The Great Gatsby (2013)

  
Name Credit Credited as Role Id Sort Order
The Bryan Ferry Orchestra Song Performer ("Young And Beautiful") 120788 8000038
Jay-Z Song ("No Church In The Wild") 120859 8000025
Jay-Z Song Performer ("No Church In The Wild") 120788 8000035
Craig Armstrong Song ("Into The Past") 120859 8000133
Kanye West Song ("No Church In The Wild") 120859 8000027
Louis Armstrong Song Performer ("St Louis Blues") 120788 8000051
Phil Ponce Song ("Where The Wind Blows") 120859 8000110
Kanye West Song Performer ("No Church In The Wild") 120788 8000039
Craig Armstrong Music n/a 120781 8000001
Dan Dougherty Song ("Where The Wind Blows") 120859 8000109
Michael Dean Song ("No Church In The Wild") 120859 8000028
Bryan Ferry Song Performer ("Back To Black") 120788 8000122
Andrea Martin Song ("A Little Party Never Killed Nobody (All We Got)") 120859 8000077
P Nandakumar Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000088
Ian Watson Software Engineer 3D Pipeline R&D 121071 23000053
Evan Shipard Matte Painter 3D Matte Painter 120959 23000052
Nicole Ashford Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000089
Cinzia Pegorin Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000091
Angel Gil Ruiz Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000090
Kenneth Garcia Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000087
Garrett Fry Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000084
Laurence Andrews Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000083
Kaustubh Patil Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000085
Ken Pearce Software Engineer 3D DI/IT Infrastructure Engineer 121071 23000054
Shigeki Ao Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000086
Oliver Askew Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000092
Sébastien Gourdal Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000093
Bob Baxter Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000101
Daniel Cox Visual Effects 3D VFX Art Director 419 23000051
Michael Harkin Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000102
Aled Prosser Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000103
Nicolas Beaufays Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000104
Emily Probert Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000100
Michael Halford Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000099
Guray Ayaokur Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000095
Ryan Pilcher Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000094
Alexandra Griffiths Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000096
Sean Pow Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000097
Sotiris Bakosis Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000098
Felix Pomeranz Software Engineer 3D Lead Data Wrangler 121071 23000055
Paul Taylor Visual Effects Editor (Animal Logic) 614 23000082
Zareh Nalbandian Visual Effects Producer (Animal Logic) 243 23000060
Alex Fry CGI Artist CG Lead(Animal Logic) 120986 23000069
Ingrid Johnston Visual Effects Producer (Animal Logic) 243 23000059
Bhakar James CGI Artist CG Lead(Animal Logic) 120986 23000070
Kirsty Millar Visual Effects Supervisor (Animal Logic) 249 23000058
Matt Estela CGI Artist CG Lead(Animal Logic) 120986 23000068
Marc Desmarais CGI Artist CG Lead(Animal Logic) 120986 23000067
Aaron Barclay Compositing Supervisor (Animal Logic) 120928 23000063
Greg Jowle CG Supervisor (Animal Logic) 779 23000062
Vaughn Arnup CGI Artist CG Lead(Animal Logic) 120986 23000064
Suzie Askham CGI Artist CG Lead(Animal Logic) 120986 23000065
Paul Braddock CGI Artist CG Lead(Animal Logic) 120986 23000066
Murray Smallwood CGI Artist CG Lead(Animal Logic) 120986 23000071
Shannon Armstrong Visual Effects Coordinator (Animal Logic) 120760 23000072
Hannah Roberson Visual Effects Coordinator (Animal Logic) 120760 23000080
Rebecca Vujanovic Visual Effects Coordinator (Animal Logic) 120760 23000079
Andy Brown Visual Effects Supervisor (Animal Logic) 249 23000057
Chris Braga Software Engineer 3D VFX Data Assistant 121071 23000056
Matt McMillan Visual Effects Editor (Animal Logic) 614 23000081
Joey Harris Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000105
Julie Podolski Visual Effects Coordinator (Animal Logic) 120760 23000078
Suzanne Evans-Booth Visual Effects Coordinator (Animal Logic) 120760 23000074
Amanda Collins Visual Effects Coordinator (Animal Logic) 120760 23000073
Caroline Grubb Visual Effects Coordinator (Animal Logic) 120760 23000075
Georgina Lovering Visual Effects Coordinator (Animal Logic) 120760 23000076
Sandra Mondange Visual Effects Coordinator (Animal Logic) 120760 23000077
Ben Gunsberger CG Supervisor (Animal Logic) 779 23000061
Ana Rancovic Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000112
Bill Chen Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000143
Charles Santoso Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000142
Pauline Koh Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000144
Diego Sernande Cancela Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000145
Camela Cheng Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000146
Oscar Knott Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000141
Mike Chang Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000140
Guillaume Ruegg Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000136
Timothy Kenyon Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000135
Terry Chan Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000137
Ryan Kirby Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000138
Mayur Samant Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000139
Michael Koorey Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000147
Carolyn Shelby Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000148
Gershom Sissing Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000157
Phillip Lange Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000156
Romain Cote Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000158
Alan Ledger Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000159
Stephen Sloan Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000160
Tristan Connors Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000155
Upinder Dhaliwal Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000154
Hyuk Il Kwon Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000150
Alicia Chiang Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000149
Domenick Simpson Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000151
Nick Chong Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000152
Nathan Lane Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000153
Kris Carson Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000134
Luca Gabriele Rossetti II Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000133
Emiliano Richards Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000115
Alexander Hewitt Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000114
Peter Blackburn Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000116
Sara Hilmarsdóttir Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000117
Dean Richichi Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000118
Dudley Birch Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000113
Nathan Sheldrick Matchmove Artist 3D CG Matchmover 120657 23000050
Michael Hedges Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000108
Jo Belen Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000107
Ashwinsingh Rajput Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000109
Riley Benard Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000110
Alejandro Hernandez Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000111
Mark Boorer Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000119
Andrew Hogden Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000120
Evan Jacobson Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000129
Jess Burnheim Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000128
Brad Roddy Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000130
Owen Carroll Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000131
Jeremy Kelly-Bakker Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000132
Tavis Roberts Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000127
Scott Hunter Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000126
Anita Breitbarth Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000122
Andrew Ritchie Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000121
James Hollingworth Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000123
Kazia Roach Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000124
Romain Buignet Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000125
Shane Rabey Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000106
Bill Chen CGI Artist 3D CG Artist 120986 23000049
Blake Lindsell Stunt Performer n/a 120981 19000013
Andrea Berchtold Stunt Performer n/a 120981 19000012
Robert Simper Stunt Performer n/a 120981 19000014
Spike Cherrie Stunt Performer n/a 120981 19000015
Ben Smith Petersen Stunt Performer n/a 120981 19000017
Tony Lynch Stunt Performer n/a 120981 19000016
Luke Quinton Stunt Performer n/a 120981 19000011
Ingrid Kleinig Stunt Performer n/a 120981 19000010
Sebastian Dickins Stunt Performer n/a 120981 19000005
Stephen Murdoch Stunt Performer n/a 120981 19000004
Inge Sildnik Stunt Performer n/a 120981 19000006
Nash Edgerton Stunt Performer n/a 120981 19000007
Joel Byrnes Stunt Performer n/a 120981 19000009
Renee Bowen Stunt Performer n/a 120981 19000008
Steve Daddow Stunt Performer n/a 120981 19000018
Chris Mitchell Stunt Performer n/a 120981 19000019
Karl Van Moorsel Stunt Performer n/a 120981 19000029
Gulliver Page Stunt Performer n/a 120981 19000028
Nigel Harbach Stunt Performer n/a 120981 19000030
Phil Partridge Stunt Performer n/a 120981 19000031
Neal Horton Stunt Performer n/a 120981 19000033
John Walton Stunt Performer n/a 120981 19000032
Rea Grainger Stunt Performer n/a 120981 19000027
Ben Toyer Stunt Performer n/a 120981 19000026
Paul Doyle Stunt Performer n/a 120981 19000021
Greg Stuart Stunt Performer n/a 120981 19000020
Douglas "Rocky" McDonald Stunt Performer n/a 120981 19000022
Leon Stripp Stunt Performer n/a 120981 19000023
Andy Owen Stunt Performer n/a 120981 19000025
Kim Fardy Stunt Performer n/a 120981 19000024
Lee Adamson Stunt Performer n/a 120981 19000003
Ashley Fairfield Stunt Coordinator n/a 120804 19000002
Benjamin Dugard Chief Lighting Technician (Satellite Unit) 357 15000026
Stuart Sedgmen Electrician Remote Head Technician(Satellite Unit) 450 15000025
Russell Fewtrell Chief Lighting Technician (Satellite Unit) 357 15000027
Robert Threadgold Production Controller Financial Controller 120533 16000001
James Bramley Assistant Production Accountant n/a 120902 16000003
Jeremy Atcliffe Production Accountant n/a 282 16000002
Adrian Rose Crane Grip Technocrane Operator(Satellite Unit) 121043 15000024
Jason McPhee Dolly Grip (Satellite Unit) 264 15000023
John Regan Crane Grip Scorpio Crane Technician 121043 15000018
Michael Larcombe Electrician Scorpio Head Technician 450 15000017
Rod Scott Rigging Electrician Rigger 120958 15000019
Grant Fletcher Rigging Electrician Rigger 120958 15000020
Cameron Wintour Best Boy Grip (Satellite Unit) 265 15000022
Greg Tidman Key Grip (Satellite Unit) 263 15000021
Kylie Muller Assistant Production Accountant n/a 120902 16000004
Belinda Cahill Assistant Production Accountant n/a 120902 16000005
Mhairi Stewart Assistant Production Accountant n/a 120902 16000014
Olya Kornienko Assistant Production Accountant n/a 120902 16000013
Sharon Taylor Production Accountant (Animal Logic) 282 16000015
John O'Connell Choreographer n/a 120803 17000001
Glenn Ruehland Stunt Coordinator n/a 120804 19000001
Nathan M. Wright Choreographer n/a 120803 17000002
Joe Lukito Assistant Production Accountant n/a 120902 16000012
Chloe Donaldson Assistant Production Accountant n/a 120902 16000011
Sophie Mullen Assistant Production Accountant n/a 120902 16000007
Tony Cypres Assistant Production Accountant n/a 120902 16000006
Andrew Saareste Assistant Production Accountant n/a 120902 16000008
Safka Sintmaartensdijk Assistant Production Accountant n/a 120902 16000009
David Critchley Assistant Production Accountant n/a 120902 16000010
Brett Praed Stunt Performer n/a 120981 19000034
Donna Stevens Stunts Trapeze Artist 240 19000035
Josephine Tankard Visual Effects Coordinator VFX Coordinator 120760 23000029
Tim Kreibig Visual Effects Coordinator VFX Coordinator 120760 23000028
Sarah Jane Dunlop Digital Effects Digital Asset Manager 345 23000030
Alex Pattinson Digital Effects Digital Asset Coordinator 345 23000031
Michael Wannenmacher Digital Effects Digital Asset Coordinator 345 23000033
Marcus Arruzza Digital Effects Digital Asset Coordinator 345 23000032
Barry St John Visual Effects Coordinator VFX Coordinator 120760 23000027
Melinda Tually Visual Effects Coordinator VFX Coordinator 120760 23000026
Tony Cole Digital Effects Digital Effects Supervisor/Pipeline TD 345 23000021
Silvana Azzi Main Title Design Titles Design(Satellite Unit) 120925 23000020
David Booth Compositing Supervisor n/a 120928 23000022
Chris Tangney Visual Effects Post Production/VFX Art Director 419 23000023
Jayne Herrmann Visual Effects Producer VFX Producer 243 23000025
Lesley Robson-Foster Visual Effects Supervisor VFX Supervisor 249 23000024
Zelko Dejanovic Compositor 2D Senior Compositor 120626 23000034
Bryn Farrelly Compositor 2D Senior Compositor 120626 23000035
Shamus Baker CGI Artist 3D CG Artist 120986 23000044
Juri Mejan-Fripp CGI Artist 3D Lead CG Artist 120986 23000043
Chris Harris CGI Artist 3D CG Artist 120986 23000045
Stephen Casey CGI Artist 3D CG Artist 120986 23000046
Ed Coy CGI Artist 3D CG Artist 120986 23000048
Richard Pritchard CGI Artist 3D CG Artist 120986 23000047
Mark Evans 3-D Artist 3D Previs Artist 120965 23000042
Heidy Villafane 3-D Artist 3D Previs Artist 120965 23000041
Ben Wilson Compositor 2D Compositor 120626 23000037
Lindsay Adams Compositor 2D Compositor 120626 23000036
Sam Godfrey Compositor 2D Junior Compositor 120626 23000038
Clinton Downs CG Supervisor 3D CG Supervisor 779 23000039
Cameron Sonerson 3-D Artist 3D Lead Previs Artist 120965 23000040
Alison Ingram Visual Effects Opticals Coordinator(Satellite Unit) 419 23000019
Hugh Seville Compositor Opticals Lead Designer/Compositor(Satellite Unit) 120626 23000018
Roger Gillespie Plasterer n/a 121097 21000009
Ben Lord Construction Foreman n/a 277 21000008
Geoff Wiles Plasterer Plaster Leading Hand 121097 21000010
Carlo Capolupo Construction Steel 120900 21000011
Joyce Cox Visual Effects Producer n/a 243 23000002
Chris Godfrey Visual Effects Supervisor n/a 249 23000001
Peter Gillies Construction Foreman n/a 277 21000007
Mark Diggins Construction Foreman n/a 277 21000006
Sean Ahern Construction Manager n/a 120983 21000001
Lil Tulloch Stunts Trapeze Artist 240 19000036
Mark Jones Construction Foreman Construction Supervising Foreman 277 21000002
Garth Tompkins Construction Foreman Construction Supervising Foreman 277 21000003
Robina Osborne Construction Coordinator Construction Department Coordinator 276 21000005
Stefhan Perry Construction Construction Department Buyer 120900 21000004
Prue Fletcher Visual Effects Producer n/a 243 23000003
Michael Wholley Graphic Designer n/a 120860 23000004
Juan Fabrellas Special Effects Technician n/a 242 23000013
Billy Aziz Special Effects Technician n/a 242 23000012
Jabin Dickins Special Effects Supervisor Special Effects Floor Supervisor 545 23000014
Tim Riach Special Effects Technician Special Effects Senior On Set Technician 242 23000015
Alistair Jamieson Software Engineer VFX Data Wrangler(Satellite Unit) 121071 23000017
Taj Trengrove Special Effects Technician Special Effects Senior On Set Technician 242 23000016
Doug Meacham Special Effects Supervisor Special Effects Workshop Supervisor 545 23000011
Lloyd Finnemore Special Effects Supervisor n/a 545 23000010
Daniel Le Visual Effects Editor VFX Assistant Editor 614 23000006
Craig Mandile Graphic Artist n/a 120985 23000005
Brett McManus Visual Effects Editor VFX Editor 614 23000007
Peter Skarratt Visual Effects Editor VFX Editor 614 23000008
Dan Oliver Special Effects Supervisor n/a 545 23000009
Andrew Daffy Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000161
Stefan Litterini Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000165
Peter Chesloff Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000321
Paul Huston Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000320
Aron Bonar Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000322
Can Chang Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000323
Terry Chostner Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000325
Peter Demarest Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000324
Jeff Grebe Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000319
Jon Alexander Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000318
Jacqueline Lopez Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000314
Lindy De Quattro Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000313
Chris Bannister Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000315
Marshall Krasser Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000316
John Levin Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000317
Raymond Chou Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000326
Brett Northcutt Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000327
Nyree Winter Props Standby Props 120817 24000005
Mark Harman Props Standby Props 120817 24000004
Brooke Morris Property Master Property Buyer 120805 24000006
Peter Wyborn Property Master Head Of Property Manufacture 120805 24000007
Simon Bethune Propman n/a 120887 24000009
Adam Grace Propman n/a 120887 24000008
Robert Moxham Props Standby Props 120817 24000003
Brock Sykes Assistant Property Master n/a 120969 24000002
Toan-Vinh Le Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000329
David Gottlieb Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000328
Amy Shepard Visual Effects (Industrial Light & Magic, A Lucasfilm Ltd. Company) 419 23000330
Kim Taylor Visual Effects Visual Effects Art Director(Animal Logic) 419 23000331
Richie Dehne Property Master n/a 120805 24000001
Tom Wild Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000312
Jay C Miller Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000311
Simon Rosenthal Software Engineer Executive Team(Iloura) 121071 23000291
Ineke Majoor Software Engineer Executive Team(Iloura) 121071 23000290
Grant Adam Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000292
Anette Gjertsen Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000293
Juan Antonio Alamo Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000295
Matt Omond Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000294
Julian Dimsey Software Engineer Executive Team(Iloura) 121071 23000289
Jason Madigan Visual Effects (Rising Sun Pictures) 419 23000288
Kaihsin Chin Visual Effects (Rising Sun Pictures) 419 23000284
Tim Bowman Visual Effects (Rising Sun Pictures) 419 23000283
Jesse Balodis Visual Effects (Rising Sun Pictures) 419 23000285
Matthew Shaw Visual Effects (Rising Sun Pictures) 419 23000286
Alana Aranki Visual Effects (Rising Sun Pictures) 419 23000287
Gene Lewis Hammond Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000296
Jeremy Pronk Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000297
Adrian Watkins Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000306
Adam Mcgowan Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000305
Genevieve Camilleri Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000307
Keith Meure Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000308
Jason Gilholme Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000310
Alex Whyte Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000309
Stefanie Blatt Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000304
Elena Topouzoglou Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000303
Jason Lei Howden Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000299
Chris Archer Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000298
Pippa Sheen Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000300
Graham Ashworth Software Engineer Production Team(Iloura) 121071 23000301
Chris Hunt Visual Effects Production Team(Iloura) 419 23000302
Rowan Wademan Propman n/a 120887 24000010
Shane Bennett Props Standby Props(Satellite Unit) 120817 24000011
Bruce Rieck Production Assistant n/a 275 25000039
Andrew Jenkins Production Assistant n/a 275 25000038
Harley Van Valen Production Assistant n/a 275 25000040
Killian Maguire Production Assistant n/a 275 25000041
Carlo Velayo Production Assistant n/a 275 25000043
Patrick Rohr Production Assistant n/a 275 25000042
Kitty Taube Production Assistant n/a 275 25000037
Colleen Reeks Production Assistant n/a 275 25000036
Jarryd Chambers Production Assistant n/a 275 25000032
Drew Stedman Production Assistant n/a 275 25000031
Adrian Pinto Production Assistant n/a 275 25000033
Lehi Tahau Production Assistant n/a 275 25000034
Angela Hampson Production Associate n/a 120822 25000035
Hamish Mason Production Assistant n/a 275 25000044
Angus Scott Production Assistant n/a 275 25000045
Blake Ternacz Second Unit Director Inserts Unit(Satellite Unit) 412 25000054
Glenn Ruehland Second Unit Director Action Unit(Satellite Unit) 412 25000053
Padraic 'Paddy' Murphy Production Assistant n/a 275 25000055
Sotiri Sotiropoulos Security Safety Officer 120951 26000001
Victoria Buchan Unit Publicist n/a 231 29000001
Brian Grogan Security Safety Officer(Satellite Unit) 120951 26000002
Jennifer Leacey Second Unit Director Satellite Unit Director 412 25000052
Catherine Simmons Production Assistant n/a 275 25000051
Karyn-Lee "Lilly" Myoshi Production Assistant n/a 275 25000047
Sean Walker Production Assistant n/a 275 25000046
Kane Senes Production Assistant n/a 275 25000048
Harry Windsor Production Assistant n/a 275 25000049
Paulette Munoz Production Assistant n/a 275 25000050
Patrick Perry Production Assistant n/a 275 25000030
Steven Campton Production Assistant n/a 275 25000029
Shay Spencer Assistant (to Douglas Wick & Lucy Fisher) 120820 25000009
Blake Ternacz Assistant (to Baz Luhrmann) 120820 25000008
Hannah English Assistant (to Douglas Wick & Lucy Fisher) 120820 25000010
Mahzad Babayan Assistant (to Douglas Wick & Lucy Fisher) 120820 25000011
Leah James Assistant (to Barrie M. Osborne) 120820 25000013
Anwyn Watkins Assistant (to Catherine Knapman) 120820 25000012
Rachael Fung Assistant Assistant(to Catherine Martin) 120820 25000007
Samuel Doyle Bromell Assistant (to Baz Luhrmann) 120820 25000006
Samuel Smith Stand-In (for Mr. Maguire) 121015 25000002
Michael James Faradie Stand-In (for Mr. DiCaprio) 121015 25000001
Emily Harlow Stand-In (for Ms. Mulligan) 121015 25000003
Simon Edds Stand-In (for Mr. Edgerton) 121015 25000004
Amy Van De Wetering Stand-In (for Ms. Debicki) 121015 25000005
Anwyn Watkins Post-Production Assistant n/a 120882 25000014
Monica Sender Post-Production Assistant n/a 120882 25000015
Katie Harris Medic Unit Nurse 120966 25000024
Helen Frank Coordinator Stills Coordinator 528 25000023
Brendon "Moose" Boyd Transportation Manager Transport Manager 121030 25000025
Paul Wambach Transportation Captain Transport Captain 272 25000026
Olivia Simpson Production Assistant n/a 275 25000028
Holly Bennett Production Assistant n/a 275 25000027
Emma Goodland Assistant (to Ms. Mulligan) 120820 25000022
Michael Fahd Assistant (to Mr. Maguire) 120820 25000021
Max Haymes Coordinator Vehicles Coordinator 528 25000017
Geoff Naylor Transportation Vehicles Supervisor 120992 25000016
Joe Petty Production Secretary n/a 367 25000018
Jason Irizarry Assistant (to Mr. DiCaprio) 120820 25000019
Alex Pattinson Assistant (to Mr. DiCaprio) 120820 25000020
Eric Chan Visual Effects (Rising Sun Pictures) 419 23000282
Chris Lee Visual Effects (Rising Sun Pictures) 419 23000281
Martin Newcombe Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000201
Rachael Dunk Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000200
Vaughan Walsh Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000202
James Dunlop Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000203
Daniel Ward Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000205
Joshua Nunn Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000204
Ned Walker Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000199
Eoin Murphy Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000198
Jeff Driver Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000194
Anu Vijayan Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000193
Norah Mulroney Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000195
Artur Vill Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000196
Patricio Ducaud Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000197
Brad Dunn Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000206
Phil Outen Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000207
Jeff Panek Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000216
Vincent Fiere Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000215
Guido Wolter Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000217
Daniel Flood Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000218
George Burrows Software Engineer R&D(Animal Logic) 121071 23000220
Doug Zablocki Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000219
Phil Wittmer Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000214
Francisco Palomares Pozas Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000213
Matt Ebb Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000209
Adrian Watkins Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000208
Daniel Painter Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000210
Philip Whiteley Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000211
Chris Ebeling Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000212
Fabian Mueller Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000192
Robert Dowling Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000191
Demis Lyall-Wilson Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000171
Troy Darben Digital Artist (Animal Logic) 121022 23000170
Ra