Bee Movie (2007)

Bee Movie
Type Feature Film
MPAA Rating PG
Runtime 1hr 30mins.
Genres Comedy, Animated
Keywords cgi
Status Released
US Release Date
Name Credit Credited as Role Id Sort Order
Jerry Seinfeld Actor Voice of Barry B. Benson 1 1000001
Renee Zellweger Actor Voice of Vanessa 1 1000002
Kathy Bates Actor Voice of Janet Benson 1 1000003
Oprah Winfrey Actor Voice of Judge Bumbleton 1 1000004
Matthew Broderick Actor Voice of Adam Flayman 1 1000005
Patrick Warburton Actor Voice of Ken 1 1000006
Larry King Actor Voice of Bee Larry King 1 1000007
Ray Liotta Actor Voice of Ray Liotta 1 1000008
John Goodman Actor Voice of Layton T. Montgomery 1 1000009
Rip Torn Actor Voice of Lou Lo Duca 1 1000010
Chris Rock Actor Voice of Mooseblood 1 1000011
Megan Mullally Actor Voice of Trudy 1 1000012
Larry Miller Actor Voice of Buzzwell 1 1000013
Barry Levinson Actor Voice of Martin Benson 1 1000014
Sting Actor Voice of Sting 1 1000015
Michael Richards Actor Voice of Bud Ditchwater 1 1000016
Mario Joyner Actor Voice of Jackson 1 1000017
James Cummings Actor Voice of Title Narrator 1 1000018
James Cummings Actor Voice of Graduation Announcer 1 1000019
Tom Papa Actor Voice of Splitz 1 1000020
Tom Papa Actor Voice of Klauss Vanderhayden 1 1000021
Andy Robin Actor Voice of Jock #2 1 1000022
David Pimentel Actor Voice of Hector 1 1000023
Chuck Martin Actor Voice of Andy 1 1000024
Conrad Vernon Actor Voice of Freddy 1 1000025
David Herman Actor Voice of Buzz, Bob Bumble, Pilot 1 1000026
Carol Leifer Actor Voice of Press Person #1 1 1000027
Jeff Altman Actor Voice of Uncle Carl 1 1000028
Brian Hopkins Actor Voice of Sandy Shrimpkin, TSA Agent 1 1000029
Tress MacNeille Actor Voice of Jeanette Chung, Mother, Cow 1 1000030
Nathan Morrissey Actor Voice of Boy Crying, Timmy 1 1000031
Olivia Mattingly Actor Voice of Little Girl 1 1000032
Simon Smith Actor Voice of Truck Driver, Chet 1 1000033
Geoff Witcher Actor Voice of Press Person #2, Jock #1 1 1000034
John DiMaggio Actor Voice of Janitor, Bailiff 1 1000035
Barry Marder Actor Voice of Waterbug 1 1000036
Sean Bishop Actor Voice of Ladybug 1 1000037
Stephen Hickner Director n/a 2 2000001
Simon Smith Director n/a 2 2000002
Jerry Seinfeld Producer n/a 3 3000001
Steven Spielberg Producer n/a 3 3000002
Christina Steinberg Producer n/a 3 3000003
Mark Swift Co-Producer n/a 170 3000004
Cameron Stevning Associate Producer n/a 171 3000005
Jerry Seinfeld Screenplay n/a 120778 4000001
Spike Feresten Screenplay n/a 120778 4000002
Barry Marder Screenplay n/a 120778 4000003
Andy Robin Screenplay n/a 120778 4000004
David Pimentel Story By Head of Story 120779 4000005
Chuck Martin Source Material Screenplay Material 120786 4000006
Tom Papa Source Material Screenplay Material 120786 4000007
Angela Lepito Production Supervisor n/a 307 5000001
Marny Nahrwold Production Supervisor n/a 307 5000002
David Yanover Production Supervisor (Story) 307 5000003
Joe Crowley Production Supervisor (Editorial Dept.) 307 5000004
Stacey Ernst Production Supervisor (Art Department) 307 5000005
Carrie Wilksen Production Supervisor (Art Department) 307 5000006
Erik Pope Production Supervisor (Story) 307 5000007
Susan Erokan Production Supervisor n/a 307 5000008
Jenne Guerra Production Supervisor (Layout) 307 5000009
Christopher Leahy Production Supervisor (Modeling & Surfacing) 307 5000010
Erik Pope Production Supervisor (Animation) 307 5000011
Adam Brown Production Supervisor (Character Technical Direction & Character Effects) 307 5000012
John Kokum Production Supervisor (Lighting) 307 5000013
Alison Fedrick Production Supervisor (Lighting) 307 5000014
Mike Kershner Production Supervisor (Effects) 307 5000015
Lisa O'Brien Production Supervisor (Matte Painting) 307 5000016
Robyn Mesher Production Supervisor (Paint Fix) 307 5000017
Craig Rittenbaum Production Supervisor Central Supervisor 307 5000018
Tony Cosanella Production Manager n/a 305 5000019
Deven LeTendre Production Manager n/a 305 5000020
Barbara Cimity Production Manager Global Department Manager(Dreamworks Animation Studio Production) 305 5000021
Darci Zalvin Production Manager Global Department Manager(Dreamworks Animation Studio Production) 305 5000022
Andrew Birch Production Manager Post Production Manager 305 5000023
Sarah Counnas Production Manager Technology Production Manager(Dreamworks Animation Technology) 305 5000024
Stacy Rentel Production Manager Technology Production Manager(Dreamworks Animation Technology) 305 5000025
David Yanover Post-Production Supervisor n/a 120796 5000026
Miles DeLong Script Coordinator n/a 120893 5000027
Wayne Hellinger Post-Production Coordinator n/a 120842 5000028
Mark Schoellkopf Post-Production Coordinator n/a 120842 5000029
Mylissa Fitzsimmons-Grieve Production Coordinator n/a 162 5000030
Derek McClurg Production Coordinator n/a 162 5000031
Jon Schmidt Production Coordinator n/a 162 5000032
Joshua Pruett Production Coordinator n/a 162 5000033
Ashleigh Abele Production Coordinator (Animation) 162 5000034
Lawrence Weisberg Production Coordinator (Animation) 162 5000035
Michael Zavala Production Coordinator (Layout) 162 5000036
Joni Thissen Production Coordinator (Modeling & Surfacing) 162 5000037
Tracy Larson Production Coordinator (Lighting) 162 5000038
Liska Ostojic Production Coordinator (Lighting) 162 5000039
Malia Russell Production Coordinator (Lighting) 162 5000040
Colin Andrade Production Coordinator (Lighting) 162 5000041
Angel Salinas Production Coordinator (Effects) 162 5000042
Pat Connolly-Sito Production Coordinator (Matte Painting) 162 5000043
Ryan Thomas Production Coordinator (Paint Fix) 162 5000044
Danielle Blanchard Production Coordinator (Paint Fix) 162 5000045
Jesica Lopez Production Coordinator Production Office Coordinator 162 5000046
Jim Surace Production Coordinator Production Office Coordinator 162 5000047
Kevin Cloepfil Video Video Transfer 120800 6000001
Gene Goins Projectionist n/a 121104 6000002
Kyle Pascucci Colorist Film & Color Supervisor 120920 6000003
Baron Northrop Colorist Film & Color Technician 120920 6000004
Tim Peeler Colorist Digital Colorist 120920 6000005
Terry Claborn Color Timer n/a 120921 6000006
Nick Fletcher Editor n/a 172 7000001
Joseph Thygesen Editing n/a 120901 7000002
Steven Moder Editing Editorial Systems Manager 120901 7000003
Paul Parmer Editing Editorial Systems Engineer 120901 7000004
Michael Cady Editing Editorial Systems Engineer 120901 7000005
Mo Henry Negative Cutter n/a 556 7000006
James Ryan Associate Editor n/a 479 7000007
Marcus Taylor Associate Editor n/a 479 7000008
Daniel Fort Assistant Editor n/a 203 7000009
Darrin Ly Assistant Editor n/a 203 7000010
Lisa Davis-Larry Assistant Editor n/a 203 7000011
Paul Neal Assistant Editor HD Assistant Editor 203 7000012
Brian Hopkins Apprentice Editor n/a 121012 7000013
Marc Shaiman Lyrics ("Thinkin' Bee") 120871 8000001
Jerry Seinfeld Lyrics ("Thinkin' Bee") 120871 8000002
Lorne Balfe Music n/a 120781 8000003
Halli Cauthery Music n/a 120781 8000004
Michael Levine Music n/a 120781 8000005
Mark Russell Music n/a 120781 8000006
Ryeland Allison Music n/a 120781 8000007
Heitor Pereira Music n/a 120781 8000008
Steve Kofsky Music Music Production Services 120781 8000009
Frank Ricotti Music Marimba 120781 8000010
Gary Kettel Music Percussion 120781 8000011
Paul Clarvis Music Percussion 120781 8000012
Laurence Cottle Music Specialist Musician 120781 8000013
Tony Clarke Music Specialist Musician 120781 8000014
Julie Butchko Music Music Clearances 120781 8000015
Marc Shaiman Music ("Thinkin' Bee") 120781 8000016
Graham Preskett Music Arranger Orchestral Arrangements 121019 8000017
Rupert Gregson Williams Music Conductor Score Conductor 120818 8000018
Alastair King Music Conductor Score Conductor 120818 8000019
Gavin Greenaway Music Conductor Score Conductor 120818 8000020
Charlotte Matthews Music Contractor Orchestral Contractor 121013 8000021
Jenny O'Grady Music Coordinator Choral Coordinator 206 8000022
Becky Bentham Music Coordinator London Score Coordinator(for HotHouse Music Ltd.) 206 8000023
Nyree Pinder Music Coordinator Score Coordinator 206 8000024
Charlene Huang Music Coordinator n/a 206 8000025
Jennifer Schiller Music Coordinator n/a 206 8000026
J George Music Editor n/a 214 8000027
Kevin Crehan Music Editor n/a 214 8000028
Thomas Broderick Music Engineer Score Technical Engineer 120837 8000029
Pete Snell Music Engineer Score Technical Engineer 120837 8000030
Hans Zimmer Music Producer n/a 323 8000031
Bill Bottrell Music Producer ("Here Comes the Sun") 323 8000032
Marc Shaiman Music Producer ("Thinkin' Bee") 323 8000033
Rupert Gregson Williams Original Music Music Orchestrator 120838 8000034
Rupert Gregson Williams Original Music n/a 120838 8000035
Alastair King Original Music Music Orchestrator 120838 8000036
Geoffrey Alexander Original Music Orchestrator 120838 8000037
Tom Bowes Original Music Orchestra Leader 120838 8000038
Stephen Henderson Performer Percussion 120819 8000039
Nick Wollage Recording n/a 120578 8000040
Rupert Coulson Recording n/a 120578 8000041
Alan Meyerson Score Mixing Score Mixer 120927 8000042
Greg Vines Score Mixing Score Mix Assistant 120927 8000043
Geoff Foster Score Recording Score Recorder 120840 8000044
Chris Barrett Score Recording Score Assistant Engineer 120840 8000045
Mat Bartram Score Recording Score Assistant Engineer 120840 8000046
Jake Jackson Score Recording Score Assistant Engineer 120840 8000047
Sam Okell Score Recording Score Assistant Engineer 120840 8000048
Alex Nutton Score Recording Score Assistant Engineer 120840 8000049
Paul Pritchard Score Recording Score Assistant Engineer 120840 8000050
Edward Elgar Song ("Pomp and Circumstance") 120859 8000051
Jeff Barry Song ("Sugar Sugar") 120859 8000052
Andy Kim Song ("Sugar Sugar") 120859 8000053
George Harrison Song ("Here Comes the Sun") 120859 8000054
Sheryl Crow Song Performer ("Here Comes the Sun") 120788 8000056
Jerry Seinfeld Song Performer ("Thinkin' Bee") 120788 8000057
Matthew Broderick Song Performer ("Thinkin' Bee") 120788 8000058
Alex McDowell Production Designer n/a 164 9000001
Christophe Lautrette Art Director n/a 183 9000002
Michael Hernandez Art Director n/a 183 9000003
Jennifer Lerew Storyboard Artist Story Artist 199 9000004
David Derrick Storyboard Artist Story Artist 199 9000005
Ken Morrisey Storyboard Artist Story Artist 199 9000006
Scott Santoro Storyboard Artist Story Artist 199 9000007
Toby Shelton Storyboard Artist Story Artist 199 9000008
Oliver Thomas Storyboard Artist Story Artist 199 9000009
Kathleen Thorson Storyboard Artist Story Artist 199 9000010
Nassos Vakalis Storyboard Artist Story Artist 199 9000011
Joel Crawford Storyboard Artist Story Artist 199 9000012
Alfred Gimeno Storyboard Artist Story Artist 199 9000013
Bret Haaland Storyboard Artist Story Artist 199 9000014
Elizabeth Ito Storyboard Artist Story Artist 199 9000015
Daan Jippes Storyboard Artist Story Artist 199 9000016
Jennifer Kulska Storyboard Artist Story Artist 199 9000017
Mark Koetsier Storyboard Artist Story Artist 199 9000018
Claire Morrissey Storyboard Artist Story Artist 199 9000019
Tom Shannon Storyboard Artist Story Artist 199 9000020
Jeff Snow Storyboard Artist Story Artist 199 9000021
Spyros Tsiounis Storyboard Artist Story Artist 199 9000022
Damon Bard Sculptor n/a 120910 9000023
Leslee Feldman Casting n/a 179 10000001
Christi Soper Casting Associate n/a 160 10000002
Ania Kamieniecki-O'Hare Casting Assistant n/a 177 10000003
Elena Siegel Casting Assistant n/a 177 10000004
Richard Chuang Executive Special Projects(Dreamworks Animation Studio Production) 120806 11000001
Jane Hartwell Executive Special Project(Dreamworks Animation Studio Production) 120806 11000002
Ed Leonard Executive Chief Technology Officer(Dreamworks Animation Technology) 120806 11000003
Kate Swanborg Executive Technology Executive(Dreamworks Animation Technology) 120806 11000004
Nancy Bernstein Head of Production Head of Global Production(Dreamworks Animation Studio Production) 120889 11000005
Darin Grant Head of Production Head of Production Technology(Dreamworks Animation Technology) 120889 11000006
Suzanne Buirgy Production Executive (Dreamworks Animation Studio Production) 118216 11000007
Jill Hopper Production Executive (Dreamworks Animation Studio Production) 118216 11000008
Sunny Park Music Executive n/a 121033 11000009
James Beshears Post-Production Executive Editorial and Post Production Executive 120876 11000010
Mandy Richardville Research Researcher 458 12000001
Caprice Ridgeway Research Researcher 458 12000002
Jane Poole Costume Designer n/a 169 13000001
Rick Canelli ADR ADR Recordist 120912 14000001
Jack Blessing ADR ADR Group 120912 14000002
William Calvert ADR ADR Group 120912 14000003
David Cowgill ADR ADR Group 120912 14000004
Moosie Drier ADR ADR Group 120912 14000005
Chad Einbinder ADR ADR Group 120912 14000006
Jennifer Crystal ADR ADR Group 120912 14000007
Leigh French ADR ADR Group 120912 14000008
Sierra French-Myerson ADR ADR Group 120912 14000009
Eddie Frierson ADR ADR Group 120912 14000010
Elisa Pensler-Gabrielli ADR ADR Group 120912 14000011
Eileen Galindo ADR ADR Group 120912 14000012
Robert Jayne ADR ADR Group 120912 14000013
Jonathan Nichols ADR ADR Group 120912 14000014
Paul Pape ADR ADR Group 120912 14000015
Jacqueline Pinol ADR ADR Group 120912 14000016
Jill Sayre ADR ADR Group 120912 14000017
Justin Shenkarow ADR ADR Group 120912 14000018
Lisa Wilhoit ADR ADR Group 120912 14000019
Steve Slanec ADR Editor n/a 220 14000020
Thomas O'Connell ADR Mixer n/a 227 14000021
Leigh French ADR Voice Casting n/a 2515 14000022
Luke Gielmuda Foley Foley Supervisor 120961 14000023
Jana Vance Foley Artist n/a 223 14000024
Dennie Thorpe Foley Artist n/a 223 14000025
Ellen Heuer Foley Artist n/a 223 14000026
Frank Rinella Foley Mixer n/a 224 14000027
Sean England Foley Recordist n/a 225 14000028
Carlos Sotolongo Recording Engineer (LA Studios) 120942 14000029
Larry Winer Recording Engineer (LA Studios) 120942 14000030
Roy Latham Recording Engineer (HSR/NY) 120942 14000031
Chad Roucroft Recording Engineer (HSR/NY) 120942 14000032
Tom Lalley Recording Engineer Re-recording Engineer(Twentieth Century Fox Studios) 120942 14000033
Paul Pavelka Recording Engineer Re-recording Engineer(Twentieth Century Fox Studios) 120942 14000034
Tim Burby Sound Sound Assistant 120816 14000035
Randy Thom Sound Designer n/a 120915 14000036
William Files Sound Designer n/a 120915 14000037
Michael Silvers Sound Editor n/a 229 14000038
Josh Gold Sound Effects Sound Effects Assistant 120868 14000039
Scott Guitteau Sound Effects Editor n/a 327 14000040
Kyrsten Comoglio Sound Effects Editor n/a 327 14000041
Andy Nelson Sound Mixer n/a 230 14000042
Anna Behlmer Sound Mixer n/a 230 14000043
Craig Heath Sound Recordist Recordist(Twentieth Century Fox Studios) 331 14000044
Blake Cornett Sound Recordist Recordist(Twentieth Century Fox Studios) 331 14000045
Matt Patterson Sound Recordist Recordist(Twentieth Century Fox Studios) 331 14000046
William Files Supervising Sound Editor n/a 328 14000047
Lynn Ezelle Production Accountant n/a 282 16000001
Linda Grant Assistant Production Accountant n/a 120902 16000002
Dan Butler Business Affairs Music Business Affairs 120792 18000001
Doug Cooper Visual Effects Supervisor n/a 249 23000001
Michael Miller Effects Supervisor FX Supervisor 120866 23000002
Craig Elliott Visual Effects Visual Development Artist 419 23000003
Mahesh Ramasubramanian Visual Effects Effects(Artistic Supervision) 419 23000004
Richard Daskas Visual Effects Visual Development 419 23000005
Fernando Benitez Visual Effects Effects Lead 419 23000006
James Jackson Visual Effects Effects Lead 419 23000007
Paul Duncan Visual Effects Visual Development 419 23000008
Peter Maynez Visual Effects Visual Development 419 23000009
Spencer Knapp Visual Effects Effects Lead 419 23000010
Emil Mitev Visual Effects Visual Development 419 23000011
Alex Ongaro Visual Effects Effects Lead 419 23000012
Allen Ruilova Visual Effects Effects Lead 419 23000013
Tianyi Han Visual Effects Visual Development 419 23000014
Ruben Hickman Visual Effects Visual Development 419 23000015
Michael Isaak Visual Effects Visual Development 419 23000016
Kirsten Kawamura Visual Effects Visual Development 419 23000017
Olivia Mole Visual Effects Visual Development 419 23000018
Brett Nystul Visual Effects Visual Development 419 23000019
Zhaoping Wei Visual Effects Visual Development 419 23000020
Michael Yamada Visual Effects Visual Development 419 23000021
Felix Yoon Visual Effects Visual Development 419 23000022
Armand Baltazar Visual Effects Visual Development 419 23000023
Kevin Conran Visual Effects Visual Development 419 23000024
Seth Engstrom Visual Effects Visual Development 419 23000025
Patrick Hanenberger Visual Effects Visual Development 419 23000026
Bill Kaufmann Visual Effects Visual Development 419 23000027
Steve Pilcher Visual Effects Visual Development 419 23000028
Douglas Rogers Visual Effects Visual Development 419 23000029
Paul Shardlow Visual Effects Visual Development 419 23000030
Raymond Zibach Visual Effects Visual Development 419 23000031
Nathan Warner Visual Effects Pre-Visualization 419 23000032
Ron Frankel Visual Effects Pre-Visualization 419 23000033
Jotham Herzon Visual Effects Pre-Visualization 419 23000034
Jonathan Gibbs Special Effects Chief FX Architect(Dreamworks Animation Studio Production) 168 23000035
Lori Arntzen Effects Coordinator Technology Coordinator(Technology Coordination) 120917 23000036
Laura Howe Effects Coordinator Technology Coordinator(Technology Coordination) 120917 23000037
Dan Malone Effects Coordinator Technology Coordinator(Technology Coordination) 120917 23000038
Jeff Nickerson Effects Coordinator Technology Coordinator(Technology Coordination) 120917 23000039
Laura Watts Effects Coordinator Technology Coordinator(Technology Coordination) 120917 23000040
David Burgess Animation Supervisor n/a 120918 23000041
Marek Kochout Animation Supervisor n/a 120918 23000042
Robert Calvo Animation Director Technical Director(Artistic Supervision) 740 23000043
Maurice Bastian Animation Director Character Technical Director 740 23000044
Yakov Baytler Animation Director Character Technical Director 740 23000045
Dominic Biladeau Animation Director Character Technical Director 740 23000046
Sean Chang Animation Director Character Technical Director 740 23000047
Bart Coughlin Animation Director Character Technical Director 740 23000048
Gilbert Davoud Animation Director Character Technical Director 740 23000049
Ted Forgrave Animation Director Character Technical Director 740 23000050
Milana Huang Animation Director Character Technical Director 740 23000051
Penny Leyton Animation Director Character Technical Director 740 23000052
Jeff Light Animation Director Character Technical Director 740 23000053
Nathan Loofbourrow Animation Director Character Technical Director 740 23000054
Oyvind Nostdal Animation Director Character Technical Director 740 23000055
Hongseo Park Animation Director Character Technical Director 740 23000056
Kevin Rodgers Animation Director Character Technical Director 740 23000057
Gaurav Shenai Animation Director Character Technical Director 740 23000058
Jeff Smith Animation Director Character Technical Director 740 23000059
Dug Stanat Animation Director Character Technical Director 740 23000060
Matt Steele Animation Director Character Technical Director 740 23000061
Patrick Taylor Animation Director Character Technical Director 740 23000062
David Walden Animation Director Character Technical Director 740 23000063
Dick Walsh Animation Director Character Technical Director 740 23000064
Michael Ware Animation Director Character Technical Director 740 23000065
Brent Watkins Animation Director Character Technical Director 740 23000066
Steve Bell Animation Director Technical Director 740 23000067
Robert Armstrong Animation Director Technical Director 740 23000068
Michael Brainerd Animation Director Technical Director 740 23000069
Russell Dumornay Animation Director Technical Director 740 23000070
Stephen Heidelberg Animation Director Technical Director 740 23000071
TJ Jackson Animation Director Technical Director 740 23000072
Matt Johnson Animation Director Technical Director 740 23000073
Paul Mais Animation Director Technical Director 740 23000074
Madhavi Muppala Animation Director Technical Director 740 23000075
Salvatore Richichi Animation Director Technical Director 740 23000076
Allen Stetson Animation Director Technical Director 740 23000077
Jessi Stumpfel Animation Director Technical Director 740 23000078
Amy Sun Animation Director Technical Director 740 23000079
Michael Wilhelmi Animation Director Technical Director 740 23000080
Eve Wong Animation Director Technical Director 740 23000081
Greg Wuller Animation Director Technical Director 740 23000082
Mark McGuire Animation Director Head of Global Technical Direction(Dreamworks Animation Studio Production) 740 23000083
Ariandy Chandra Titles n/a 120825 23000084
Jim Mainard Software Engineer Head of Research and Development(Dreamworks Animation Technology) 121071 23000085
Jeffrey Wike Software Engineer Director(Research and Development) 121071 23000086
Andy Pearce Software Engineer Director(Research and Development) 121071 23000087
Sanjay Das Software Engineer Director(Research and Development) 121071 23000088
William Ballew Software Engineer Manager(Research and Development) 121071 23000089
Chuck Lingle Software Engineer Manager(Research and Development) 121071 23000090
Ronald Henderson Software Engineer Manager(Research and Development) 121071 23000091
Anna Ghani Software Engineer Manager(Research and Development) 121071 23000092
Nathan Wilson Software Engineer Manager(Research and Development) 121071 23000093
Evan Smyth Software Engineer Staff Engineer(Research and Development) 121071 23000094
Corrin Milewski Software Engineer Supervisor(Research and Development) 121071 23000095
Gregory Heflin Software Engineer Technical Lead(Research and Development) 121071 23000096
Peter Cucka Software Engineer Technical Lead(Research and Development) 121071 23000097
Aadil Rhazi Software Engineer Technical Lead(Research and Development) 121071 23000098
Deepak Tolani Software Engineer Technical Lead(Research and Development) 121071 23000099
Barry Fowler Software Engineer Technical Lead(Research and Development) 121071 23000100
Nicholas Long Software Engineer Technical Lead(Research and Development) 121071 23000101
Dwight Sikkema Software Engineer Technical Lead(Research and Development) 121071 23000102
Graham Whitted Software Engineer Technical Lead(Research and Development) 121071 23000103
Galen Gornowicz Software Engineer Technical Lead(Research and Development) 121071 23000104
Gene Rogan Software Engineer Technical Lead(Research and Development) 121071 23000105
Eric Tabellion Software Engineer Technical Lead(Research and Development) 121071 23000106
Bruce Wilson Software Engineer Technical Lead(Research and Development) 121071 23000107
Nhi Casey Software Engineer Animation & Rigging Engineer(Research and Development) 121071 23000108
Mark Matthews Software Engineer Animation & Rigging Engineer(Research and Development) 121071 23000109
Renee Nash Software Engineer Animation & Rigging Engineer(Research and Development) 121071 23000110
Kurt Schaefer Software Engineer Animation & Rigging Engineer(Research and Development) 121071 23000111
Chloe Chao Software Engineer Animation & Rigging Engineer(Research and Development) 121071 23000112
Pia Miniati Software Engineer Animation & Rigging Engineer(Research and Development) 121071 23000113
Alex Powell Software Engineer Animation & Rigging Engineer(Research and Development) 121071 23000114
Robert Wilson Software Engineer Animation & Rigging Engineer(Research and Development) 121071 23000115
Daniel Yu Software Engineer Animation & Rigging Engineer(Research and Development) 121071 23000116
Silviu Borac Software Engineer FX Engineer(Research and Development) 121071 23000117
Jennifer Fung Software Engineer FX Engineer(Research and Development) 121071 23000118
Jim Leuper Software Engineer FX Engineer(Research and Development) 121071 23000119
Josh Schpok Software Engineer FX Engineer(Research and Development) 121071 23000120
David Eberle Software Engineer FX Engineer(Research and Development) 121071 23000121
Sunil Hadap Software Engineer FX Engineer(Research and Development) 121071 23000122
Saty Raghavachary Software Engineer FX Engineer(Research and Development) 121071 23000123
AJ Weber Software Engineer FX Engineer(Research and Development) 121071 23000124
Gigi Yates Software Engineer FX Engineer(Research and Development) 121071 23000125
Andrew Bonello Software Engineer Imaging & Compositing Engineer(Research and Development) 121071 23000126
Andrew Pilgrim Software Engineer Imaging & Compositing Engineer(Research and Development) 121071 23000127
Ron Woods Software Engineer Imaging & Compositing Engineer(Research and Development) 121071 23000128
Erik Jasso Software Engineer Infrastructure Engineer(Research and Development) 121071 23000130
Gregg Carrier Software Engineer Infrastructure Engineer(Research and Development) 121071 23000131
Joshua Richards Software Engineer Infrastructure Engineer(Research and Development) 121071 23000132
Kenichiro Tanaka Software Engineer Infrastructure Engineer(Research and Development) 121071 23000133
Ben Gamble Software Engineer Infrastructure Engineer(Research and Development) 121071 23000134
Rakesh Kushunapally Software Engineer Infrastructure Engineer(Research and Development) 121071 23000135
Mark Rubin Software Engineer Infrastructure Engineer(Research and Development) 121071 23000136
Abby Thompson Software Engineer Infrastructure Engineer(Research and Development) 121071 23000137
Ali Lakhia Software Engineer Infrastructure Engineer(Research and Development) 121071 23000138
Donald Schmidt Software Engineer Infrastructure Engineer(Research and Development) 121071 23000139
Jason Williams Software Engineer Infrastructure Engineer(Research and Development) 121071 23000140
Stephen Baker Software Engineer QA Engineer(Research and Development) 121071 23000141
Will Bilton Software Engineer QA Engineer(Research and Development) 121071 23000142
Dennis DeRyke Software Engineer QA Engineer(Research and Development) 121071 23000143
Peter Miller Software Engineer QA Engineer(Research and Development) 121071 23000144
Jacques Rendu Software Engineer QA Engineer(Research and Development) 121071 23000145
Janet Breuer Software Engineer PE Manager 121071 23000146
Edward Bruno Software Engineer Supervisor(Production Engineering) 121071 23000147
Gregory Brauer Software Engineer Supervisor(Production Engineering) 121071 23000148
Amy Sandjideh Software Engineer Supervisor(Production Engineering) 121071 23000149
Michael Seales Software Engineer Supervisor(Production Engineering) 121071 23000150
Michael Henderson Software Engineer Supervisor(Production Engineering) 121071 23000151
Mitchell Amino Software Engineer Prinicpal Engineer(Production Engineering) 121071 23000152
Holly Allen Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000153
Jayson DeLancey Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000154
Jerry Hebert Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000155
Michael Pan Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000156
Greg Brentin Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000157
Simon Feltman Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000158
Mark Jackels Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000159
Sreenivasa Pydi Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000160
Kwesi Davis Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000161
Ben George Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000162
Mark Kauffman Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000163
Laura Wood Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000164
Nishkar Grover Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000165
Edward Labao Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000166
Dave Young Software Engineer Engineer(Production Engineering) 121071 23000167
Lans Carstensen Software Engineer Manager(Systems Engineering) 121071 23000168
Michael Kiernan Software Engineer Manager(Systems Engineering) 121071 23000169
Skottie Miller Software Engineer Staff Engineer(Systems Engineering) 121071 23000170
Hans Ku Software Engineer Alliance Manager(Systems Engineering) 121071 23000171
Micheal Cutler Software Engineer System Architect(Systems Engineering) 121071 23000172
Sean Kamath Software Engineer System Architect(Systems Engineering) 121071 23000173
Thomas La Porte Software Engineer System Architect(Systems Engineering) 121071 23000174
Larry Lile Software Engineer System Architect(Systems Engineering) 121071 23000175
Greg Bulman Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000176
Marc Fleury Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000177
Mark Lelles Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000178
Raffi Parikian Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000179
Scott Chapin Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000180
Tiffany Hopper Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000181
Rich Marco Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000182
Daniel Rich Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000183
Christopher Cugno Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000184
Jason Lee Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000185
Rezk Mekhael Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000186
Roberto Romo Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000187
John Detke Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000188
Jeffry Lee Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000189
John O'Sullivan Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000190
Stephen Ross Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000191
Tim Toll Software Engineer Engineering System Administrator(Systems Engineering) 121071 23000192
Neil Okamoto Software Engineer Manager(System Operations) 121071 23000193
Carol Choy Software Engineer Supervisor(System Operations) 121071 23000194
Ed Granlund Software Engineer Supervisor(System Operations) 121071 23000195
Dave Dinsmore Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000196
Scott Kilty Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000197
John Miller Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000198
Chris Reisor Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000199
Bart Feliciano Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000200
Anthony Lanni Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000201
Jalil Mohammed Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000202
Alvin Tenpo Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000203
Jorge Gonzalez Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000204
Wen-Po Lee Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000205
Mike Pace Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000206
Arwin Tugade Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000207
John Harris Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000208
Derek Mann Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000209
Joanne Pham Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000210
George Villacres Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000211
Brandon Miles Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000212
Kenneth Pflum Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000213
Jasten Wine Software Engineer Operations System Administrator(System Operations) 121071 23000214
Jeri Heit Software Engineer Asset Management(System Operations) 121071 23000215
Aaron Marshall Software Engineer Asset Management(System Operations) 121071 23000216
Barbara Ford Software Engineer Manager(Post Technology) 121071 23000217
Marty Sixkiller Software Engineer Media Tools Supervisor(Post Technology) 121071 23000218
John Hanashiro Software Engineer Imaging Tools Supervisor(Post Technology) 121071 23000219
Stewart Birnam Software Engineer Engineer(Post Technology) 121071 23000220
Mark Kirk Software Engineer Engineer(Post Technology) 121071 23000221
Fabio Lissi Software Engineer Engineer(Post Technology) 121071 23000222
Karl Rasche Software Engineer Engineer(Post Technology) 121071 23000223
Mark Tokunaga Software Engineer Manager(Digital Resource Management) 121071 23000224
Emmanuel Francisco Software Engineer VSC/Halo Manager(Digital Resource Management) 121071 23000225
Richard Rubio Software Engineer Hardware Engineering Supervisor(Digital Resource Management) 121071 23000226
Gene Takahashi Software Engineer Hardware Engineering Supervisor(Digital Resource Management) 121071 23000227
Brett Alexander Software Engineer Hardware Engineer(Digital Resource Management) 121071 23000228
Mauricio Brenes Software Engineer Hardware Engineer(Digital Resource Management) 121071 23000229
Patrick Danford Software Engineer Hardware Engineer(Digital Resource Management) 121071 23000230
Joanna Laurent Software Engineer Hardware Engineer(Digital Resource Management) 121071 23000231
Alain Banas Software Engineer Hardware Engineer(Digital Resource Management) 121071 23000232
Michael Coronado Software Engineer Hardware Engineer(Digital Resource Management) 121071 23000233
Adnan Ghani Software Engineer Hardware Engineer(Digital Resource Management) 121071 23000234
Lindsay Oikawa Software Engineer Hardware Engineer(Digital Resource Management) 121071 23000235
Ernesto Quiroz Software Engineer Hardware Engineer(Digital Resource Management) 121071 23000236
Donald Hibbard Software Engineer Technical Resource Supervisor(Digital Resource Management) 121071 23000237
Julie Gumbiner Software Engineer Technical Resource Supervisor(Digital Resource Management) 121071 23000238
Michael Bolds Software Engineer Resource Administrator(Digital Resource Management) 121071 23000239
Geoffrey Jarrett Software Engineer Resource Administrator(Digital Resource Management) 121071 23000240
Mark Macready Software Engineer Resource Administrator(Digital Resource Management) 121071 23000241
Robert Ramat Software Engineer Resource Administrator(Digital Resource Management) 121071 23000242
Grant Callaghan Software Engineer Resource Administrator(Digital Resource Management) 121071 23000243
Ross Krothe Software Engineer Resource Administrator(Digital Resource Management) 121071 23000244
Clare McKenna Software Engineer Resource Administrator(Digital Resource Management) 121071 23000245
Enrique Saldivar Software Engineer Resource Administrator(Digital Resource Management) 121071 23000246
Paul Franz Software Engineer Resource Administrator(Digital Resource Management) 121071 23000247
Bryan Lashelle Software Engineer Resource Administrator(Digital Resource Management) 121071 23000248
Nick Nelson Software Engineer Resource Administrator(Digital Resource Management) 121071 23000249
Purnanand Wagle Software Engineer Resource Administrator(Digital Resource Management) 121071 23000250
Suelika Chial Rendering Artist Render Engineer(Research and Development) 121098 23000251
Brian Green Rendering Artist Render Engineer(Research and Development) 121098 23000252
Ben Kwa Rendering Artist Render Engineer(Research and Development) 121098 23000253
Reid Gershbein Rendering Artist Render Engineer(Research and Development) 121098 23000254
P McNerney Rendering Artist Render Engineer(Research and Development) 121098 23000255
Janne Kontkanen Rendering Artist Render Engineer(Research and Development) 121098 23000256
Charlotte Manning Rendering Artist Render Engineer(Research and Development) 121098 23000257
Bruce Tartaglia Rendering Artist Render Engineer(Research and Development) 121098 23000258
Feng Xie Rendering Artist Render Engineer(Research and Development) 121098 23000259
Ardie Johnson Modelmaker Modeling(Artistic Supervision) 120919 23000260
Nadja Bonacina Modelmaker Modeler 120919 23000261
Joachim Brunier Modelmaker Modeler 120919 23000262
Jeff Hayes Modelmaker Modeler 120919 23000263
Hyun Huh Modelmaker Modeler 120919 23000264
Marcos Kang Modelmaker Modeler 120919 23000265
Haengsook Oh Modelmaker Modeler 120919 23000266
John Rand Modelmaker Modeler 120919 23000267
Kull Shin Modelmaker Modeler 120919 23000268
Jeff Wagner Modelmaker Modeler 120919 23000269
Tony Williams Modelmaker Modeler 120919 23000270
Ming Yu Modelmaker Modeler 120919 23000271
Min Chang Modelmaker Modeler 120919 23000272
Cristian Dumitriu Modelmaker Modeler 120919 23000273
Jinwoo Lee Modelmaker Modeler 120919 23000274
Ronn Brown Matte Painter (Artistic Supervision) 120959 23000275
Justin Brandstater Matte Painter n/a 120959 23000276
David Bailey Matte Painter n/a 120959 23000277
Eric Bouffard Matte Painter n/a 120959 23000278
Jett Green Matte Painter n/a 120959 23000279
Pamela Hobbs Matte Painter n/a 120959 23000280
Mark Nonnenmacher Matte Painter n/a 120959 23000281
Paul Rivera Matte Painter n/a 120959 23000282
Alp Altiner Matte Painter n/a 120959 23000283
Scott Brisbane Matte Painter n/a 120959 23000284
Paul Duncan Matte Painter n/a 120959 23000285
Adam Ely Matte Painter n/a 120959 23000286
Tony Halawa Matte Painter n/a 120959 23000287
Daniel Brick Matte Painter Matte Painting Compositor 120959 23000288
Marla Valentine Matte Painter Matte Painting Compositor 120959 23000289
Nol Meyer Layout Artist Head of Layout 120869 23000290
Richard Shiba Layout Artist Final Layout(Artistic Supervision) 120869 23000291
Daniel Bunn Layout Artist Rough Layout Artist 120869 23000292
Ewan Johnson Layout Artist Rough Layout Artist 120869 23000293
Conor Kavanagh Layout Artist Rough Layout Artist 120869 23000294
Mark Mulgrew Layout Artist Rough Layout Artist 120869 23000295
Pamela Stefan Layout Artist Rough Layout Artist 120869 23000296
Andrew Titcomb Layout Artist Rough Layout Artist 120869 23000297
Shane Wapskineh Layout Artist Rough Layout Artist 120869 23000298
James Keefer Layout Artist Rough Layout Artist 120869 23000299
David Morehead Layout Artist Rough Layout Artist 120869 23000300
Gerald McAleece Layout Artist Rough Layout Artist 120869 23000301
Damon O'Beirne Layout Artist Rough Layout Artist 120869 23000302
J Alvarez Layout Artist Final Layout Artist 120869 23000303
James Bird Layout Artist Final Layout Artist 120869 23000304
Corey Hels Layout Artist Final Layout Artist 120869 23000305
Rachel Lagdao Layout Artist Final Layout Artist 120869 23000306
Valerie Lettera Layout Artist Final Layout Artist 120869 23000307
David Valera Layout Artist Final Layout Artist 120869 23000308
Ryan Williams Layout Artist Final Layout Artist 120869 23000309
Eve Wong Layout Artist Final Layout Artist 120869 23000310
Jason Carter Layout Artist Final Layout Artist 120869 23000311
Doug Seiden Layout Artist Final Layout Artist 120869 23000312
Peter Upson Layout Artist Final Layout Artist 120869 23000313
Igor Lodeiro Digital Effects Artist Key Lighter 120960 23000314
Benjamin Lishka Digital Effects Artist Lighter 120960 23000315
Shaun Collaco Digital Effects Artist Lighter 120960 23000316
Gina Lawes-Warr Digital Effects Artist Lighter 120960 23000317
David Lawson Digital Effects Artist Lighter 120960 23000318
Robert Lurye Digital Effects Artist Lighter 120960 23000319
Michael Manza Digital Effects Artist Lighter 120960 23000320
Scott McKee Digital Effects Artist Lighter 120960 23000321
Frank Sabia Digital Effects Artist Lighter 120960 23000322
Marc Scott Digital Effects Artist Lighter 120960 23000323
Christa Starr Digital Effects Artist Lighter 120960 23000324
Don Taylor Digital Effects Artist Lighter 120960 23000325
Liang-Yuan Wang Digital Effects Artist Lighter 120960 23000326
Mark Wilson Digital Effects Artist Lighter 120960 23000327
Gianni Aliotti Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000328
William Arias Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000329
Matthew Clubb Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000330
Clint Colver Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000331
Caine Dickinson Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000332
Dale Drummond Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000333
Aaron Estrada Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000334
Udai Haraguchi Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000335
Edward Helmers Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000336
Rory Hinnen Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000337
Rob Holder Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000338
Chris Jolly Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000339
Soo Kim Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000340
Takumi Kimura Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000341
Han Lei Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000343
Dan Levy Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000344
Christopher Lexington Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000345
Shanna Lim Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000346
Ethan Ormsby Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000347
Nick Panagos Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000348
Mary Payne Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000349
Jeff Ranasinghe Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000350
Dennis Recchia Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000351
Christopher Simmons Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000352
Curt Stewart Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000353
Ozgur Ustundag Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000354
Ken Ball Digital Effects Artist Lead Lighter 120960 23000355
Bert Poole Digital Effects Artist Lead Lighter 120960 23000356
Brian Danker Digital Effects Artist Lead Lighter 120960 23000357
Jung Song Digital Effects Artist Lead Lighter 120960 23000358
Jess Bressler Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000359
Gina DiBari Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000360
Mathieu Cassagne Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000361
Sebastien Chort Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000362
D Colvard Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000363
Ben Fischler Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000364
Matthieu Grospiron Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000365
Timothy McMahon Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000366
Eli Rod Digital Effects Artist Lighting Artist 120960 23000367
Deepa Agarwal Digital Effects Artist Paint Fix Artist 120960 23000368
Liz Borges-Herzog Digital Effects Artist Paint Fix Artist 120960 23000369
Craig Cannon Digital Effects Artist Paint Fix Artist 120960 23000370
Kevin Coyle Digital Effects Artist Paint Fix Artist 120960 23000371
Emily How Digital Effects Artist Paint Fix Artist 120960 23000372
Ji Lee Digital Effects Artist Paint Fix Artist 120960 23000373
Carrie VanEtten Digital Effects Artist Paint Fix Artist 120960 23000374
Lori Williams Digital Effects Artist Paint Fix Artist 120960 23000375
Craig Halperin Digital Effects Lead Effects Developer 345 23000376
Derek Chan Digital Effects Head of Digital Operations(Dreamworks Animation Technology) 345 23000377
Christophe Lautrette Character Design n/a 485 23000378
Devin Crane Character Design n/a 485 23000379
Carlos Grangel Character Design n/a 485 23000380
Nicolas Marlet Character Design n/a 485 23000381
Patrick Mate Character Design n/a 485 23000382
Tony Siruno Character Design n/a 485 23000383
thomas thesen Character Design n/a 485 23000384
Craig Kellman Character Design n/a 485 23000385
Bill Mayer Character Design n/a 485 23000386
Terran Boylan Character Animation Character Technical Director 622 23000387
Fabio Lignini Character Animation n/a 622 23000388
Damon Crowe Character Animation Character Effects(Artistic Supervision) 622 23000389
Sandy Kao Character Animation Character Technical Director(Artistic Supervision) 622 23000390
Kevin Ochs Character Animation Character Technical Director(Artistic Supervision) 622 23000391
Fabian Elmers Character Animation Character Effects Animator 622 23000392
Ken Faiman Character Animation Character Effects Animator 622 23000393
Christopher Frobose Character Animation Character Effects Animator 622 23000394
Kavita Khosla Character Animation Character Effects Animator 622 23000395
Bryan Poon Character Animation Character Effects Animator 622 23000396
Steve Rembuskos Character Animation Character Effects Animator 622 23000397
Dante Tantoco Character Animation Character Effects Animator 622 23000398
Ron Williams Character Animation Character Effects Animator 622 23000399
Beth Hofer Character Animation Head of Global Character Development(Dreamworks Animation Studio Production) 622 23000400
Annmarie Koenig CG Supervisor n/a 779 23000401
Donnachada Daly Animator n/a 483 23000402
Eric Deuel Animator n/a 483 23000403
Antony Gray Animator n/a 483 23000404
Sean McLaughlin Animator n/a 483 23000405
Chris Wahl Animator n/a 483 23000406
Chris Capell Animator n/a 483 23000407
Line Andersen Animator (Artistic Supervision) 483 23000408
John Hill Animator (Artistic Supervision) 483 23000409
Gabe Hordos Animator (Artistic Supervision) 483 23000410
Eric Fernandes Animator Lighting(Artistic Supervision) 483 23000411
Michael McNeill Animator Lighting(Artistic Supervision) 483 23000412
Michael Necci Animator Lighting(Artistic Supervision) 483 23000413
Aaron Smith Animator Lighting(Artistic Supervision) 483 23000414
Pablo Valle Animator Lighting(Artistic Supervision) 483 23000415
Sabrina Riegel Animator Surfacing(Artistic Supervision) 483 23000416
Grant Larson Animator Automobile Design 483 23000417
Kevin Andruschak Animator n/a 483 23000418
Christopher Bancroft Animator n/a 483 23000419
Michelle Cowart Animator n/a 483 23000420
Steve Cunningham Animator n/a 483 23000421
Bill Diaz Animator n/a 483 23000422
Tomoyuki Harashima Animator n/a 483 23000423
Willy Harber Animator n/a 483 23000424
Martin Hopkins Animator n/a 483 23000425
Steve Horrocks Animator n/a 483 23000426
Jim Hull Animator n/a 483 23000427
Yair Kantor Animator n/a 483 23000428
Morgan Kelly Animator n/a 483 23000429
Serguei Kouchnerov Animator n/a 483 23000430
James Lopez Animator n/a 483 23000431
Kevin Maclean Animator n/a 483 23000432
Patrick Mate Animator n/a 483 23000433
David Pate Animator n/a 483 23000434
Jean-Francois Rey Animator n/a 483 23000435
Ben Rush Animator n/a 483 23000436
Sean Sexton Animator n/a 483 23000437
Andrea Simonti Animator n/a 483 23000438
Michael Stern Animator n/a 483 23000439
William Tessier Animator n/a 483 23000440
Alexis Wanneroy Animator n/a 483 23000441
David Weatherly Animator n/a 483 23000442
Greg Whittaker Animator n/a 483 23000443
Scott Wright Animator n/a 483 23000444
Onur Yeldan Animator n/a 483 23000445
Fernando Abarca Animator n/a 483 23000446
Manuel Aparicio Animator n/a 483 23000447
Chung Chan Animator n/a 483 23000448
Paul Chung Animator n/a 483 23000449
Melanie Cordan Animator n/a 483 23000450
Cassidy Curtis Animator n/a 483 23000451
Mark Donald Animator n/a 483 23000452
Ryan Gong Animator n/a 483 23000453
Jeffrey Joe Animator n/a 483 23000454
Michael Kiely Animator n/a 483 23000455
Chris Kirshbaum Animator n/a 483 23000456
Bryce McGovern Animator n/a 483 23000457
Simon Otto Animator n/a 483 23000458
Carlos Rosas Animator n/a 483 23000459
David Spivack Animator n/a 483 23000460
Kathy Zielinski Animator n/a 483 23000461
Paolo DeGuzman Animator Surfacer 483 23000462
Ricky Baba Animator Surfacer 483 23000463
Nathalie Buce Animator Surfacer 483 23000464
Tony Davidson Animator Surfacer 483 23000465
Jeremy Engleman Animator Surfacer 483 23000466
Sully Wilkes Animator Surfacer 483 23000467
Brandi Johnson Animator Surfacer 483 23000468
Jiyoung Lee Animator Surfacer 483 23000469
Christopher Lexington Animator Surfacer 483 23000470
James Martin Animator Surfacer 483 23000471
Tsun-hui Pun Animator Surfacer 483 23000472
Violette Sacre Animator Surfacer 483 23000473
Young-eun Song Animator Surfacer 483 23000474
Kevin Turcotte Animator Surfacer 483 23000475
David Valdez Animator Surfacer 483 23000476
Gentaro Yamamoto Animator Surfacer 483 23000477
Motohisa Adachi Animator Effects Animator 483 23000478
Shinsaku Arima Animator Effects Animator 483 23000479
Julie Brame Animator Effects Animator 483 23000480
Paul Bruchhaeuser Animator Effects Animator 483 23000481
Alan Cheney Animator Effects Animator 483 23000482
Hammer Ho Animator Effects Animator 483 23000483
Christian Hatfield Animator Effects Animator 483 23000484
Tim Keenan Animator Effects Animator 483 23000485
Andrew Kim Animator Effects Animator 483 23000486
Gokhan Kisacikoglu Animator Effects Animator 483 23000487
Victor Lew Animator Effects Animator 483 23000488
Jason Mayer Animator Effects Animator 483 23000489
Alessandro Nardini Animator Effects Animator 483 23000490
Matthew Head Animator Effects Animator 483 23000491
Karen Smith Animator Effects Animator 483 23000492
David Tidgwell Animator Effects Animator 483 23000493
Masahito Yoshioka Animator Effects Animator 483 23000494
Xiao Zhang Animator Effects Animator 483 23000495
Jonathan Gibbs Animator Effects Animator 483 23000496
Andre LeBlanc Animator Effects Animator 483 23000497
William Opdyke Animator Effects Animator 483 23000498
Koen Vroeijenstijn Animator Effects Animator 483 23000499
Stephen Wood Animator Effects Animator 483 23000500
Mark Edwards Animator Lighting Architect(Dreamworks Animation Studio Production) 483 23000501
Jeff Beall Animator Pipeline Architect(Dreamworks Animation Studio Production) 483 23000502
Michelle Sandoval Assistant (to Producers) 120820 25000001
Kate Fenneman Assistant (to Jerry Seinfeld) 120820 25000002
Max Dionne Assistant (to the Directors) 120820 25000003
Andrew Zack Assistant (to Hans Zimmer) 120820 25000004
Jenn DiBella-Ferrari Assistant Administrative Assistant(Technology Coordination) 120820 25000005
Stephanie Huber Assistant Administrative Assistant(Technology Coordination) 120820 25000006
Shawnis Tinker Assistant Administrative Assistant(Technology Coordination) 120820 25000007
Michael Villareal Assistant Administrative Assistant(Technology Coordination) 120820 25000008
Anna Nersesyan Production Assistant n/a 275 25000009
Angelica Vogt Production Assistant n/a 275 25000010
Matt Brown Production Assistant n/a 275 25000011
Matthew Rumford Production Assistant n/a 275 25000012
Steven Kreiner Production Assistant (Lighting) 275 25000013
David Tish Post-Production Assistant Post Production Executive Assistant 120882 25000014
Harbor Peoples Production Office Manager(Technology Coordination) 120824 25000015
Allison Bernardi Coordinator Media Coordinator 528 25000016
Nelson Lee Coordinator Media Coordinator 528 25000017
Joe Aguilar Publicity Marketing Production(Dreamworks Animation Studio Production) 120789 29000001
Francine Marchetti Publicity Marketing Production(Dreamworks Animation Studio Production) 120789 29000002
Les Hunter Publicity Marketing Production(Dreamworks Animation Studio Production) 120789 29000003
Amy Krider Publicity Marketing Production(Dreamworks Animation Studio Production) 120789 29000004
Charley Walters Publicity Marketing Production(Dreamworks Animation Studio Production) 120789 29000005
Synopsis
Barry B. Benson is a graduate bee fresh out of college who is disillusioned at his lone career choice: making honey. On a rare trip outside the hive, Barry's life is saved by Vanessa, a florist in New York City. As their relationship blossoms, he discovers humans are mass consumers of honey and decides to sue the human race for stealing bees' honey.