer Specialty Costumer 120880 13000028
Carrie Arakaki Costumer n/a 120880 13000029
Tiffany Busche Costumer n/a 120880 13000030
Steve Constancio Costumer n/a 120880 13000031
Gia Jimenez Costumer n/a 120880 13000032
Michelle Liu Costumer n/a 120880 13000033
Jessica Posada Costumer n/a 120880 13000034
John Voght Costumer n/a 120880 13000035
Valentina Aulisi Costumer n/a 120880 13000036
Jay Cheng Costumer n/a 120880 13000037
Laura Hodges Costumer n/a 120880 13000038
Nisa Kellner Costumer n/a 120880 13000039
Branden Marks Costumer n/a 120880 13000040
Cesha Ventre Costumer n/a 120880 13000041
Dale Wibben Tailor Cutter/Fitter 120990 13000042
Robyn Gebhart Tailor Cutter/Fitter 120990 13000043
D Keith Muessigmann Tailor Cutter/Fitter 120990 13000044
Marilyn Madsen Wardrobe Manufacturing Foreperson 120823 13000045
Natasha Paczkowski Wardrobe Manufacturing Foreperson 120823 13000046
Lynda Arnold Wardrobe Table Person 120823 13000047
Gladys Cepeda Wardrobe Table Person 120823 13000048
Madline Hana Wardrobe Table Person 120823 13000049
Juan Jimenez Tailor n/a 120990 13000050
Luis Jimenez Tailor n/a 120990 13000051
Antonio Carrillo Wardrobe Draper 120823 13000052
Camille Friend Hair Hair Department Head 120794 13000053
Kristin Berge Hair Stylist Hair Department Head/Hair Stylist(to Mr. Evans) 120799 13000054
Jeri Baker Hair Stylist (to Ms. Johansson) 120799 13000055
Allan Apone Makeup Make-Up Department Head 353 13000056
Nicole Sortillon Makeup Make-Up Department Head 353 13000057
Barbara Cantu Hair Stylist n/a 120799 13000058
Bob Kretschmer Wig Maker n/a 121096 13000059
Lisa Rocco Makeup Artist n/a 120801 13000060
Heba Thorisdottir Makeup Artist (to Ms. Johansson) 120801 13000061
James Thomas Wardrobe Purchaser 120823 13000062
Amy Arnold Costume Supervisor n/a 120895 13000063
John Wright Costume Supervisor n/a 120895 13000064
Paul Corricelli Key Costumer n/a 351 13000065
Robert Moore Key Costumer n/a 351 13000066
Brad Look Makeup Make-Up Department Head 353 13000067
Dennis Liddiard Makeup Artist n/a 120801 13000068
Sheila Leake Hair Hair Department Head 120794 13000069
Yvette Stone Hair Stylist n/a 120799 13000070
Kimberlee Andrews Key Costumer (Cleveland Unit) 351 13000071
Karen Young Set Costumer (Cleveland Unit) 121008 13000072
Rebecca Denoewer Costumer (Cleveland Unit) 120880 13000073
Patrick Rogers Costumer (Cleveland Unit) 120880 13000074
Nina Fabio Wardrobe Draper(Cleveland Unit) 120823 13000075
Raymond Zander II Tailor (Cleveland Unit) 120990 13000076
Louisa Anthony Hair Stylist (Cleveland Unit) 120799 13000077
Nancy Keslar Hair Stylist (Cleveland Unit) 120799 13000078
Deborah Lilly Hair Stylist (Cleveland Unit) 120799 13000079
Scotti Reeder Hair Stylist (Cleveland Unit) 120799 13000080
Grace Czarny Makeup Artist (Cleveland Unit) 120801 13000081
Doug Fairall Makeup Artist (Cleveland Unit) 120801 13000082
Kat Francis Makeup Artist (Cleveland Unit) 120801 13000083
Thirati Kulingwattanavit Wardrobe Transfer Silicone Tech(Makeup & Effects Laboratories, Inc) 120823 13000084
Harry Blom Wardrobe Mannequin Tech(Makeup & Effects Laboratories, Inc) 120823 13000085
Eddie Carrillo Wardrobe Mannequin Tech(Makeup & Effects Laboratories, Inc) 120823 13000086
Don Coleman Wardrobe Mannequin Tech(Makeup & Effects Laboratories, Inc) 120823 13000087
Christopher Bergschneider Wardrobe Mannequin Tech(Makeup & Effects Laboratories, Inc) 120823 13000088
Mary Cheung Wardrobe Mannequin Tech(Makeup & Effects Laboratories, Inc) 120823 13000089
Brandon Guilbeault Wardrobe Mannequin Tech(Makeup & Effects Laboratories, Inc) 120823 13000090
Katie Howard Costumer (Washington D.C. Unit) 120880 13000091
Minerva Savoy Tailor (Washington D.C. Unit) 120990 13000092
Mary Miles Tailor (Washington D.C. Unit) 120990 13000093
Lydia Bensimmon Hair Stylist (Washington D.C. Unit) 120799 13000094
Sherri Bramlett Hair Stylist (Washington D.C. Unit) 120799 13000095
Gregory Bazemore Hair Stylist (Washington D.C. Unit) 120799 13000096
Carol Federman Makeup (Washington D.C. Unit) 353 13000097
Lorraine Boushell Makeup (Washington D.C. Unit) 353 13000098
Gina Bateman Makeup (Washington D.C. Unit) 353 13000099
Petur Hliddal Sound Mixer n/a 230 14000001
Shannon Mills Sound Editor n/a 229 14000002
Daniel Laurie Sound Editor n/a 229 14000003
Tom Johnson Rerecording Mixer Re-Recording Sound Mixer 120856 14000004
Juan Peralta Rerecording Mixer Re-Recording Sound Mixer 120856 14000005
David Hughes Sound Designer (Skywalker Sound) 120915 14000006
Josh Gold Sound Effects Editor (Skywalker Sound) 327 14000007
Jeremy Bowker Sound Effects Editor (Skywalker Sound) 327 14000008
David Acord Sound Effects Editor (Skywalker Sound) 327 14000009
Ken Fischer Sound Effects Editor (Skywalker Sound) 327 14000010
Richard Hymns Sound Effects Editor (Skywalker Sound) 327 14000011
J Grubbs Sound Effects Editor (Skywalker Sound) 327 14000012
Matthew Hartman ADR/Dialogue Editor Dialogue Editor(Skywalker Sound) 120939 14000013
Chris Barnett ADR/Dialogue Editor Dialogue Editor(Skywalker Sound) 120939 14000014
Kim Foscato ADR/Dialogue Editor Dialogue Editor(Skywalker Sound) 120939 14000015
Nia Hansen Foley Foley Supervisor(Skywalker Sound) 120961 14000016
Dee Selby Foley Editor (Skywalker Sound) 221 14000017
Steve Orlando Sound Editor Assistant Editor(Skywalker Sound) 229 14000018
John Fasal Sound Recordist Sound Effects Recordist(Skywalker Sound) 331 14000019
Jacob Riehle Sound Recordist Sound Effects Recordist(Skywalker Sound) 331 14000020
John Train Sound Recordist Sound Effects Recordist(Skywalker Sound) 331 14000021
Doc Kane ADR Mixer (Skywalker Sound) 227 14000022
Jeannette Browning ADR ADR Recordist(Skywalker Sound) 120912 14000023
John Gidcomb ADR Voice Casting (Skywalker Sound) 2515 14000024
Randy Johnson Boom Operator n/a 215 14000025
Roslynne Snoeck Boom Operator Boom/Utility 215 14000026
Chris Scarabosio Rerecording Mixer n/a 120856 14000027
Ronni Brown Foley Artist n/a 223 14000028
Sean England Foley Artist n/a 223 14000029
Corey Tyler Foley Mixer n/a 224 14000030
Greg Peterson Foley Recordist n/a 225 14000031
Dan O'Connell Foley Artist (One Step Up) 223 14000032
John Cucci Foley Artist (One Step Up) 223 14000033
Stephen Urata Rerecording Mixer n/a 120856 14000034
Bonnie Curtis Rerecording Mixer n/a 120856 14000035
Ronald Roumas Rerecording Recordist 120995 14000036
Doug Ford Sound Engineer Engineering Services 120916 14000037
Jim Austin Sound Engineer Engineering Services 120916 14000038
Danny Caccavo Sound Digital Editorial Support 120816 14000039
Ryan Frias Sound Digital Editorial Support 120816 14000040
Scott Levine Sound Digital Editorial Support 120816 14000041
Steven Schatz Rerecording Mixer Re-Recording Mix Technician 120856 14000042
Steve Morris Sound Engineer Of Engineering(Skywalker) 120916 14000043
John Demarco Boom Operator Boom/Utility(Cleveland Unit) 215 14000044
Al Nelson Sound Designer (Skywalker Sound) 120915 14000045
Paul Flinton Sound Sound Utility(Washington D.C. Unit) 120816 14000046
Jeffrey Murrell Chief Lighting Technician n/a 357 15000001
Chris Milani Best Boy Electric n/a 259 15000002
Steve Boze Engineer (Disney) 120938 15000003
Scott Barnes Electrician Set Lighting Console Programmer 450 15000004
Joshua Thatcher Electrician Set Lighting Console Programmer 450 15000005
Tommy Dangcil Lighting Technician Electric Lighting Technician 120907 15000006
Lee Majors Lighting Technician Electric Lighting Technician 120907 15000007
Niles McElroy Lighting Technician Electric Lighting Technician 120907 15000008
Nick Ostrovsky Lighting Technician Electric Lighting Technician 120907 15000009
Doug Weinmann Lighting Technician Electric Lighting Technician 120907 15000010
Ronald Koch Lighting Technician Electric Lighting Technician 120907 15000011
Damon Marcellino Lighting Technician Electric Lighting Technician 120907 15000012
Francine Natale Lighting Technician Electric Lighting Technician 120907 15000013
Brent Studler Lighting Technician Electric Lighting Technician 120907 15000014
DJ Lootens Rigging Gaffer Electric Lighting Technician 120937 15000015
Branch Brunson Chief Lighting Technician Rigging Assistant/Chief Lighting Technician 357 15000016
Cricket Sloat Lighting Technician Foreman Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000017
Charles McIntyre Lighting Technician Foreman Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000018
Renzo Bartolotta Lighting Technician Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000019
Mark Combs Lighting Technician Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000020
Kevin Doyle Lighting Technician Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000021
David Gottlieb Lighting Technician Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000022
Sheila Greene Lighting Technician Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000023
Wilian Romagoza Lighting Technician Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000024
Jesse Tango Lighting Technician Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000025
Michael Visencio Electric Fixtures Foreman 121127 15000026
David Scott Electric Head Fixtures 121127 15000027
Les Tomita Key Grip n/a 263 15000028
Dana Baker Best Boy Grip n/a 265 15000029
Alan Shultz Dolly Grip n/a 264 15000030
Jack Glenn Dolly Grip n/a 264 15000031
Daisuke Miyake Grip n/a 365 15000032
Audie Aragon Grip n/a 365 15000033
Jerry Bertolami Grip n/a 365 15000034
Brian Bishop Grip n/a 365 15000035
Mark Hadland Electric Fixtures Technician 121127 15000036
Damon Liebowitz Electrician Fixtures Technician 450 15000037
Michael Lyon Electrician Fixtures Technician 450 15000038
Sean Roberts Electrician Fixtures Technician 450 15000039
Derlin Brynford-Jones Crane Grip Technocrane Operator 121043 15000040
David Haeussler Crane Grip Technocrane Technician 121043 15000041
Rick Harris Key Rigging Grip n/a 120946 15000042
Donald Spadoni Best Boy Grip Best Boy Rigging Grip 265 15000043
Jonathan Leary Rigging Grip Foreman Rigging Grip 120944 15000044
James Alden Rigging Grip Foreman Rigging Grip 120944 15000045
Charles Butler Rigging Grip Foreman Rigging Grip 120944 15000046
Jeff Hale Rigging Grip Foreman Rigging Grip 120944 15000047
Jose Barrios Rigging Grip n/a 120944 15000048
Kevin Enright Jr Rigging Grip n/a 120944 15000049
Eddie Griffiths Rigging Grip n/a 120944 15000050
Dustin Hiniker Rigging Grip n/a 120944 15000051
John Laverde Rigging Grip n/a 120944 15000052
Mike Tenerelli Rigging Grip n/a 120944 15000053
Steele Hunter Rigging Grip n/a 120944 15000054
Richard Crompton Rigging Grip n/a 120944 15000055
Adam Baker Rigging Grip n/a 120944 15000056
Jimmy Butler Rigging Grip n/a 120944 15000057
Jeremy Griffiths Rigging Grip n/a 120944 15000058
Brandon Harris Rigging Grip n/a 120944 15000059
C Lang Rigging Grip n/a 120944 15000060
Andrew Osorio Rigging Grip n/a 120944 15000061
Ignacio Woolfolk Rigging Grip n/a 120944 15000062
Michael Strong Rigging Grip n/a 120944 15000063
Michael Travers Rigging Grip n/a 120944 15000064
Michael Ambrose Gaffer n/a 268 15000065
Paul Howard Best Boy Electric n/a 259 15000066
Shawn Duchscherer Electrician n/a 450 15000067
Danny Gonzalez Electrician n/a 450 15000068
Patrick Hoeschen Electrician n/a 450 15000069
Greg Reyher Electrician n/a 450 15000070
Peter Chrimes Key Grip n/a 263 15000071
Michael Hester Best Boy Grip n/a 265 15000072
Jason Tomlins Dolly Grip n/a 264 15000073
Tim Collins Dolly Grip n/a 264 15000074
James Wickman Dolly Grip Camera Dolly Grip 264 15000075
Adam Cardenas Grip n/a 365 15000076
Clayton Fowler Grip n/a 365 15000077
J Iriguchi Grip n/a 365 15000078
David Jarred Grip n/a 365 15000079
Kevin Fahey Grip n/a 365 15000080
Robert Ikeda Grip n/a 365 15000081
Hiro Kakuhari Grip n/a 365 15000082
Dave Markey Grip n/a 365 15000083
Jason Hibarger Electric Libra Head Operator 121127 15000084
Henry Flores Crane Grip Technocrane Technician 121043 15000085
David Hammer Crane Grip Technocrane Technician 121043 15000086
Rana Cavanaugh Lighting Technician Set Lighting Technician(Cleveland Unit) 120907 15000087
Shawn Duchscherer Lighting Technician Set Lighting Technician(Cleveland Unit) 120907 15000088
Jake Hossfeld Lighting Technician Set Lighting Technician(Cleveland Unit) 120907 15000089
Dave Markey Lighting Technician Set Lighting Technician(Cleveland Unit) 120907 15000090
Rick Stern Lighting Technician Set Lighting Technician(Cleveland Unit) 120907 15000091
Alex Crow Lighting Technician Set Lighting Technician(Cleveland Unit) 120907 15000092
Jared Greene Lighting Technician Set Lighting Technician(Cleveland Unit) 120907 15000093
John Turk Lighting Technician Set Lighting Technician(Cleveland Unit) 120907 15000094
Dean Ross Lighting Technician Set Lighting Technician(Cleveland Unit) 120907 15000095
Alberto Viglietta Lighting Technician Set Lighting Technician(Cleveland Unit) 120907 15000096
Chance Madison Rigging Electrician Rigging Electric(Cleveland Unit) 120958 15000097
Matt Schafer Rigging Electrician Rigging Electric(Cleveland Unit) 120958 15000098
Terry Shirk Rigging Electrician Rigging Electric(Cleveland Unit) 120958 15000099
Robert Vitas Rigging Electrician Rigging Electric(Cleveland Unit) 120958 15000100
Nicholas Yost Rigging Electrician Rigging Electric(Cleveland Unit) 120958 15000101
Jon Morrison Rigging Electrician Rigging Electric(Cleveland Unit) 120958 15000102
Thomas Semple Rigging Electrician Rigging Electric(Cleveland Unit) 120958 15000103
Joseph Thompson Rigging Electrician Rigging Electric(Cleveland Unit) 120958 15000104
Brian Whitlock Rigging Electrician Rigging Electric(Cleveland Unit) 120958 15000105
Kevin Matz Crane Grip Dimmer Board Operator(Cleveland Unit) 121043 15000106
Robert Anderson Grip (Cleveland Unit) 365 15000107
K Brady Grip (Cleveland Unit) 365 15000108
Dennis De La Mata Grip (Cleveland Unit) 365 15000109
Sean Flaherty Grip (Cleveland Unit) 365 15000110
John Tremba Grip (Cleveland Unit) 365 15000111
Nick Zinobile Grip (Cleveland Unit) 365 15000112
Travis Belgard Grip (Cleveland Unit) 365 15000113
Brian Buzzelli Grip (Cleveland Unit) 365 15000114
David Dwyer Grip (Cleveland Unit) 365 15000115
Keith Seymour Grip (Cleveland Unit) 365 15000116
Don Yockey Grip (Cleveland Unit) 365 15000117
James Zunt Grip (Cleveland Unit) 365 15000118
Jason Jouver Rigging Grip (Cleveland Unit) 120944 15000119
David Pipik Rigging Grip (Cleveland Unit) 120944 15000120
Ted Wiegand Rigging Grip (Cleveland Unit) 120944 15000121
Erik Bernstein Lighting Technician Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000122
Anthony Donati Lighting Technician Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000123
Chris Funk Lighting Technician Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000124
Tony Graham Lighting Technician Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000125
Frankie Jimenez Lighting Technician Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000126
Joe Romeo Lighting Technician Rigging Electric Lighting Technician 120907 15000127
Eddie Hohman Key Grip (Washington D.C. Unit) 263 15000128
Carl Hamilton Best Boy Grip (Washington D.C. Unit) 265 15000129
Joseph Kurtz Key Rigging Grip (Washington D.C. Unit) 120946 15000130
Mike Yoder Rigging Grip Best Boy Rigging Grip(Washington D.C. Unit) 120944 15000131
Donald Aros Gaffer (Washington D.C. Unit) 268 15000132
Ted Ayd Best Boy Electric (Washington D.C. Unit) 259 15000133
Kenneth Harris Electric (Washington D.C. Unit) 121127 15000134
Wade Tyree Electric (Washington D.C. Unit) 121127 15000135
Jesse Fresco Electric (Washington D.C. Unit) 121127 15000136
Mark Hutchings Rigging Gaffer (Washington D.C. Unit) 120937 15000137
Scott Perryman Rigging Gaffer (Washington D.C. Unit) 120937 15000138
Matt Brennan Rigging Electrician Rigging Electric(Washington D.C. Unit) 120958 15000139
Emil Daubon Electric Rigging Electric(Washington D.C. Unit) 121127 15000140
Timothy Reilly Rigging Electrician Rigging Electric(Washington D.C. Unit) 120958 15000141
Joey Bruce Rigging Electrician Rigging Electric(Washington D.C. Unit) 120958 15000142
Marc Elzey Rigging Electrician Rigging Electric(Washington D.C. Unit) 120958 15000143
Stephen Scott Rigging Electrician Rigging Electric(Washington D.C. Unit) 120958 15000144
Sheilah Sullivan Production Controller n/a 120533 16000001
Richard Castro Production Accountant n/a 282 16000002
Michele Demayo Assistant Accountant n/a 120950 16000003
Jeffrey Neumeier Assistant Accountant n/a 120950 16000004
J Arias Assistant Accountant n/a 120950 16000005
Jamira Bryant Assistant Accountant n/a 120950 16000006
Michael McLaughlin Assistant Accountant n/a 120950 16000007
Erin Morris Assistant Accountant n/a 120950 16000008
Donna Wills Assistant Accountant n/a 120950 16000009
Kristine Nadal Accountant VFX Accountant 120802 16000010
David Romano Payroll Accountant n/a 121020 16000011
Lori Ikeda Payroll Accountant n/a 121020 16000012
Talia Leone Payroll Accountant n/a 121020 16000013
Sara Morris Accountant Construction Accountant 120802 16000014
Lindsey Ellis Accounting Clerk n/a 121044 16000015
Caitlyn Marsh Accounting Clerk n/a 121044 16000016
Terry Doering Production Controller Controller 120533 16000017
Christina Garner Assistant Accountant (Cleveland Unit) 120950 16000018
Carol Maple Accounting Clerk (Cleveland Unit) 121044 16000019
Katie Sanders Accounting Clerk (Cleveland Unit) 121044 16000020
Halston Ericson-Bohager Accounting Clerk (Washington D.C. Unit) 121044 16000021
Kathy Mattes Production Accountant (Marvel Studios) 282 16000022
Eric Chomyn Post-Production Accountant (Marvel Studios) 120979 16000023
Michael Moncreiff Accountant Account Executive(Technicolor) 120802 16000024
David Galluzzi Legal Services Counsel And Head Of Business Affairs(Marvel Studios) 120857 18000001
Paul Sarker Legal Services Production Attorney(Marvel Studios) 120857 18000002
Kwan Ho Legal Services Production Attorney(Marvel Studios) 120857 18000003
Nick Reder Legal Services Production Attorney(Marvel Studios) 120857 18000004
Simona Paparelli Business Affairs Business Affairs Coordinator(Marvel Studios) 120792 18000005
Stefan Spendier Business Affairs Of Business Affairs(Trixter) 120792 18000006
Spiro Razatos Stunt Coordinator n/a 120804 19000001
Thomas Harper Stunt Coordinator n/a 120804 19000002
Andy Gill Stunt Coordinator n/a 120804 19000003
Casey O'Neill Stunt Coordinator Stunt Co-Coordinator 120804 19000004
Chris Carnel Stunt Player Fight Choreographer 121025 19000005
Reid Harper Stunts Stunt Rigger 240 19000006
Shawn Kautz Stunts Stunt Rigger 240 19000007
Monty Simons Stunts Stunt Rigger 240 19000008
Aaron Walters Stunts Stunt Rigger 240 19000009
Will Harper Stunts Stunt Rigger 240 19000010
Shawn Robinson Stunts Stunt Rigger 240 19000011
Dave Schultz Stunts Stunt Rigger 240 19000012
Todd Warren Stunts Stunt Rigger 240 19000013
Jennifer Grundstad Stunts Stunt Department Assistant 240 19000014
Christopher Brewster Stunt Double (for Steve Rogers/Captain America) 120980 19000015
Sam Hargrave Stunt Double (for Steve Rogers/Captain America) 120980 19000016
Daniel Hargrave Stunt Double (for Steve Rogers/Captain America) 120980 19000017
Kiante Elam Stunt Double (for Nick Fury) 120980 19000018
Henry Kingi Stunt Double (for Nick Fury) 120980 19000019
Amy Johnston Stunt Double (for Natasha Romanoff/Black Widow) 120980 19000020
Heidi Moneymaker Stunt Double (for Natasha Romanoff/Black Widow) 120980 19000021
Mandy Kowalski Stunt Double (for Natasha Romanoff/Black Widow) 120980 19000022
Aaron Toney Stunt Double (for Sam Wilson) 120980 19000023
James Young Stunt Double (for Fight Choreographer/Bucky Barnes/Winter Soldier) 120980 19000024
Aaron Toney Stunt Double (for Sam Wilson/Falcon) 120980 19000025
Clay Cullen Stunt Double (for Brock Rumlow) 120980 19000026
Eddie Perez Stunt Double (for Jasper Sitwell) 120980 19000027
Eyad Elbitar Stunt Double (for Jasper Sitwell) 120980 19000028
Kimberly Murphy Stunt Double (for Kate/Agent 13) 120980 19000029
Cassandra McCormick Stunt Double (for Councilwoman Hawley) 120980 19000030
Doc Duhame Stunt Double (for Councilman Rockwell) 120980 19000031
Riley Harper Stunt Double (for Jack Rollins) 120980 19000032
Kenny Alexander Stunts Utility Stunts 240 19000033
Gregory Barnett Stunts Utility Stunts 240 19000034
Joe Bucaro Stunts Utility Stunts 240 19000035
Fernando Chien Stunts Utility Stunts 240 19000036
Phil Culotta Stunts Utility Stunts 240 19000037
Steve Davison Stunts Utility Stunts 240 19000038
Chris Durand Stunts Utility Stunts 240 19000039
Richard Epper Stunts Utility Stunts 240 19000040
John Escobar Stunts Utility Stunts 240 19000041
Jeremy Fitzgerald Stunts Utility Stunts 240 19000042
Mark Ginther Stunts Utility Stunts 240 19000043
Freddie Hice Stunts Utility Stunts 240 19000044
Allen Jo Stunts Utility Stunts 240 19000045
Dorian Kingi Stunts Utility Stunts 240 19000046
Paul Lane Stunts Utility Stunts 240 19000047
Jalil Lynch Stunts Utility Stunts 240 19000048
Rob Mars Stunts Utility Stunts 240 19000049
Brandon Melendy Stunts Utility Stunts 240 19000050
Allan Padelford Stunts Utility Stunts 240 19000051
Matthew Anderson Stunts Utility Stunts 240 19000052
Jeffrey Barnett Stunts Utility Stunts 240 19000053
Mark Chapman Stunts Utility Stunts 240 19000054
Craig Conaway Stunts Utility Stunts 240 19000055
Gui Greene Stunts Utility Stunts 240 19000056
Holland Diaz Stunts Utility Stunts 240 19000057
Annie Ellis Stunts Utility Stunts 240 19000058
Jon Epstein Stunts Utility Stunts 240 19000059
Dane Farwell Stunts Utility Stunts 240 19000060
Austin Gill Stunts Utility Stunts 240 19000061
David Graves Stunts Utility Stunts 240 19000062
Kevin Jackson Stunts Utility Stunts 240 19000063
Steve Kelso Stunts Utility Stunts 240 19000064
Henry Kingi Stunts Utility Stunts 240 19000065
Matt Leonard Stunts Utility Stunts 240 19000066
Brian Machleit Stunts Utility Stunts 240 19000067
Mike Massa Stunts Utility Stunts 240 19000068
Robert Nagle Stunts Utility Stunts 240 19000069
Jim Palmer Stunts Utility Stunts 240 19000070
Denney Pierce Stunts Utility Stunts 240 19000071
Mic Rodgers Stunts Utility Stunts 240 19000072
Mike Ryan Stunts Utility Stunts 240 19000073
Tim Sitarz Stunts Utility Stunts 240 19000074
Jake Swallow Stunts Utility Stunts 240 19000075
Sean Tracey Stunts Utility Stunts 240 19000076
Steve Upton Stunts Utility Stunts 240 19000077
William Young Stunts Utility Stunts 240 19000078
Jimmy Roberts Stunts Utility Stunts 240 19000079
Erik Rondell Stunts Utility Stunts 240 19000080
Philip Silvera Stunts Utility Stunts 240 19000081
Justin Sundquist Stunts Utility Stunts 240 19000082
Coleen Tracy Stunts Utility Stunts 240 19000083
Tim Trella Stunts Utility Stunts 240 19000084
Kofi Yiadom Stunts Utility Stunts 240 19000085
Shane Mahan Prosthetics Suit Construction Supervisor(Legacy Effects) 120991 19000086
Lindsay MacGowan Prosthetics Suit Construction Supervisor(Legacy Effects) 120991 19000087
John Samson Construction Coordinator n/a 276 21000001
Jeffrey McMahon Construction Foreman Construction General Foreman 277 21000002
Joseph Braus Construction Construction Buyer 120900 21000003
Alejandro Aguilar Construction Foreman Labor Foreman 277 21000004
Ernesto Garcia Construction Foreman Labor Foreman 277 21000005
Robert Alvarez Construction Foreman Labor Foreman 277 21000006
Minerva DeGuzman Construction Foreman Labor Gangboss 277 21000007
Robert Kusler Construction Foreman Labor Gangboss 277 21000008
Jess Verette Construction Foreman Labor Gangboss 277 21000009
Ernest Lopez Plasterer Plaster Supervisor 121097 21000010
Stacy Davis Plasterer Plaster Foreman 121097 21000011
Michael Ziel Plasterer Plaster Foreman 121097 21000012
Jeffrey Perkins Plasterer Plaster Gangboss 121097 21000013
Edward Bey Plasterer Plaster Gangboss 121097 21000014
Kevin Bey Plasterer Plaster Gangboss 121097 21000015
Jack Worden Plasterer Plaster Gangboss 121097 21000016
Michael Schorr Welder Welder Foreman 121059 21000017
Steven O'Bannon Construction Tool Foreman 120900 21000018
Kris Nagle Construction Metal Foreman 120900 21000019
Teddy Yonenaka Chef (to Ms. Johansson) 121045 22000001
Karen Rohr Craft Service n/a 120903 22000002
William Turchyn Craft Service Craft Service Assistant 120903 22000003
Mara Kerum Chef (Tony's Catering) 121045 22000004
Subhashan Withanage Chef Catering Chef(Tony's Catering) 121045 22000005
Michael Pappas Craft Service (Cleveland Unit) 120903 22000006
Jeremy Speicher Craft Service Craft Service Assistant(Cleveland Unit) 120903 22000007
Paula Gregg Craft Service Craft Service Assistant(Cleveland Unit) 120903 22000008
Drew Smith Craft Service Craft Service Assistant(Cleveland Unit) 120903 22000009
Amy Panzer Craft Service (Washington D.C. Unit) 120903 22000010
Jennifer Underdahl Visual Effects Producer n/a 243 23000001
Dan DeLeeuw Visual Effects Supervisor (Industrial Light & Magic) 249 23000002
Russell Earl Visual Effects Supervisor (ILM) 249 23000003
Steve Rawlins Animation Supervisor (ILM) 120918 23000004
Jeanmarie King Visual Effects Producer (ILM) 243 23000005
Ryan Meinerding Visual Effects Marvel Head Of Visual Development 419 23000006
Charlie Wen Visual Effects Marvel Co-Head Of Visual Development 419 23000007
Jacob Johnston Visual Effects Coordinator Visual Development Coordinator 120760 23000008
Susan Burig Graphic Designer n/a 120860 23000009
Jason Beale Visual Effects Coordinator Digital Asset Coordinator 120760 23000010
Kyle Spicer Software Engineer Data Management Supervisor 121071 23000011
Lisa Marra Visual Effects VFX Production Manager 419 23000012
Rene Sekula Visual Effects Coordinator VFX Coordinator 120760 23000013
James Ledwell Visual Effects Coordinator VFX Coordinator 120760 23000014
Katrissa Peterson Visual Effects Coordinator VFX Coordinator 120760 23000015
Melissa Beery Visual Effects Coordinator VFX Coordinator 120760 23000016
Marcela Coto Visual Effects VFX Assistant Coordinator 419 23000017
Danielle Costa Visual Effects VFX Executive 419 23000018
Chris Antonini Visual Effects Coordinator VFX Set Data Coordinator 120760 23000019
Ron Underdahl Visual Effects VFX Set Data Coordinator 419 23000020
George McCarthy Visual Effects Editor VFX Editor 614 23000021
Kosta Saric Visual Effects Editor VFX Editor 614 23000022
Danny Rafic Visual Effects Editor VFX Editor 614 23000023
Pauline Duvall CG Supervisor n/a 779 23000024
John Stewart Visual Effects In House Compositing Supervisor 419 23000025
Huey Carroll Compositor In House Compositor 120626 23000026
Joseph Grossberg Compositor In House Compositor 120626 23000027
Michael Liv Compositor In House Compositor 120626 23000028
Johnny Wilson Compositor In House Compositor 120626 23000029
Mattaniah Yip Compositor In House Compositor 120626 23000030
Hector Padilla Visual Effects VFX Production Assistant 419 23000031
Michael Chan Visual Effects VFX Production Assistant 419 23000032
Sam Gutentag Visual Effects VFX Production Assistant 419 23000033
Brandon Brocker Visual Effects VFX Production Assistant 419 23000034
Evan Jacobs 3-D Artist 3D Stereo Supervisor 120965 23000035
Mike May 3-D Artist 3D Stereo Producer 120965 23000036
Gary Carrillo Visual Effects Stereo Production Manager 419 23000037
P Tobyansen Visual Effects Stereo Coordinator 419 23000038
Chelsea Davenport Visual Effects Stereo Production Assistant 419 23000039
Adam Kimmerlin Visual Effects Editor Stereo Editor 614 23000040
Julian Andraus Visual Effects Editor Stereo Editor 614 23000041
Christopher Swift Visual Effects Coordinator On-Set Coordinator(Legacy Effects) 120760 23000042
Cole Taylor Effects Coordinator (Legacy Effects) 120917 23000043
Michael Manzel Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000044
Dave Merrit Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000045
Greg Smith Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000046
Adam Ross Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000047
Darnell Isom Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000048
Jeff Deist Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000049
Derek Rosengrant Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000050
Amy Whetsel Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000051
Javier Contreras Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000052
Nick Seldon Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000053
Gary Yee Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000054
Chris Cheatham Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000055
Ken Cornett Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000056
Brian Claus Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000057
Tracey Roberts Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000058
Antonio Contreras Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000059
Clay Martinez Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000060
A Venuto Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000061
John Rosengrant Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000062
Allan Holt Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000063
Jason Lopes Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000064
Won Song Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000065
Kourtney Coats Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000066
Damien Fisher Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000067
Jamie Grove Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000068
Bruce Mitchell Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000069
Cory Czekaj Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000070
Michael MacFarlane Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000071
Chris Zega Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000072
James Springham Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000073
Rodrick Khachatoorian Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000074
Thomas Ovenshire Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000075
Alan Garber Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000076
Frank Rydberg Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000077
Michelle Deville Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000078
Hiroshi Ikeuchi Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000079
Jim Charmatz Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000080
J Scott Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000081
Dan Sudick Special Effects Supervisor n/a 545 23000082
John Cazin Special Effects Foreman n/a 250 23000083
Joel Mitchell Special Effects Foreman n/a 250 23000084
Eric Cook Special Effects Technician n/a 242 23000085
Cory Faucher Special Effects Technician n/a 242 23000086
Steven Ficke Special Effects Technician n/a 242 23000087
Robert Spurlock Special Effects Technician n/a 242 23000088
Keith Suzuki Special Effects Technician n/a 242 23000089
Allison Gainza Software Engineer Administrator 121071 23000090
Luke Adkins Modelmaker n/a 120919 23000091
Kevin Cobos Modelmaker n/a 120919 23000092
Tony Cope Modelmaker n/a 120919 23000093
Carl Robarge Modelmaker n/a 120919 23000094
Leonel Zapien Visual Effects Local 80 Foreman 419 23000095
Raymond Benavidez Special Effects Special Effects Laborer 168 23000096
Roy Martinez Special Effects Special Effects Laborer 168 23000097
Chuck Giarratano Visual Effects Finaling Manager(Stereo D) 419 23000098
Casey Pond Special Effects Special Effects Laborer 168 23000099
Jacob Stone Special Effects Special Effects Laborer 168 23000100
Christian Zapien Special Effects Special Effects Laborer 168 23000101
Roy Augenstein Special Effects Technician n/a 242 23000102
Joel Blanchard Special Effects Technician n/a 242 23000103
Kevin Bowers Special Effects Technician n/a 242 23000104
Richard Burton Special Effects Technician n/a 242 23000105
Mike Derry Special Effects Technician n/a 242 23000106
Ivan Drehspul Special Effects Technician n/a 242 23000107
Roderic Duff Special Effects Technician n/a 242 23000108
Scott Garcia Special Effects Technician n/a 242 23000109
Daniel Gilmore Special Effects Technician n/a 242 23000110
Keith Haynes Special Effects Technician n/a 242 23000111
Michael Holland Special Effects Technician n/a 242 23000112
Todd Jensen Special Effects Technician n/a 242 23000113
Richard Landerer Special Effects Technician n/a 242 23000114
Matthew McDonnell Special Effects Technician n/a 242 23000115
Darren O'Neil Special Effects Technician n/a 242 23000116
Tom Pelton Special Effects Technician n/a 242 23000117
Matt Sanders Special Effects Technician n/a 242 23000118
Michael Tice Special Effects Technician n/a 242 23000119
Thomas Von Badinski Special Effects Technician n/a 242 23000120
John Ziegler Special Effects Technician n/a 242 23000121
Frank Ayre Special Effects Technician n/a 242 23000122
David Boucher Special Effects Technician n/a 242 23000123
Darrell Burgess Special Effects Technician n/a 242 23000124
Chris D'Arcy Special Effects Technician n/a 242 23000125
Gregory Diggins Special Effects Technician n/a 242 23000126
Al Droeger Special Effects Technician n/a 242 23000127
Christian Eubank Special Effects Technician n/a 242 23000128
Clinton Fegley Special Effects Technician n/a 242 23000129
Lynn Garrido Special Effects Technician n/a 242 23000130
Tim Green Special Effects Technician n/a 242 23000131
Ray Hoffman Special Effects Technician n/a 242 23000132
Chad Holmes Special Effects Technician n/a 242 23000133
Nick Karas Special Effects Technician n/a 242 23000134
Joe Love Special Effects Technician n/a 242 23000135
Bill McGinley Special Effects Technician n/a 242 23000136
Robert Olmstead Special Effects Technician n/a 242 23000137
Jason Rosene Special Effects Technician n/a 242 23000138
Steve Sosner Special Effects Technician n/a 242 23000139
Michael Todd Special Effects Technician n/a 242 23000140
Thomas Zell Special Effects Technician n/a 242 23000141
Federico D'Alessandro Animation Supervisor Animatics Supervisor 120918 23000142
James Rothwell Animator Animatic Artist 483 23000143
Geoffrey Baumann Visual Effects Supervisor n/a 249 23000144
Garry Elmendorf Special Effects Special Effects On-Set Supervisor 168 23000145
Scott Garcia Special Effects Technician n/a 242 23000146
Chad Ball Special Effects Technician (Cleveland Unit) 242 23000147
Darrell Burgess Special Effects Technician (Cleveland Unit) 242 23000148
Robert Everett Special Effects Technician (Cleveland Unit) 242 23000149
Timothy Green Special Effects Technician (Cleveland Unit) 242 23000150
S. Sparky Willis Special Effects Technician (Cleveland Unit) 242 23000151
Amy Bradford Special Effects Technician (Cleveland Unit) 242 23000152
Mike Derry Special Effects Technician (Cleveland Unit) 242 23000153
Scott Garcia Special Effects Technician (Cleveland Unit) 242 23000154
John Jay Special Effects Technician (Cleveland Unit) 242 23000155
Peter Clarke Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000156
Nick Karas Special Effects Technician (Washington D.C. Unit) 242 23000157
Alex Scharf Visual Effects Digital Assets Coordinator(Marvel Studios) 419 23000158
Alexei Krassovsky Visual Effects Digital Assets Coordinator(Marvel Studios) 419 23000159
Johan Thorngren Digital Artist Digital Production Supervisor(Industrial Light & Magic) 121022 23000160
Daniel Pearson CG Supervisor (Industrial Light & Magic) 779 23000161
Francois Lambert Compositing Supervisor (Industrial Light & Magic) 120928 23000162
Tim Dobbert Layout Artist Layout Supervisor(Industrial Light & Magic) 120869 23000163
Bruce Holcomb Digital Artist Digital Model Supervisor(Industrial Light & Magic) 121022 23000164
Kaori Ogino Visual Effects Creature Supervisor(Industrial Light & Magic) 419 23000165
Ron Woodall Visual Effects Viewpaint Supervisor(Industrial Light & Magic) 419 23000166
Lance Baetkey Rotoscope Animator Roto And Paint Supervisor(Industrial Light & Magic) 121082 23000167
Maura Hogan Visual Effects Editor (Industrial Light & Magic) 614 23000168
Jenni O’Byrne Visual Effects Editor (Industrial Light & Magic) 614 23000169
Hui Chang Visual Effects Visual Effects Production Manager(Industrial Light & Magic) 419 23000170
Katherine Farrar Visual Effects Visual Effects Production Manager(Industrial Light & Magic) 419 23000171
Russell Lum Visual Effects Visual Effects Production Manager(Industrial Light & Magic) 419 23000172
Tim Belsher CG Supervisor (Industrial Light & Magic) 779 23000173
Jose Burgos CG Supervisor (Industrial Light & Magic) 779 23000174
Greg Kegel CG Supervisor (Industrial Light & Magic) 779 23000175
Jean Lapointe CG Supervisor (Industrial Light & Magic) 779 23000176
Scott Younkin CG Supervisor (Industrial Light & Magic) 779 23000177
Jeremy Bloch Visual Effects Look Development Lead(Industrial Light & Magic) 419 23000178
Thaddeus Parkinson Visual Effects Look Development Lead(Industrial Light & Magic) 419 23000179
Peter Bogatsky CG Supervisor CG Sequence Lead(Industrial Light & Magic) 779 23000180
Jeff Hatchel CG Supervisor CG Sequence Lead(Industrial Light & Magic) 779 23000181
Quentin Marmier CG Supervisor CG Sequence Lead(Industrial Light & Magic) 779 23000182
Lee Uren CG Supervisor CG Sequence Lead(Industrial Light & Magic) 779 23000183
Jessica Alcorn Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000184
Matt Anderson Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000185
Joseph Bailey Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000186
Michael Balog Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000187
Jean-Paul Beaulieu Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000188
Adam Blank Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000189
Landon Bootsma Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000190
Michael Breymann Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000191
Tripp Brown Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000192
Cathy Burrow Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000193
Daniela Calafatello Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000194
Ryan Calloway Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000195
Mark Casey Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000196
Jessica Riewe Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000197
Ian Christie Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000198
Lee Alexander Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000199
Guray Ayaokur Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000200
Natalie Baillie Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000201
Jacobo Dominguez Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000202
Colin Benoit Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000203
Nicholas Bolden Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000204
Dan Bornstein Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000205
Aaron Brown Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000206
Matt Brumit Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000207
Luis Serrano Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000208
Ben Case Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000209
Christina Castaneda Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000210
Jason Chen Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000211
Paul Churchill Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000212
Patrick Conaty Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000213
Peter Demarest Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000214
Eric Fernandes Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000215
Shine Fitzner Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000216
David Fuhrer Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000217
Patrick Gagne Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000218
Tau Gerber Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000219
Roberto Garcia Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000220
Christian Haley Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000221
Adam Hazard Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000222
David Hirschfield Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000223
Chia-Chi Hu Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000224
Thomas Hutchinson Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000225
Eric Jennings Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000226
Keith Johnson Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000227
Keith Kamholz Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000228
Peter Kelly Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000229
Robert Kosai Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000230
Kelvin Lau Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000231
Cedric Lo Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000232
Augusto Lombardi Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000233
Stu Macrae Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000234
Patrik Marek Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000235
Tia Marshall Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000236
Scott Mease Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000237
Christopher Medley-Pole Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000238
Joseph Metten Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000239
Shawn Monaghan Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000240
Chris Moore Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000241
Stephen Moros Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000242
Betsy Mueller Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000243
Daryl Munton Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000244
Yoon Ng Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000245
Russell Paul Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000246
Jerome Platteaux Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000247
Heribert Raab Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000248
Michael Rich Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000249
Francisco Rodriguez Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000250
Chris Root Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000251
Tiago Santos Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000252
Daniel Schmid Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000253
Eric Schweickert Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000254
Sheldon Serrao Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000255
Kirk Shimano Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000256
Mark Siegel Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000257
Ben Stern Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000258
Michael Stewart Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000259
John Teska Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000260
Alex Tropiec Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000261
Martin Usiak Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000262
Mike Van Eps Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000263
Olivier Kim Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000264
Paige Warner Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000265
Greg Weiner Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000266
Ryan Weston Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000267
Chris Wood Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000268
Gustavo Yamin Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000269
Susumu Yukuhiro Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000270
Beth D'Amato Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000271
Chris Doerhoff Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000272
Simon Fillat Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000273
Brian Flynn Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000274
Benjamin Funk Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000275
Willi Geiger Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000276
Mike Goddard Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000277
Eddie Gutierrez Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000278
Giles Hancock Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000279
Jaime Jasso Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000280
Jen Howard Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000281
Paul Huston Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000282
Michael Janov Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000283
Hanjoo Jeong Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000284
Greg Jonkajtys Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000285
Rafal Kaniewski Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000286
Laura Killmaster Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000287
Johanes Kurnia Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000288
Alexander Lee Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000289
Daniel Lobl Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000290
Darren Mackay Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000291
Kevin Mannens Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000292
David Marsh Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000293
Geordie Martinez Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000294
Frederic Medioni Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000295
August Meredith Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000296
Mahamoud Mohamoud Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000297
Jack Mongovan Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000298
Iain Morton Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000299
Tim Mueller Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000300
Peter Clarke Visual Effects Crew(Legacy Effects) 419 23000301
Jean-Francois Morissette Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000302
Myles Murphy Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000303
Nikita Patel Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000304
Diego Piccinato Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000305
Jason Porter Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000306
Andres Rascon Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000307
Loren Robinson Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000308
Amanda Ronai Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000309
Barry Safley Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000310
Dan Schick Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000311
Jakob Schmidt Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000312
Rene Segura Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000313
Taylor Shaw Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000314
Ziad Shureih Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000315
Ryan Smith Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000316
Joe Stevenson Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000317
Alex Tang Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000318
Shivas Anthikkat Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000319
Kate Turner Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000320
Jim Allen Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000321
Todd Vaziri Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000322
Waikit Wan Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000323
Howie Weed Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000324
David Weitzberg Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000325
Kurt Williams Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000326
Gary Wu Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000327
Michelle Yu Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000328
Rita Zimmerman Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000329
Eileen Bai Visual Effects Production Support(Industrial Light & Magic) 419 23000330
Lisa Cherry Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000331
George Gambetta Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000332
Brenda Huey Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000333
Elisa Kamimoto Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000334
Delan Tai Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000335
Maureen Uribe Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000336
Jenna Zarate Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000337
Luis Carrasco Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000338
Melissa De Santis Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000339
Angela Hastings Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000340
Nancy Israel Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000341
Joanne Mccuaig Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000342
Douglas Thomas Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000343
Jenny Wolfe-Binder Software Engineer Production Support(Industrial Light & Magic) 121071 23000344
Jay Cooper CG Supervisor CG Sequence Lead(Industrial Light & Magic) 779 23000345
Simon Marinof CG Supervisor CG Sequence Lead(Industrial Light & Magic) 779 23000346
Melissa Tseng CG Supervisor CG Sequence Lead(Industrial Light & Magic) 779 23000347
Luke Byrd Digital Artist (Industrial Light & Magic) 121022 23000348
Matthew Doll Visual Effects (Base FX) 419 23000349
Jian Na Visual Effects (Base FX) 419 23000350
Jie Liang Visual Effects (Base FX) 419 23000351
Wang Chang Visual Effects (Base FX) 419 23000352
Zhang Chao Visual Effects (Base FX) 419 23000353
Du Long Visual Effects (Base FX) 419 23000354
Li Fengxia Visual Effects (Base FX) 419 23000355
Zhang Fei Visual Effects (Base FX) 419 23000356
Zhao Xiao Visual Effects (Base FX) 419 23000357
Sa Heini Visual Effects (Base FX) 419 23000358
Dong Ming Visual Effects (Base FX) 419 23000359
Liu Zheng Visual Effects (Base FX) 419 23000360
Wang Xiaoming Visual Effects (Base FX) 419 23000361
Lu Lei Visual Effects (Base FX) 419 23000362
Zhao Hu Visual Effects (Base FX) 419 23000363
Wu Feng Visual Effects (Base FX) 419 23000364
Du Yiting Visual Effects (Base FX) 419 23000365
Josh Lu Visual Effects (Base FX) 419 23000366
Xu Li Visual Effects (Base FX) 419 23000367
Liu Junzhi Visual Effects (Base FX) 419 23000368
Wang Bing Visual Effects (Base FX) 419 23000369
Zhang Xuechu Visual Effects (Base FX) 419 23000370
Li Bin Visual Effects (Base FX) 419 23000371
Li Yaping Visual Effects (Base FX) 419 23000372
Zhu Cheng Visual Effects (Base FX) 419 23000373
Wang Fei Visual Effects (Base FX) 419 23000374
Hai Li Visual Effects (Base FX) 419 23000375
Bai Jie Visual Effects (Base FX) 419 23000376
Liu Yulong Visual Effects (Base FX) 419 23000377
Wang Chen Visual Effects (Base FX) 419 23000378
Du Fei Visual Effects (Base FX) 419 23000379
Xie Yan Visual Effects (Base FX) 419 23000380
Sun Jianwei Visual Effects (Base FX) 419 23000381
Vc Luo Visual Effects (Base FX) 419 23000382
Tiffany Wu Visual Effects (Base FX) 419 23000383
Zhan Hansu Visual Effects (Base FX) 419 23000384
Karthik Ramasamy Visual Effects (Base FX) 419 23000385
Wang Bin Visual Effects (Base FX) 419 23000386
Zhang Jixing Visual Effects (Base FX) 419 23000387
Jiang Weicheng Visual Effects (Base FX) 419 23000388
Li Min Visual Effects (Base FX) 419 23000389
Zhao Yarong Visual Effects (Base FX) 419 23000390
Chen Li Visual Effects (Base FX) 419 23000391
Li Fei Visual Effects (Base FX) 419 23000392
Feng Dan Visual Effects (Base FX) 419 23000393
Qiao Shuyi Visual Effects (Base FX) 419 23000394
Wang Yali Visual Effects (Base FX) 419 23000395
Wang Hailu Visual Effects (Base FX) 419 23000396
An Ming Visual Effects (Base FX) 419 23000397
Wu Lijun Visual Effects (Base FX) 419 23000398
Liu Yanzi Visual Effects (Base FX) 419 23000399
Liu Meng Visual Effects (Base FX) 419 23000400
Liu Shiyang Visual Effects (Base FX) 419 23000401
Geng Xiaokang Visual Effects (Base FX) 419 23000402
Shi Jia Visual Effects (Base FX) 419 23000403
Wu Yanjun Visual Effects (Base FX) 419 23000404
Xin Jie Visual Effects (Base FX) 419 23000405
Hao Rong Visual Effects (Base FX) 419 23000406
Yuan Shuo Visual Effects (Base FX) 419 23000407
Wang Lu Visual Effects (Base FX) 419 23000408
Zhang Jia Visual Effects (Base FX) 419 23000409
Guo Wei Visual Effects (Base FX) 419 23000410
Liu Yingying Visual Effects (Base FX) 419 23000411
Wang Ian Visual Effects (Base FX) 419 23000412
Cheng Tong Visual Effects (Base FX) 419 23000413
Shi Ruiqi Visual Effects (Base FX) 419 23000414
Qiao Ye Visual Effects (Base FX) 419 23000415
Zhang Shoufeng Visual Effects (Base FX) 419 23000416
Guo-Liang Yang Visual Effects (Base FX) 419 23000417
Liu Wen Visual Effects (Base FX) 419 23000418
Wang Lei Visual Effects (Base FX) 419 23000419
Zhang Zhiyong Visual Effects (Base FX) 419 23000420
Liu Han Visual Effects (Base FX) 419 23000421
Liu Qi Visual Effects (Base FX) 419 23000422
Camille Li Visual Effects (Base FX) 419 23000423
Zhang Jia Visual Effects (Base FX) 419 23000424
Zhao Yaqun Visual Effects (Base FX) 419 23000425
Gu Huan Visual Effects (Base FX) 419 23000426
Sun Xiaodan Visual Effects (Base FX) 419 23000427
Zhang Fan Visual Effects (Base FX) 419 23000428
Zhang Long Visual Effects (Base FX) 419 23000429
Jia Fei Visual Effects (Base FX) 419 23000430
Zhang Xiong Visual Effects (Base FX) 419 23000431
Sun Peng Visual Effects (Base FX) 419 23000432
Robert Evans Visual Effects Producer VFX Producer(Scanline VFX) 243 23000433
Danielle Plantec Visual Effects Supervisor VFX Supervisor(Scanline VFX) 249 23000434
Stephan Trojansky Visual Effects Supervisor VFX Supervisor(Scanline VFX) 249 23000435
Joel Mendias Visual Effects Producer Executive Producer(Scanline VFX) 243 23000436
Stefano Trivelli Compositing Supervisor (Scanline VFX) 120928 23000437
Brian Connor Compositing Supervisor (Scanline VFX) 120928 23000438
Paul Ghezzo CG Supervisor (Scanline VFX) 779 23000439
Harry Mukhopadhyay CG Supervisor (Scanline VFX) 779 23000440
Bernd Angerer Animation Supervisor (Scanline VFX) 120918 23000441
Greg Tsadilas Visual Effects Lighting Supervisor(Scanline VFX) 419 23000442
Joel Kittle Modelmaker Modeling Supervisor(Scanline VFX) 120919 23000443
Evan Fraser Matchmove Artist Matchmove Supervisor(Scanline VFX) 120657 23000444
Laszlo Sebo Visual Effects Pipeline Supervisor(Scanline VFX) 419 23000445
Frederick Fowles Visual Effects Rigging Supervisor(Scanline VFX) 419 23000446
Keegan Douglas Visual Effects Sequence Supervisor(Scanline VFX) 419 23000447
Alexis Chapman 2-D Artist 2D Prep Supervisor(Scanline VFX) 120987 23000448
Jordan Alaeddine Visual Effects VFX Crew(Scanline VFX) 419 23000449
Francisco Alvarez-Delgado Visual Effects VFX Crew(Scanline VFX) 419 23000450
Ted Andre Visual Effects VFX Crew(Scanline VFX) 419 23000451
Emi Baba Visual Effects VFX Crew(Scanline VFX) 419 23000452
Edward Bauman Visual Effects VFX Crew(Scanline VFX) 419 23000453
Beverly Bernacki Visual Effects VFX Crew(Scanline VFX) 419 23000454
Derek Blume Visual Effects VFX Crew(Scanline VFX) 419 23000455
Baby Braulio Visual Effects VFX Crew(Scanline VFX) 419 23000456
Chad Buehler Visual Effects VFX Crew(Scanline VFX) 419 23000457
Claire Burns