Perfect Assassins

Perfect Assassins
Type TV Movie
MPAA Rating NR
Runtime 0hr
Genres Thriller, Short Film
Keywords N/A
Status Released
US Release Date
  
Name Credit Credited as Role Id Sort Order
Aaron Lohr Actor 1 1
H Boos Director 2 1
Andrew McCarthy Actor 1 1
Robert Patrick Actor 1 2
Portia de Rossi Actor 1 4
Nick Mancuso Actor Dr Samuel Greely 1 1000003
Matthew Laurance Actor Special Agent Clark 1 1000005
Lisa Persky Actor Janice Franklin 1 1000007
Denise Johnson Actor Little Girl 1 1000008
Gusti Diego Actor Carlos Carrasco 1 1000009
Michelle Madden Actor Anchor Woman 1 1000010
Gunnar Peterson Actor News Producer 1 1000011
Martin Morales Actor Cantina Bartender 1 1000012
Kevin McLauglin Actor Truckman 1 1000013
Aki Aleong Actor Dr Arnold Kuay 1 1000014
Kim Huff Actor Ben's Mother 1 1000015
Chris Evans Actor Young Ben 1 1000016
Ramiro Fabian Actor Border Attendant 1 1000017
Rick Schuster Actor Helicopter Pilot 1 1000018
Craig Hosking Actor Camera Helicopter Pilot 1 1000019
Stan Garner Actor Train Conductor 1 1000020
Kevin Wahl Actor Engineer 1 1000021
Philip Tan Actor Sensei Assassin 1 1000022
Julius Cartet Actor Guard 1 1000023
Jimmy Sazkisyan Actor Guard 1 1000024
Tom Poster Actor Cop No 1 1 1000025
H Boohs Director n/a 2 2000001
Jonathan Kramer Executive Producer n/a 174 3000001
Steve Beswick Executive Producer n/a 174 3000002
Julia Verdin Producer n/a 3 3000003
John Penney Co-Producer n/a 170 3000004
John Penney Screenplay n/a 120778 4000001
Steve Beswick Unit Production Manager n/a 182 5000001
Brent Morris Line Producer n/a 161 5000002
John Glasser Assistant Director n/a 163 5000003
Kristen Ploucha Assistant Director n/a 163 5000004
Eddie Kalpa Assistant Director n/a 163 5000005
George Agnew Location Manager n/a 193 5000006
Alexx Kreuswieser Script Supervisor n/a 191 5000007
Licia Wolf Script Supervisor n/a 191 5000008
Brigitte Mueller Production Coordinator n/a 162 5000009
Dettre Schmidt Location Assistant n/a 120947 5000010
Emily Milder Location Assistant n/a 120947 5000011
Jeff Wickline Assistant Production Coordinator n/a 192 5000012
Bruce Johnson Director of Photography n/a 120780 6000001
Bengt Jonsson Camera Operator n/a 239 6000002
Thomas Van Otterman Camera Operator b-camera operator 239 6000003
Christopher Pearson Assistant Camera Operator assistant camera 120849 6000004
Marc Reynolds Assistant Camera Operator assistant camera 120849 6000005
Wade Whitley Assistant Camera Operator assistant camera 120849 6000006
Mike Ortiz Assistant Camera Operator b-camera 1st assistant camera 120849 6000007
Michael Sabga Video Playback n/a 505 6000008
Robert Morgenroth Video video supervisor 120800 6000009
Brett Cody Video video coordinator 120800 6000010
Karen Ogle Photography still photographer 120835 6000011
Steve Nevius Editor n/a 172 7000001
Michael Sandgren Dialogue Editor n/a 204 7000002
Brian Kibbie Negative Cutting negative cutter 120852 7000003
John Doebrich Negative Cutting negative cutter 120852 7000004
Ruben Munoz Assistant Editor n/a 203 7000005
Geoff Levin Music n/a 120781 8000001
Claire Bowin Production Designer n/a 164 9000001
Katie Lipsett Set Decorator n/a 165 9000002
David Taitague Storyboard Artist n/a 199 9000003
Kevin Pierce Set Dresser on-set dresser 197 9000004
Christy Wilson Art Department Coordinator n/a 195 9000005
Rick Montgomery Casting n/a 179 10000001
Joe Garcia Casting Associate n/a 160 10000002
David Anthony Extras Casting n/a 120851 10000003
Gil-Adreianne Wishnick Executive development executive 120806 11000001
Warren Wood Research n/a 458 12000001
Mari-An Ceo Costume Designer n/a 169 13000001
Kelly Everett Costume Supervisor n/a 120895 13000002
Michelle Weiss Hair Stylist n/a 120799 13000003
Amanda Carroll Makeup key makeup 353 13000004
Deborah Ferullo Makeup key makeup 353 13000005
Cynthia Borina Makeup Assistant n/a 121007 13000006
Suzan Kaminga Makeup Assistant n/a 121007 13000007
Elena Balshem Set Costumer n/a 121008 13000008
Nancy Bleisch ADR Editor n/a 220 14000001
Brian Smith ADR Mixer n/a 227 14000002
Sarah Brady ADR Supervisor n/a 219 14000003
Sterling Moore Boom Operator n/a 215 14000004
Monigue Raymond Foley Artist n/a 223 14000005
Cameron Steenhagen Foley Editor n/a 221 14000006
Roger Harris Foley Mixer n/a 224 14000007
Jason Philbault Foley Mixer n/a 224 14000008
John Brasher Rerecording Mixer n/a 120856 14000009
Marty Hutcherson Rerecording Mixer n/a 120856 14000010
Mimi Starrett Sound sound service manager 120816 14000011
Geoff Clark Sound sound service manager 120816 14000012
David Bach Sound Effects Editor n/a 327 14000013
Jon Mete Sound Effects Editor n/a 327 14000014
Peter Meiselmann Sound Mixer n/a 230 14000015
David Santos Key Grip n/a 263 15000001
Joe Jennings Grip n/a 365 15000002
Ron Lamanna Grip n/a 365 15000003
Robert Schwartz Grip n/a 365 15000004
Sid Hajdu Grip n/a 365 15000005
Ned Clark Grip n/a 365 15000006
Marcelo Colacilli Gaffer n/a 268 15000007
John Palato Dolly Grip bestboy grip 264 15000008
Kurt Wolff Dolly Grip n/a 264 15000009
Orlando Hernandez Best Boy bestboy electric 120885 15000010
Jenny Fitzgibbons Production Accountant n/a 282 16000001
Margie Levers Assistant Accountant n/a 120950 16000002
Ray Gross Legal Services n/a 120857 18000001
Paul Hickerson Pyrotechnics pyrotechnician 121027 19000001
Joe Hickerson Pyrotechnics pyrotechnician 121027 19000002
Gary Paul Stunt Coordinator n/a 120804 19000003
Jane Austin Stunts n/a 240 19000004
Brian Avery Stunts n/a 240 19000005
Scott Blackwood Stunts n/a 240 19000006
Hal Burton Stunts n/a 240 19000007
Bret Davidson Stunts n/a 240 19000008
John Dixon Stunts n/a 240 19000009
Diamond Farnsworth Stunts n/a 240 19000010
Bryan Friday Stunts n/a 240 19000011
Joey Gardner Stunts n/a 240 19000012
Randall Huber Stunts n/a 240 19000013
Terry James Stunts n/a 240 19000014
Anthony Kramme Stunts n/a 240 19000015
David Leitch Stunts n/a 240 19000016
Mimi Lesseos Stunts n/a 240 19000017
Kurt Lott Stunts n/a 240 19000018
Eddie Matthews Stunts n/a 240 19000019
Tom McComas Stunts n/a 240 19000020
Francine Morris Stunts n/a 240 19000021
Millie Novak Stunts n/a 240 19000022
Mike Owen Stunts n/a 240 19000023
Eddie Perez Stunts n/a 240 19000024
Angela Ritchie Stunts n/a 240 19000025
Brandon Sebek Stunts n/a 240 19000026
Jeff Smolet Stunts n/a 240 19000027
Clark Tucker Stunts n/a 240 19000028
William Washington Stunts n/a 240 19000029
Spice Williams Stunts n/a 240 19000030
Michael Stanners Carpenter n/a 529 21000001
Jason Hamilton Construction Coordinator n/a 276 21000002
Chris Walkowiak Construction construction prop maker 120900 21000003
Patrick Joseph Construction assistant construction coordinator 120900 21000004
Michael Etzroot Construction n/a 120900 21000005
Jose Harb Construction n/a 120900 21000006
Rick Firkins Catering n/a 120954 22000001
David Waine Special Effects Coordinator n/a 241 23000001
Michael Russ Assistant Property Master n/a 120969 24000001
Richard Wester Property Master n/a 120805 24000002
Gabrael Wilson Props props assistant 120817 24000003
Paul Papadea Assistant (to Julie Verdin) 120820 25000001
David Gerry Transportation Captain n/a 272 25000002
Paul Feddersen Transportation Coordinator n/a 271 25000003
Ivan Infante Office Assistant n/a 120996 25000004
Dahad D'Auri Office Assistant n/a 120996 25000005
Craig Eggertz Office Assistant n/a 120996 25000006
Elise Berk Office Assistant n/a 120996 25000007
Kevin Parry Office Assistant office production assistant 120996 25000008
Brian Mullaney Stand-In n/a 121015 25000009
Janine Stillo Stand-In n/a 121015 25000010
Hope Garrison Set Production Assistant n/a 371 25000011
Stacy De La Motte Set Production Assistant n/a 371 25000012
Damon Wiener Set Production Assistant n/a 371 25000013
Michael Labog Set Production Assistant n/a 371 25000014
Katie Mariti Set Production Assistant n/a 371 25000015
Shahriar Mazandi Set Production Assistant n/a 371 25000016
Robert Anderson Medic n/a 120966 25000017
Craig Davidson Driver honeywagon driver 273 25000018
Philip Tan Other fight coordinator 120795 26000001
Andreas Gabor Other lead 120795 26000002
Isaac Friedman Other loader 120795 26000003
Chris Cuevas Other loader 120795 26000004
Tory Littman Other crft service 120795 26000005
Maxine Brooks Other studio teacher 120795 26000006
Karen Steward Other lead scenic 120795 26000007
Brenda Hayes Other scenic painter 120795 26000008
Kay Kropp Other scenic painter 120795 26000009
Michal Minecki Other scenic painter 120795 26000010
Joshua Triliegi Other scenic painter 120795 26000011
Carlos Isais Other recordist 120795 26000013
Charlie McGovern Other recordist 120795 26000014
Synopsis
N/A
N/A