The Apprentice

Apprentice
Type TV Series
MPAA Rating N/A
Runtime 1hr
Genres Reality
Keywords competition, workplace
Status Current
US Release Date
  
<
Name Credit Credited as Role Id Sort Order
Donald Trump Host n/a 120831 1000002
Mark Burnett Creator n/a 120808 4000001
Scott Duncan Director of Photography (Main Title Sequence) 120780 6000001
George Ross Actor Boardroom Advisor 1 1000001
Ivanka Trump Actor Boardroom Advisor 1 1000001
Bryan Carreon Editor n/a 172 7000001
Jason Steinberg Editor n/a 172 7000001
Donald Trump Jr. Actor Boardroom Advisor 1 1000001
Andi Ward Producer n/a 3 3000001
Ty Griffin Producer Task Producer 3 3000003
Carolyn Kepcher Actor Boardroom Advisor 1 1000001
Jason Pedroza Editor n/a 172 7000001
Joanna Collins Producer n/a 3 3000004
Amanda Miller Actor Boardroom Receptionist 1 1000002
Andi Ward Supervising Producer n/a 1275 3000001
Trace Adkins Actor Contestant(13th Fired) 1 1000003
Jason Steinberg Supervising Producer n/a 1275 3000001
Richard Kreitman Editor n/a 172 7000001
Shannon Sharkey Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000003
Brande Roderick Actor Contestant 1 1000001
Penn Jillette Contestant n/a 120978 1000002
Jeff Runyan Editor n/a 172 7000002
Mark Hryma Aerial Director of Photography Director of Aerial Photography 121063 6000002
Nakia Williams Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000005
Stephen Baldwin Actor Contestant(10th Fired) 1 1000002
Stephen Hurley Producer Task Producer 3 3000001
Page Feldman Executive Producer n/a 174 3000001
Chuck LaBella Casting Director Talent Producer 157 10000001
Tina Nicotera Producer n/a 3 3000001
Matt Bartley Producer n/a 3 3000003
Anneli Gericke Segment Producer n/a 2389 3000003
Marilu Henner Actor Contestant(7th Fired) 1 1000005
Christopher Campbell Co-Producer n/a 170 3000002
Glen Ebesu Editor n/a 172 7000001
Leellen Patchen Editor n/a 172 7000002
Sydney Leier Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000010
Tyler Robuck Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000013
Jim Harrington Director of Photography n/a 120780 6000001
Gary Busey Contestant n/a 120978 1000004
Drew Seltzer Segment Producer n/a 2389 3000007
Lane Baker Editor n/a 172 7000001
Conrad Riggs Co-Executive Producer n/a 185 3000002
Ryan Sympkins Producer n/a 3 3000002
Austin Keyes Voice VO Artist 475 1000002
Clyde Lieberman Executive Executive in Charge of Music 120806 11000001
Bekki Philpot Segment Producer n/a 2389 3000006
Carrie MacFadden Producer Task Producer 3 3000005
Rick Enrique Editor n/a 172 7000003
Omarosa Manigault-Stallworth Contestant n/a 120978 1000005
Rortha Hassan Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000005
Johnny Petillo Segment Producer n/a 2389 3000005
Rob LaPlante Segment Producer n/a 2389 3000004
Jessica Beeman Segment Producer n/a 2389 3000008
Kevin Buckalew Producer Web Producer 3 3000004
La Toya Jackson Contestant n/a 120978 1000003
David Vanacore Music Music Director 120781 8000001
Kevin Allen Actor Contestant 1 1000002
James R Sterling Legal Counsel Production Attorney 120913 18000001
Sandy Ferreira Actor Contestant 1 1000001
Bill Rancic Actor Himself 1 1000001
Sue Vial Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000004
Nick Warnock Actor Contestant 1 1000003
Dean Perme On-Line Editor n/a 120811 7000002
Chris Chanda Director of Photography n/a 120780 6000001
Kevin Manning Editor n/a 172 7000003
Lisa Rinna Contestant n/a 120978 1000001
Chris Simpson Editor (Series) 172 7000001
Troy McClain Actor Contestant 1 1000004
Lil' Jon Actor n/a 1 1000004
Ivana Ma Actor Contestant 1 1000003
Danielle Hurley Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000002
Dino Maglaras Assistant Editor n/a 203 7000010
Steven Dickert Producer Task Producer 3 3000007
Amy Henry Actor Contestant 1 1000002
Sean Foley Main Title Design n/a 120925 23000001
Jeff Lippencott Music n/a 120781 8000001
Bekki Philpot Producer n/a 3 3000001
Mark T Williams Music n/a 120781 8000002
Aubrey O'Day Contestant n/a 120978 1000002
Nicola Gaha Producer Charity Producer 3 3000006
Jessica Beeman Producer n/a 3 3000008
David Dryden Producer n/a 3 3000009
Johnny Petillo Co-Executive Producer n/a 185 3000003
Andy Litinsky Actor Contestant 1 1000004
Nicholas Don Vito Editor n/a 172 7000001
Vince Monteleone Camera n/a 120798 6000002
Samantha Billett Producer n/a 3 3000002
Carol Alt Actor Contestant(12th Fired) 1 1000004
Josie Lamberth Producer Task Producer 3 3000016
Sadoux Kim Co-Executive Producer n/a 185 3000004
Katrina Campins Actor Contestant 1 1000005
Scott Duncan Main Title Design n/a 120925 23000001
Rian Bessette Assistant Editor n/a 203 7000007
Rick Enrique Assistant Editor n/a 203 7000006
Bryan Carreon Assistant Editor n/a 203 7000005
Don Misraje Editor n/a 172 7000004
Sharon Sinclair Makeup n/a 353 13000001
Melissa Silva Borden Assistant Editor n/a 203 7000008
Devorah Devries Production Manager n/a 305 5000001
Star Jones Actor n/a 1 1000007
Josh Douglass Segment Producer n/a 2389 3000017
Ashley Holm Producer (Charity) 3 3000019
Brent Hamilton Assistant Editor n/a 203 7000009
Teresa Giudice Contestant n/a 120978 1000005
Meat Loaf Actor n/a 1 1000005
David Park Lighting Lighting Designer 798 6000001
Tricia Rodrigo Editor n/a 172 7000003
Allie Jablon Actor Contestant 1 1000002
Kristine Lefebvre Actor Contestant 1 1000001
Lisa Lampanelli Contestant n/a 120978 1000003
Heidi Androl Actor Contestant 1 1000002
Dennis Rodman Actor Contestant 1 1000001
Roxanne Wilson Actor Contestant 1 1000003
Chris Potter Production Designer n/a 164 9000001
Bridget Edwards Art Department Coordinator n/a 195 9000001
Eric Barron Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000009
Michael Dietz Co-Executive Producer n/a 185 3000005
Richard Brown Producer Task Producer 3 3000021
James Wade Segment Producer n/a 2389 3000022
David Offenheiser Segment Producer n/a 2389 3000004
Maria Boren Actor Contestant 1 1000006
Felisha Mason Actor Contestant 1 1000002
Heidi Bressler Actor Contestant 1 1000005
Wes Moss Actor Contestant 1 1000005
Michael Dematteo Audio n/a 120810 14000001
Peter Wery Director of Photography n/a 120780 6000001
Kevin Buckalew Segment Producer n/a 2389 3000017
Tyler Furstman Segment Producer n/a 2389 3000018
Chris Pegg Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000007
Rodney Chauvin Camera n/a 120798 6000001
Daren Woolsey Producer n/a 3 3000008
Lil Johnson Contestant n/a 120978 1000005
Melissa Silva Borden Editor n/a 172 7000003
Mande Whitaker Camera n/a 120798 6000003
Tim Urban Actor Contestant 1 1000003
Tammy Trenta Actor Contestant 1 1000004
Erik Whitestone Audio n/a 120810 14000003
Sadoux Kim Business Affairs Business Development/Brand Integration 120792 18000001
Jamal Banks Audio n/a 120810 14000003
Alla Wartenberg Actor Contestant 1 1000001
Thomas B Ruff Producer Task Producer 3 3000002
Eric Trump Actor Boardroom Advisor 1 1000001
Andrew M Schauer Legal Counsel n/a 120913 18000002
Dayana Mendoza Contestant n/a 120978 1000002
Tato Maizza Editor n/a 172 7000004
Dana Buning Producer n/a 3 3000008
Jay Ostrowski Field Producer n/a 2564 5000001
NeNe Leakes Actor n/a 1 1000006
Melissa Rivers Actor Contestant 1 1000002
Eric Van Wagenen Executive Producer n/a 174 3000001
John Magennis Producer n/a 3 3000009
Mark Arbitrario Editor Additional Editor 172 7000001
William Castro Editor n/a 172 7000002
Leigh Broadbent Unit Production Manager n/a 182 5000001
Chris Russo Actor Contestant 1 1000007
Tito Ortiz Actor Contestant(8th Fired) 1 1000007
Rebecca Taylor Production Accountant n/a 282 16000001
Alexa Rodulfo Makeup (for Ivanka Trump) 353 13000002
Christopher Stoudt Production Assistant Task Production Assistant 275 25000001
Tom Erwin Editor n/a 172 7000003
Ali Moussavi Location Coordinator n/a 120877 5000001
Jackson Anderer Editor n/a 172 7000001
Dee Snider Contestant n/a 120978 1000004
Annie Duke Actor Contestant 1 1000003
Michael Laungani Actor Contestant 1 1000005
Alan Pierce Camera n/a 120798 6000005
Vijay Singh Actor Himself 1 1000001
George Sealey Supervising Producer n/a 1275 3000001
Angela Ruggiero Actor Contestant 1 1000004
David Offenheiser Producer Packages Producer 3 3000008
Herschel Walker Actor Contestant 1 1000003
Adam Green Actor Contestant 1 1000005
David H Cutler Editor n/a 172 7000001
Jeremy Derringer Executive Director of Post Production 120806 11000002
Hope Dworaczyk Actor n/a 1 1000005
Natalie Gulbis Contestant n/a 120978 1000004
Barry A O'Brien Editor n/a 172 7000004
Susan A Schauer Post Producer n/a 121121 3000004
David DeRosa Casting Director Talent Manager 157 10000001
Raj Bhakta Actor Contestant 1 1000008
Ereka Vetrini Actor Contestant 1 1000001
Charmaine Hunt Actor Contestant 1 1000007
Timothy N Tevault Post-Production Coordinator n/a 120842 5000002
Clay Lee Actor Contestant 1 1000003
Peter Geist Segment Producer n/a 2389 3000011
Bob Sackter Colorist n/a 120920 6000018
Tarek Saab Actor Contestant 1 1000006
Tom Ham Executive n/a 120806 11000001
Bret Michaels Contestant n/a 120978 1000002
Omarosa Manigault-Stallworth Actor Contestant(9th Fired) 1 1000006
Rita Doumar Line Producer n/a 161 5000001
Paul Teutul Contestant n/a 120978 1000003
Claudia Jordan Actor Contestant 1 1000003
Muna Heaven Actor Contestant 1 1000005
Cyndi Lauper Contestant n/a 120978 1000001
Andrea Lake Actor Contestant 1 1000008
Kenyata Westbrook Audio Audio Engineer 120810 14000012
Grant Lovelace Music Editor n/a 214 8000004
Eden Gaha Executive Producer n/a 174 3000001
Plowden Schumacher Editor n/a 172 7000005
Hudson Smith III Editor n/a 172 7000009
Jamie Santos Rerecording Mixer n/a 120856 14000016
James Demer Audio n/a 120810 14000006
Stefani Newman Executive Clearance Supervisor 120806 11000001
Alexa Rodulfo Hair (for Ivanka Trump) 120794 13000002
Elizabeth Jarose Actor Contestant 1 1000009
Steven Dickert Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000014
Jamie Santos Supervising Sound Editor n/a 328 14000015
Kitty Boots Wardrobe Wardrobe Stylist 120823 13000001
Holly Robinson-Peete Contestant n/a 120978 1000004
Michael Benson Editor n/a 172 7000002
Rich Remis Editor n/a 172 7000002
Summer Sanders Contestant n/a 120978 1000005
Steve Frederick Editor n/a 172 7000001
Sharon Osbourne Contestant n/a 120978 1000003
Tammy Lee Actor Contestant 1 1000007
Lou Ferrigno Contestant n/a 120978 1000003
Curtis Stone Contestant n/a 120978 1000007
Lauren Michele Keegan Casting Talent Assistant 179 10000002
Surya Yalamanchili Actor Contestant 1 1000006
Mark McGrath Actor n/a 1 1000004
Maria Kanellis Contestant n/a 120978 1000006
Jeffrey Watt Camera n/a 120798 6000004
Ruth Rochelle Bohorquez Assistant Accountant n/a 120950 16000002
Marshawn Evans Actor Contestant 1 1000004
Derek Hoffmann Camera n/a 120798 6000008
Brian McKnight Actor Contestant 1 1000005
Brian Mandelbaum Actor Contestant 1 1000005
Steve Plotkin Field Producer Co-Field Producer 2564 5000002
Katy Azzarello Casting Assistant Talent Assistant 177 10000004
Zoe Ritchken Casting Talent Coordinator 179 10000003
Vincent Pastore Actor Contestant(5th Fired) 1 1000002
Erin Fitch Casting Assistant Talent Assistant 177 10000009
Richard Hatch Actor n/a 1 1000004
Josie Lamberth Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000006
Matt Schuman Gaffer n/a 268 15000001
Bridget Edwards Set Decorator n/a 165 9000001
Jason Augustine Audio n/a 120810 14000004
Jeremy Brill Audio n/a 120810 14000005
Markus Garrison Actor Contestant 1 1000006
Nely Galán Actor Contestant(6th Fired) 1 1000006
Khloe Kardashian Actor Contestant 1 1000001
Spiro C Lampros Editor n/a 172 7000002
Ronnie Ali Audio Audio Supervisor 120810 14000001
Brandon Haberman Camera n/a 120798 6000006
Robert P. Matthews Jr. Audio n/a 120810 14000016
Mike Ormsby Audio n/a 120810 14000024
Stacy Rotner Actor Contestant 1 1000010
Jenn Hoffman Actor Contestant 1 1000007
Jessie Conners Actor Contestant 1 1000008
Derek Artera Actor Contestant 1 1000008
Sharon Sinclair Hair n/a 120794 13000001
Tionne "T-Boz" Watkins Actor Contestant 1 1000008
Chris Pegg Producer Task Producer 3 3000009
Joubin Mortazavi Editor n/a 172 7000001
Michael A Patillo Audio n/a 120810 14000009
Barry Murphy Editor n/a 172 7000001
Jimi Jon Audio Audio Engineer 120810 14000002
Ben Gamble Camera n/a 120798 6000004
Deborah Gibson Contestant n/a 120978 1000003
Leslie Bourgeois Actor Contestant 1 1000009
David Michael Maurer Editor n/a 172 7000001
James Dillon Actor Contestant 1 1000009
Mike Blain Casting Assistant Talent Assistant 177 10000008
Janet Swanson Editor n/a 172 7000002
Charles Kraft Audio n/a 120810 14000013
Robb Roetman Editor n/a 172 7000004
Gayle DePoli Producer n/a 3 3000001
Robert Barcelona Camera n/a 120798 6000003
Sarah Levy Camera n/a 120798 6000004
Josh Shaw Actor Contestant 1 1000008
D'Marco Ray Audio n/a 120810 14000010
Colin Bonney Audio n/a 120810 14000004
Sean Murphy Line Producer (Live Broadcast) 161 5000001
Kristal Ramin Audio Audio Engineer 120810 14000002
Michael Atkinson Camera n/a 120798 6000006
Jamie Benjamin Casting Assistant Talent Assistant 177 10000007
Jonathon Braun Editor n/a 172 7000001
Adam Carolla Contestant n/a 120978 1000003
Iain Morgan Audio n/a 120810 14000008
Patricia Velasquez Contestant n/a 120978 1000004
Bill Goldberg Contestant n/a 120978 1000010
Lenny Veltman Actor Contestant 1 1000010
Mark Lamkin Actor Contestant 1 1000010
Brie Mangano Casting Talent Assistant 179 10000005
Michael Reiersen Field Producer n/a 2564 5000004
Ryan Hermosura Editor n/a 172 7000005
Jay Bienstock Executive Producer n/a 174 3000001
Aimee Trottier Actor Contestant 1 1000009
Piers Morgan Actor Guest Boardroom Advisor 1 1000001
Kevin "Fletch" Fletcher Field Producer n/a 2564 5000008
Jennifer Murphy Actor Contestant 1 1000007
John Willenborg Actor Contestant 1 1000011
Kristi Frank Actor Contestant 1 1000009
Jose Canseco Actor n/a 1 1000005
Donald Francis Hair & Makeup Celebrity Hair & Make-Up 121041 13000007
The O-Jays Theme Song Performer n/a 120814 8000001
The O'Jays Theme Music n/a 120848 8000004
Matt Shelly Camera n/a 120798 6000014
Kathy P Santiago Hair & Makeup (Live Broadcast) 121041 13000010
Ruth Fernandez Hair & Makeup Celebrity Hair & Make-Up 121041 13000006
Jennifer L Dyal Casting Talent Coordinator 179 10000005
Erica Shusha Camera n/a 120798 6000003
Josh Mayes Camera n/a 120798 6000023
Douglas Gorenstein Photography Still Photographer 120835 6000001
George Yohanna Coordinator Post Coordinator 528 25000007
Christopher Ritchey Hair & Makeup (Live Broadcast) 121041 13000009
Al Berman Executive Producer Live Broadcast Executive Producer 174 3000007
Kelly Van Patter Production Designer n/a 164 9000001
Gene Simmons Actor Contestant(3rd Fired) 1 1000001
Miles Michael Art Director n/a 183 9000001
Katherine Walker Producer n/a 3 3000006
Dionne Warwick Actor n/a 1 1000003
Michael St Hilaire Audio n/a 120810 14000002
Bowie Hogg Actor Contestant 1 1000009
Selita Ebanks Contestant n/a 120978 1000011
Cyndi Owgang Production Manager n/a 305 5000003
Tia Carrere Contestant n/a 120978 1000002
Scott Salyers Casting Casting Manager 179 10000001
Brad Reichel Location Coordinator n/a 120877 5000010
Andrew Ecker Editor n/a 172 7000002
Tom Provost Editor n/a 172 7000005
Renatta Paz Field Producer n/a 2564 5000006
Jamie Pedroza Editor n/a 172 7000006
Jennie Finch Actor Contestant(4th Fired) 1 1000006
Aaron Altscher Actor Contestant 1 1000010
Peter Wery Camera n/a 120798 6000006
Lou Vetere Production Manager Utility Manager 305 5000004
Bryce Gahagan Actor Contestant 1 1000011
Eduardo Garabal Leadman n/a 433 9000003
Maxwell Barrett Technical Coordinator n/a 120890 5000004
Niki Taylor Actor n/a 1 1000002
Dan Paschen Assistant Executive Assistant to Mr. Burnett 120820 25000001
Randy Sollenberger Assistant Executive Assistant to Mr. Burnett 120820 25000002
Kristi Caudell Actor Contestant 1 1000012
Ruth Fernandez Makeup n/a 353 13000005
Steven M Guercio Audio n/a 120810 14000002
Melania Knauss Actor Herself 1 1000002
Marlise Malkames Editor n/a 172 7000002
JD Sievertson Editor n/a 172 7000004
Michael Johnson Contestant n/a 120978 1000012
Pamela Day Actor Contestant 1 1000012
David Heide Camera n/a 120798 6000008
Pierre Dwyer Editor n/a 172 7000006
Luciana Brafman Producer n/a 3 3000003
Nathanial Havholm Camera n/a 120798 6000008
David Oliver Editor n/a 172 7000003
Jim Ruxin Editor n/a 172 7000004
James S Page Editor n/a 172 7000001
Curtis Colden Supervising Producer n/a 1275 3000003
Terri Maloney Editor n/a 172 7000004
Anthony Griffiths Accountant n/a 120802 16000002
Seth Williamson Carpenter n/a 529 21000001
Jeffrey Wilkins Camera n/a 120798 6000008
Nick Staller Editor n/a 172 7000003
Joseph Moore Carpenter n/a 529 21000001
Kelley Beaman Field Producer Assistant Field Producer 2564 5000007
Kevin Harris Co-Executive Producer n/a 185 3000003
John Koster Audio n/a 120810 14000012
Marcus Miller Editor n/a 172 7000007
Scott Gamzon Editor n/a 172 7000002
Jon Wiley Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000001
Mark Bradford Bennett Production Manager Office Manager(Los Angeles) 305 5000001
Gretchen Kinder Line Producer n/a 161 5000001
Robin Mishkin-Abrams Associate Director (Live Broadcast) 1279 5000002
Tony Green Video Video Supervisor 120800 6000012
Travis Franklin Audio n/a 120810 14000004
Jeremy Schneider Camera n/a 120798 6000010
Conroy Browne Editor n/a 172 7000002
Andre Artis Audio n/a 120810 14000003
Thalia Harithas Accountant Accounting 120802 16000003
Cynthia EW Simpson Transportation Coordinator Travel Coordinator 271 25000001
Michael Bishop Audio n/a 120810 14000006
Rob LaPlante Producer n/a 3 3000004
Alex Cordova Audio n/a 120810 14000008
Shane "Sharpe" Hoyte Audio Audio Tech 120810 14000019
Sean Foley Editor n/a 172 7000003
Paul Aglione Field Producer n/a 2564 5000005
Jacob Goodwin Camera n/a 120798 6000005
Marina Parker Property Master n/a 120805 24000001
Johnny Petillo Producer n/a 3 3000005
Keith L. Shaw Field Producer n/a 2564 5000002
Dax Rhorer Camera n/a 120798 6000013
Dyshaun Burton Wardrobe Wardrobe Coordinator 120823 13000015
Jim Mansen Audio n/a 120810 14000009
Joanna Collins Segment Producer n/a 2389 3000012
Tom Green Actor Contestant 1 1000011
Gerardo Villarroel Set Dresser n/a 197 9000006
Dan Brody Actor Contestant 1 1000012
Jennifer Crisafulli Actor Contestant 1 1000013
Toral Mehta Actor Contestant 1 1000013
Marisa DeMato Actor Contestant 1 1000011
Kathy P Santiago Hair Assistant Hair/Make-Up Stylist 120794 13000001
Daniel G Gill III Consultant Senior Task Consultant 120784 12000001
Michael Andretti Contestant n/a 120978 1000002
Kara Udell Casting Director n/a 157 10000002
Paul Gordon Casting Director n/a 157 10000001
Rod Blagojevich Contestant n/a 120978 1000009
James Cramer Actor Boardroom Advisor 1 1000001
Sean Yazbeck Actor The Apprentice (Season 5) 1 1000001
Nancy Gunn Co-Executive Producer n/a 185 3000001
Claire Scanlon Editor n/a 172 7000011
Kanika Utley Segment Producer n/a 2389 3000022
Megan Leff Segment Producer n/a 2389 3000022
John Bates Audio Audio Assistant 120810 14000001
Joe Beck Lighting Director n/a 120829 6000003
Corky Cronin Field Producer n/a 2564 5000005
Sam Solovey Actor Contestant 1 1000006
David Brenner Set Dresser n/a 197 9000003
Allen Jarmolinski Audio n/a 120810 14000007
B D Skope Segment Producer n/a 2389 3000023
Crystal Campbell Lighting Lighting Department Coordinator 798 6000016
Trisha Reilly Audio Audio Assistant 120810 14000009
Troy Harrington Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000003
Michael Carrozza Camera n/a 120798 6000002
Ron de Moraes Director Director (Live Broadcast) 2 2000001
Timothy A Carpenter Rerecording Mixer n/a 120856 14000001
Stella Yeh Segment Producer n/a 2389 3000023
Shannon Sharkey Coordinator Task Coordinator 528 25000003
Tom Magill Camera n/a 120798 6000003
Tim Leavitt Editor n/a 172 7000011
Mark Burnett Executive Producer The Apprentice Finale and Live Broadcast Executive Producer 174 3000001
Bob Del Russo Camera Camera (Live Broadcast) 120798 6000005
Barenaked Ladies Actor Themselves 1 1000003
Adam Pruitt Carpenter n/a 529 21000005
Melissa Milo Coordinator Talent Coordinator 528 25000016
Matt Valentine Camera n/a 120798 6000017
Al Centrella Sound Mixer Production Mixer 230 14000001
Donny Deutsch Actor Himself 1 1000003
Allan Blagg Key Grip n/a 263 15000003
Cynthia Hubach Producer n/a 3 3000014
Heather Holden Accountant Utility Accountant 120802 16000001
Matthew Blair Editor n/a 172 7000003
Alex Rosenbloom Assistant Editor n/a 203 7000012
Dennis Marmon Production Assistant Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000003
Noelle Garcia Coordinator Tape Coordinator 528 25000022
Katie Krim Coordinator Talent Coordinator 528 25000017
Donald Trump Executive Producer The Apprentice Finale and Live Broadcast Executive Producer 174 3000002
Gideon Zaretsky ADR Supervisor Audio Supervisor 219 14000001
Doug Fogel Stage Manager (Live Broadcast) 120797 5000006
Elina Brown Talent Wrangler Talent Manager 121145 10000001
Jennifer Camarra Casting Casting Manager 179 10000001
Yoneet Solange Video n/a 120800 6000002
Kevin Kearns Art Department Coordinator n/a 195 9000004
Marina Parker Assistant Property Master n/a 120969 24000001
John Fitzpatrick Assistant Editor n/a 203 7000008
Donald Francis Hair Stylist Celebrity Hair Stylist 120799 13000003
Joey Maalouf Hair Stylist Celebrity Hair Stylist 120799 13000004
Elizabeth Schulze Line Producer n/a 161 5000001
Josh Ingalls Best Boy Grip n/a 265 15000011
Kristina McGann Casting Director n/a 157 10000001
Justin McCaffrey Audio A2 120810 14000020
Matt Ford Lighting Lighting Designer 798 6000031
Heather Carrington Coordinator Product Placement Coordinator 528 25000001
Ian Vysick Engineer Maintenance 120938 15000006
Barbara Stein Coordinator Stand-In Coordinator 528 25000001
Susan Kopensky Production Supervisor (Live Broadcast) 307 5000002
Nadia Comaneci Actor Contestant(2nd Fired) 1 1000005
Ryan Bailey Lighting Board Operator 798 6000017
Sandy Bondorowsky Technical Director n/a 491 5000003
Steve Siddell Electrician n/a 450 15000010
Scott Hohnbaum Field Producer n/a 2564 5000003
Michael Mason Technical Supervisor n/a 120853 5000003
Dyshaun Burton Wardrobe Assistant n/a 120809 13000012
Robin Garland Set Dresser n/a 197 9000005
Matty Randazzo Video n/a 120800 6000001
Dr. Liza Siegel Medic Psychologist 120966 25000002
Renaldo Romero Editor n/a 172 7000007
Brent Buckman Actor Contestant 1 1000013
Dan Gerhard Sound FOH Mixer 120816 14000002
James Morgan Assistant Editor n/a 203 7000009
James Dipretoro Audio n/a 120810 14000007
Skip Kent Audio Audio Assistant 120810 14000006
Michelle Sorro Actor Contestant 1 1000013
Matthew Hudson Lighting Director n/a 120829 6000002
Ramsey Alkayasi Camera Utility Utility 121074 6000019
Michael S Dean Camera n/a 120798 6000002
Ian Dunsdon Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000002
Richard Devinki Line Producer n/a 161 5000001
Rob LaPlante Casting Casting Producer 179 10000003
Marcel Stubbs Engineer Maintenance 120938 15000005
Chris Chanda Aerial Director of Photography n/a 121063 6000001
Ruth Fernandez Hair n/a 120794 13000003
Christopher Love Audio n/a 120810 14000015
Joe Meade Stage Manager (Live Broadcast) 120797 5000004
Jeremy Derringer On-Line Editor n/a 120811 7000009
Dan Hutchinson Field Producer n/a 2564 5000006
Jason Curis Actor Contestant 1 1000009
Dustin Leddy Camera Utility Utlity Coordinator 121074 6000023
Karl Doyle Audio n/a 120810 14000009
Scott Patrick Audio n/a 120810 14000013
Ray Hoover Camera Camera (Live Broadcast) 120798 6000006
Erin Burnett Actor Boardroom Advisor 1 1000002
Bari Lynne Harelick Assistant Editor n/a 203 7000018
Meredith Ambrose Assistant (to Mr. Burnett) 120820 25000006
Jennifer Wallen Actor Contestant 1 1000014
Heather Carrington Executive Director of Business Development 120806 11000001
Kellen Cruden Logger n/a 120906 25000011
Paul Reed Audio n/a 120810 14000017
Anthony DeFonzo Camera Utility Utility 121074 6000022
Keith Conod Camera Utility n/a 121074 6000018
George Sedun Camera Utility Utility Field Captain 121074 6000024
James Canniffe Producer n/a 3 3000004
Pat Minietta Camera Camera (Live Broadcast) 120798 6000009
Justin St. Clair Makeup Celebrity Make-Up 353 13000009
Lisa Hayes Hair & Makeup Celebrity Hair & Make-Up 121041 13000009
Stan Steen Production Assistant Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000006
Danna Feintuch Audio n/a 120810 14000012
Tim Quigley Camera Camera (Live Broadcast) 120798 6000011
Pollyanna Jacobs Assistant n/a 120820 25000012
Dwayne Bradley Audio n/a 120810 14000005
George Takei Contestant n/a 120978 1000002
Geraldine Schubert Production Coordinator Field Production Coordinator 162 5000010
Seth Easter Production Designer n/a 164 9000001
George Sealey Producer Supervising Task Producer 3 3000005
Joe Mancusi Camera Utility n/a 121074 6000025
Mike Milia Camera n/a 120798 6000010
Wally Feresten Cue Cards n/a 121061 25000011
Jeff Muhlstock Camera Camera (Live Broadcast) 120798 6000010
Jesse Phinney Camera n/a 120798 6000010
Shanthi Stone Manager n/a 120827 28000001
Neil Jariwala Editor n/a 172 7000003
Jorge Silva Sound Mixer Dialogue Mixer 230 14000003
Steven Dickert Assistant n/a 120820 25000005
James C Finney Legal Affairs n/a 121072 18000001
Zack Rossman Audio n/a 120810 14000014
John Rich Actor Boardroom Advisor 1 1000001
Dave Stern Key Grip n/a 263 15000002
Zach Gebel Carpenter n/a 529 21000002
Melissa Bidwell Camera n/a 120798 6000007
Tim "Lopez" Reilly Key Grip n/a 263 15000002
Chris Kelly Stage Manager (Live Broadcast) 120797 5000007
Lucas Lee Audio n/a 120810 14000011
Bryan Leskowicz Audio Audio Assistant 120810 14000010
Joel Singer Electrician Engineer in Charge 450 15000002
Daniel Hernandez Video Video Supervisor 120800 6000013
Paul Ranieri Video Video Control 120800 6000020
Doug Baker Production Coordinator n/a 162 5000011
Stacie J Upchurch Actor Contestant 1 1000014
Scott Hamilton Actor Contestant 1 1000008
Peter Skuts Editor n/a 172 7000004
Jimmy Goldsmith Audio Audio Assistant 120810 14000005
Steve Lamphere Audio Audio Assistant 120810 14000008
Kimmi Hendrix Hair & Makeup Celebrity Hair & Make-Up 121041 13000010
The O-Jays Theme Music Main Title Music 120848 8000004
Salahuddin Alston Production Assistant n/a 275 25000005
Anthony Griffiths Payroll Accountant n/a 121020 16000002
Kevin Murphy Focus Puller n/a 332 6000021
James Patrick Costello II Producer n/a 3 3000011
Amy Hall Camera n/a 120798 6000007
Mark Davidson Gaffer Conventional Board Operator 268 15000001
Rob Rosales Audio n/a 120810 14000003
Kellen Cruden Assistant Editor n/a 203 7000003
Jill M Goslicky Casting Associate n/a 160 10000002
Paul Eskenazi Location Coordinator n/a 120877 5000020
Liz Dietrich Casting Assistant Talent Assistant 177 10000002
Jonathan Urband Assistant Location Manager n/a 194 5000019
Tom Trocola Field Producer Task Coordinator 2564 5000012
Jamie Benjamin Talent Wrangler Talent Coordinator 121145 10000002
Spike Lampros Editor n/a 172 7000004
Ken Muller Engineer System Technician 120938 15000009
Andrew Foderingham Location Coordinator n/a 120877 5000019
David Gould Actor Contestant 1 1000008
Tom Ruff Assistant Production Coordinator (Los Angeles) 192 5000013
Paul Wiesepape Editor n/a 172 7000003
Emily Faith Accountant n/a 120802 16000002
Daniel McCarthy Location Coordinator n/a 120877 5000017
Tory Clark Assistant Production Coordinator n/a 192 5000017
Nathan St Onge Camera n/a 120798 6000017
Emily Hewson Clearance Coordinator n/a 121031 5000017
Maria Elena Chafardet Assistant Production Coordinator n/a 192 5000016
Thomas R Polleri Assistant Location Manager n/a 194 5000015
Rebecca Taylor Assistant Accountant n/a 120950 16000001
Joan Rivers Actor Advisor 1 1000001
Keith Cotton Production Accountant n/a 282 16000001
Alana Lowe Production Coordinator n/a 162 5000015
Dominique Rosario Production Assistant (Clearance) 275 25000034
Chance Lemarie Production Assistant (Clearance) 275 25000028
Megan Leff Assistant Location Manager n/a 194 5000014
Sinbad Contestant n/a 120978 1000008
Lauren Feldman Coordinator Clearance Coordinator 528 25000026
Colin Moriarty Production Assistant (Clearance) 275 25000032
Jim Washburn Camera Utility Utility 121074 6000028
Michael Spiteri Technical Coordinator (Live Broadcast) 120890 5000012
Nicolette Reibold Accountant n/a 120802 16000004
Jennifer Hoopes Assistant Location Manager n/a 194 5000018
Kendra Todd Actor The Apprentice(Season 3) 1 1000001
Dallas Alexis Coordinator Assistant Clearance Coordinator 528 25000027
Jake Comer Location Coordinator n/a 120877 5000018
Baz Hatfield Assistant Production Coordinator (Live Broadcast) 192 5000013
Jazmine Eckenberg Post-Production Coordinator n/a 120842 5000013
Betsy Shankin Location Manager n/a 193 5000012
Brian Philo Consultant Task Consultant 120784 12000002
Jim Tufaro Camera Camera (Live Broadcast) 120798 6000015
Nicolas Mazet Audio n/a 120810 14000003
Manny Gutierrez Camera Operator (Live Broadcast) 239 6000007
Eddie Lee Flandez Swing n/a 120862 15000002
Mark Jungjohann Camera n/a 120798 6000008
Gerry Lano Camera Assistant n/a 120867 6000032
Jessica Simpson Actor Herself 1 1000002
Aaron Walker Camera Assistant n/a 120867 6000042
Wyclef Jean Actor n/a 1 1000002
Thomas Guiney Gaffer Chief Lighting Technician/Gaffer 268 15000002
Mara Weinstock Other Tape Librarian(New York) 120795 26000003
Alan Buchner Videotape Operator n/a 120833 6000005
Aimee Duall Actor Herself 1 1000003
Jazmine Eckenberg Other Tape Librarian(Los Angeles) 120795 26000001
Maddy Sloan Casting Director n/a 157 10000006
Lara Sfire Swing n/a 120862 15000003
Regis Philbin Actor n/a 1 1000001
Michael J Pepin Camera n/a 120798 6000015
Dan Delorenzo Lighting Technician Lighting Coordinator 120907 15000003
Alison Singer Actor (Autism Speaks) 1 1000002
Cameron Frittz Audio A2 120810 14000023
Jamal McPhee Camera Assistant n/a 120867 6000035
Erin O'Malley Casting Assistant Talent Assistant 177 10000008
Scott Hanlon Audio n/a 120810 14000005
Ron Rigoli Camera Operator (Live Broadcast) 239 6000012
Abby Linne Camera n/a 120798 6000012
Tony Green Camera n/a 120798 6000013
Daniel Hernandez Camera n/a 120798 6000014
Victoria Gotti Contestant n/a 120978 1000001
Peter Gary Audio Audio Assistant 120810 14000004
Jill Cremer Actor Boardroom Advisor 1 1000002
Mike Roth Camera n/a 120798 6000009
Randal Pinkett Actor The Apprentice(Season 4) 1 1000002
Per AC Larsson Camera n/a 120798 6000009
Brian Testa Audio n/a 120810 14000004
James Kump Swing Electric/Swing 120862 15000001
Tommy Baynard Photography Still Photographer 120835 6000014
Cody Theuret Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000008
Vanessa Weiss Casting Assistant Talent Assistant 177 10000009
Marlee Matlin Actor Boardroom Advisor 1 1000003
Kerry Asmussen Camera n/a 120798 6000005
German Abarca Jr. Camera n/a 120798 6000001
Adam Wurtzel Production Assistant (Clearance) 275 25000039
Mark Mitten Consultant Task Consultant 120784 12000005
Gabe Schiller Audio n/a 120810 14000021
John B Kirhoffer Consultant Task Consultant 120784 12000004
Matt Ellar Camera LEDS 120798 6000016
Simon Miles Lighting Lighting Consultant 798 6000001
Troy Swisher Camera n/a 120798 6000016
Brandon Nickens Casting Director n/a 157 10000003
Jason Farrell Grip n/a 365 15000006
Mary Kay Griepentrog Clearance Coordinator n/a 121031 5000024
Mike Bove Engineer System Technician 120938 15000007
Natacha Pierre Production Assistant (Clearance) 275 25000036
Heather Schuster Consultant Task Consultant 120784 12000006
Jeff Panessa Grip n/a 365 15000007
Shannon McCarty Casting Associate n/a 160 10000003
Bobby Boothe Grip n/a 365 15000006
Eddie Lee Flandez Best Boy Electric n/a 259 15000007
Shannon Sweeny Consultant Task Consultant 120784 12000003
Kevin Heller Consultant Task Consultant 120784 12000003
David Cassidy Actor n/a 1 1000003
Jack Jason Translator Sign Language Interpreter 741 12000001
Alan Blum Consultant Task Consultant 120784 12000001
Brett Hodgkinson Lighting Technician Assistant Lighting Coordinator 120907 15000004
Frank Moultak Other Clearance Supervisor 120795 26000001
Adam Macbeth Best Boy Grip n/a 265 15000003
John Buergermeister Engineer Maintenance 120938 15000003
Jack Roche Camera EVS 120798 6000004
James Kump Best Boy Electric n/a 259 15000004
Fran Cimino Video EVS 120800 6000003
Alexis Ledesma Production Assistant (Clearance) 275 25000026
Matthew Sohn Director of Photography n/a 120780 6000002
Kristina McGann Casting Associate n/a 160 10000004
Duke Gore Engineer Maintenance 120938 15000004
Susan Salgado Casting Director n/a 157 10000005
Fran Cimino Camera EVS(Live Broadcast) 120798 6000003
Kelly Perdew Actor Herself 1 1000003
Darryl Strawberry Contestant n/a 120978 1000003
Liz Campbell Electrician n/a 450 15000009
Janice Lin Coordinator Deliverables Coordinator 528 25000023
Jonathon Ragsdale Assistant Editor n/a 203 7000013
Brian Metz Assistant Editor n/a 203 7000013
Heather Carrington Manager (Branded Integration) 120827 28000001
Eda Benjakul Producer Task Producer 3 3000016
Tiberius Nour Assistant Executive Assistant to Mr. Burnett 120820 25000004
Ali Paige Goldstein Photography Still Photographer 120835 6000020
Michael Silva Hair Stylist Celebrity Hair Stylist 120799 13000005
Courtney Higgins Producer Task Producer 3 3000018
Geoffrey Holder Actor (Actor Appearing in Task) 1 1000013
Tracy Gilbert Producer Rewards Producer 3 3000018
Simon Welch Audio Mixer Monitor Mixer 120812 14000014
Michelle Van Sandt Assistant Editor n/a 203 7000014
Kevin Brown Assistant Editor n/a 203 7000014
James Patrick Costello II Segment Producer n/a 2389 3000014
Monica Rodman Segment Producer n/a 2389 3000013
Darryl Silver Producer Task Producer 3 3000013
Fritz Lang Audio Audio Assistant 120810 14000001
Theresa Boutross Actor Contestant 1 1000014
Ramsay Davila Audio n/a 120810 14000009
D Mouse Balingit Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000004
Kristin Anderson Producer Task Producer 3 3000015
James Bruce Producer n/a 3 3000015
Adam Avagliano Associate Editor n/a 479 7000012
Marla Roberts Segment Producer n/a 2389 3000020
Damon D'Amore Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000029
Bob Benedetti Camera Utility Utility 121074 6000020
Sisse Jonassen Audio Communications 120810 14000001
Keith Reiner Assistant Editor n/a 203 7000010
Virginia Cook Wardrobe Wardrobe Coordinator 120823 13000011
Thomas B Ruff Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000032
Michael T Smith Editor n/a 172 7000009
Stefani Newman Coordinator Clearance Coordinator 528 25000018
Suzanne Giordano Production Coordinator Assistant Field Production Coordinator 162 5000011
Missy Machala Assistant Executive Assistant to Mr. Burnett 120820 25000002
Justin Ott Segment Producer n/a 2389 3000026
Evan Matthews Assistant Executive Assistant to Mr. Burnett 120820 25000003
Aimee Kramer Segment Producer Rewards Segment Producer 2389 3000021
Demian Resnick Coordinator Field Coordinator 528 25000003
Amanda Foster Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000021
James Pickel III Assistant Editor n/a 203 7000012
Adam Avagliano Assistant Editor n/a 203 7000011
Steven Salado Segment Producer Task Segment Producer 2389 3000022
Wendy Hinton Segment Producer Rewards Segment Producer 2389 3000024
Paul Mendoza Assistant Editor n/a 203 7000011
Karla K Lecroix Segment Producer n/a 2389 3000023
Jennifer Harding Segment Producer n/a 2389 3000012
Chuck LaBella Producer n/a 3 3000012
Brian Spoor Producer Senior Task Producer 3 3000006
Bill Pruitt Producer n/a 3 3000006
James Canniffe Supervising Producer n/a 1275 3000006
Brian Cunningham Logger n/a 120906 25000012
Mayor Michael Bloomberg Actor Himself 1 1000001
Lawrence Alitowski Segment Producer n/a 2389 3000007
Bradford Cohen Actor Contestant 1 1000015
Sara Paterno Wardrobe Assistant n/a 120809 13000017
Ashley Palumbo Hair & Makeup Celebrity Hair & Makeup 121041 13000008
David Eilenberg Supervising Producer Task Supervising Producer 1275 3000007
Chris Valletta Actor Contestant 1 1000015
Seth Cohen Producer n/a 3 3000005
Marc Weinstein Coordinator Tape Coordinator 528 25000009
Rob Van De Laar Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000009
John Harris Music Music Mixer(Live Broadcast) 120781 8000001
Katherine Dymond Segment Producer n/a 2389 3000003
Ashley Rath Coordinator Tape Coordinator 528 25000009
Jon Carlo Alvarez Logger n/a 120906 25000009
Chris Potter Leadman n/a 433 9000001
Sean Brennan Logger n/a 120906 25000010
Justin Hochberg Consulting Producer Senior Consulting Producer 548 3000004
Anthony S Bisalti Coordinator Deliverables Coordinator 528 25000010
Kathy P Santiago Makeup Celebrity Makeup 353 13000008
Paul Danke Logger n/a 120906 25000013
Joel Petersen Audio n/a 120810 14000014
Sadoux Kim Supervising Producer (Brand Integration) 1275 3000009
Karen DuPiche Hair & Makeup Celebrity Hair & Make-Up 121041 13000006
Kevin T Gilbert Photography n/a 120835 6000022
Jon Mark Johnson Coordinator (Parking) 528 25000005
Anissa Johnson Logger n/a 120906 25000015
Frank Bourassa Camera Utility n/a 121074 6000021
Derek Vintschger Audio Audio Assistant 120810 14000010
Buzz Chatman Editor n/a 172 7000016
Anthony J Kilian Camera Utility Utility Field Captain 121074 6000026
Shana Hilton Logger n/a 120906 25000014
Aaron Saddler Audio n/a 120810 14000014
Junko Takeya Producer Task Producer 3 3000008
Dean Perme Colorist n/a 120920 6000022
Vinny Siniscal Audio Communications 120810 14000013
Dan Sameha Post Producer n/a 121121 3000008
Pamela Malouf Editor n/a 172 7000017
David Eilenberg Producer Task Producer 3 3000009
Eric Barron Producer Task Producer 3 3000009
Liz Mara Costa Assistant Editor n/a 203 7000017
Michael Bodt Set Dresser n/a 197 9000002
Jason Connett Script Supervisor n/a 191 5000001
Jesse A Roberts Art Department Coordinator n/a 195 9000004
Anthony Jensen Production Coordinator n/a 162 5000007
Holly Gardner Field Producer 2nd Assistant Field Producer 2564 5000006
Sterling Cross Audio Assistant Audio Supervisor 120810 14000011
Joshua Visser Leadman n/a 433 9000008
Jesse Getchell Set Dresser n/a 197 9000008
Tiffany Fallon Actor Contestant(1st Fired) 1 1000009
Matthew Kennedy Field Producer n/a 2564 5000007
John Grace Carpenter n/a 529 21000004
Mayen Ma Production Manager Task Manager 305 5000007
Sergio Floris Production Manager Task Manager 305 5000006
Andrew J Zoeller Editor n/a 172 7000006
Paul Hernandez Leadman n/a 433 9000004
Lynn Finkel Stage Manager (Live Broadcast) 120797 5000005
Carol Mark Graphics Electronic Graphics 120826 23000001
John Leavitt Production Manager Task Manager 305 5000005
Peregrine Beckman Editor n/a 172 7000007
Mike Mason Technical Supervisor n/a 120853 5000005
Kimberly Shea Production Coordinator n/a 162 5000006
Jayaugust Manning-Laisne Camera Assistant n/a 120867 6000033
Kyle Davis Production Assistant (Clearance) 275 25000023
Justin Guereux Carpenter n/a 529 21000003
Angi Kuhn Production Coordinator n/a 162 5000008
Dave Ryan Legal Counsel Production Attorney 120913 18000003
Jennifer Dehghan Art Department Art Decorator 120843 9000009
Steve Cimino Technical Director n/a 491 5000009
Robin Garland Carpenter n/a 529 21000001
Ed Devney Unit Manager (Live Broadcast) 120832 5000010
Meagen Clifford Coordinator Clearance Coordinator 528 25000025
Linden Bierman-Lytle Legal Counsel n/a 120913 18000001
James C Finney Business Affairs n/a 120792 18000001
Timothy A Carpenter Supervising Sound Editor n/a 328 14000016
Daniel Giddings Construction Coordinator n/a 276 21000001
Jason Messeri Field Producer n/a 2564 5000009
Rebecca Waer Coordinator Senior Clearance Field Coordinator 528 25000024
James Williams Field Producer n/a 2564 5000008
Page Feldman Co-Executive Producer n/a 185 3000001
Paul Hernandez Set Dresser n/a 197 9000009
Jonathan Huggins Construction Construction Foreman 120900 21000002
M Samara Kornhaber Production Assistant (Clearance) 275 25000025
Joe Valentino Construction Construction Supervisor(Live Broadcast) 120900 21000001
Enrique M Guttierez Assistant Editor n/a 203 7000025
Steven J. Escobar Editor n/a 172 7000005
Charlie Tran Editor n/a 172 7000007
Maria Santoro Hair Stylist n/a 120799 13000002
Kristen Parks Assistant Assistant to Mr. Burnett 120820 25000001
Thomas Borgnine Field Producer n/a 2564 5000002
Ryan Owens Sound Supervisor n/a 120883 14000002
Nicoletta Gacos Coordinator Talent Coordinator 528 25000001
Eric Davison Audio n/a 120810 14000009
R A Guirand Assistant Photography Assistant 120820 25000001
Paul Aglione Camera Utility Utility Field Captain 121074 6000025
Lurene Leidholt Coordinator Assistant Post Coordinator 528 25000020
Geoffrey Lind Unit Manager n/a 120832 5000002
Jeremy Derringer Associate Editor Associate Online Editor 479 7000008
Ed Devney Unit Production Manager n/a 182 5000001
Hadiiya Barbel Hair & Makeup (Live Broadcast) 121041 13000004
Jill DeDomenico Camera Assistant n/a 120867 6000027
Demian Resnick Production Supervisor n/a 307 5000001
Lynette Broom Hair & Makeup Celebrity Hair & Makeup 121041 13000005
Al Cerullo Pilot Aerial Photography Pilot 570 25000001
Carey Sherrell Actor Contestant 1 1000012
Liz Toonkel Art Department Coordinator n/a 195 9000005
Laura Skowlund Coordinator Task Coordinator 528 25000019
Keith Dowd Assistant Assistant Clearance Coordinator 120820 25000008
Edward Salier Editor n/a 172 7000008
Dena Twain Production Manager n/a 305 5000002
Andrew Dice Clay Actor Contestant 1 1000011
Carlos Moncayo Assistant Props n/a 120904 24000002
Greg Ortiz Sound Editor n/a 229 14000015
Kenny Miller Field Producer n/a 2564 5000003
Damon Karys Audio n/a 120810 14000002
Amanda Stutevoss Post-Production Coordinator n/a 120842 5000003
Ken Diego Associate Director (Live Broadcast) 1279 5000003
Romano Barnett Production Assistant (Clearance) 275 25000021
Michael Cory Property Master n/a 120805 24000002
Gonzalo Cordoba Property Master Prop Master 120805 24000001
Linette McCown Set Dresser n/a 197 9000006
Rachel Figueroa Field Producer n/a 2564 5000004
Paul Ahern Assistant Property Master n/a 120969 24000001
Allie Pally Feldman Production Manager Task Manager 305 5000004
Dena Twain Production Supervisor n/a 307 5000002
Andy Day Audio n/a 120810 14000010
Griffin Senning Casting Assistant Talent Assistant 177 10000011
Brett Alphin Audio n/a 120810 14000006
Joe Smiley Casting Assistant Talent Assistant 177 10000012
Mark Hitz Audio n/a 120810 14000009
Keith Garcia Audio n/a 120810 14000007
Brian Flanzbaum Sound Protools Operator 120816 14000010
Ryan Kelley Audio n/a 120810 14000010
Greg Fukute Audio n/a 120810 14000006
Kier Archer Audio n/a 120810 14000008
Hardi Kamsani Audio Audio Assistant 120810 14000007
Hardi Kamisani Audio Audio Assistant 120810 14000007
Cori Kadamani Casting Assistant Contestant Assistant 177 10000014
Steve Kashuk Audio n/a 120810 14000010
Amanda Brueggeman Casting Assistant Contestant Assistant 177 10000012
Nick Bell Casting Assistant Contestant Assistant 177 10000011
Zach Roland Casting Assistant Talent Assistant 177 10000011
Brian Kingman Audio Audio Assistant 120810 14000008
Michael Goldstein Consultant n/a 120784 12000013
Travis T Wicker Wardrobe Assistant n/a 120809 13000024
Roma DeMartino Hair Celebrity Hair 120794 13000005
Mark Anderson Rerecording Mixer n/a 120856 14000001
Rebecca Borman Hair & Makeup (Live Broadcast) 121041 13000005
Raymond Rosario Makeup Celebrity Makeup 353 13000020
Dale Richards Wardrobe n/a 120823 13000019
Vera Chow Wardrobe n/a 120823 13000006
Jim Demarco Hair & Makeup n/a 121041 13000006
Timothy J Alberts Wardrobe n/a 120823 13000018
Gregg Kita Audio Audio Supervisor 120810 14000001
James DeMarco Hair & Makeup Celebrity Hair & Makeup 121041 13000005
Pat Grant Hair n/a 120794 13000003
Alena Rudolfo Makeup Hair & Make-Up 353 13000003
John Digiola Hair n/a 120794 13000002
Lena Kaptien Makeup Hair & Make-Up 353 13000004
Jeffrey Swander Hair n/a 120794 13000004
Robin Watson Makeup Hair & Make-Up 353 13000005
Bob Palladino Audio n/a 120810 14000001
Justin St. Clair Hair Celebrity Hair 120794 13000004
Joey Maalouf Makeup Celebrity Makeup 353 13000018
Karen Schijman Wardrobe Assistant n/a 120809 13000018
Tina Tornbow Hair & Makeup n/a 121041 13000011
Mitch Ely Makeup n/a 353 13000014
Andy Paige Hair & Makeup Celebrity Hair & Makeup 121041 13000009
Roma DeMartino Makeup Celebrity Makeup 353 13000015
Jai Williams Hair & Makeup (Live Broadcast) 121041 13000014
Heidi Schulman Cohen Wardrobe Assistant n/a 120809 13000014
Linda Melo Makeup n/a 353 13000013
Cesar Ramirez Hair & Makeup Celebrity Hair & Makeup 121041 13000011
Joey Maalouf Hair & Makeup Celebrity Hair & Make-Up 121041 13000011
Ann-Marie Oliver Makeup n/a 353 13000008
Janet Flora Makeup n/a 353 13000015
Heidi Schulman Cohen Wardrobe (Live Broadcast) 120823 13000017
Donald Francis Makeup Celebrity Makeup 353 13000017
Roma DeMartino Hair & Makeup Celebrity Hair & Makeup 121041 13000006
Adele Fass Hair Celebrity Hair 120794 13000006
Ann-Marie Oliver Hair n/a 120794 13000007
Chris Mahnken Wardrobe Assistant n/a 120809 13000016
Raymond Rosario Hair Celebrity Hair 120794 13000008
Adele Fass Makeup Celebrity Makeup 353 13000016
Belinda Moss Makeup Hair & Makeup 353 13000002
Jonathan D Andrews Audio n/a 120810 14000002
John B Kirhoffer Creative Consultant n/a 120858 12000002
Sadoux Kim Consultant n/a 120784 12000001
Justin Hochberg Consultant n/a 120784 12000001
Meredith Ahr Network Executive (NBC) 120846 11000006
Brandt Goldstein Consultant Task Consultant 120784 12000003
Daniel Munday Creative Consultant n/a 120858 12000003
Stephen David Creative Consultant n/a 120858 12000004
Meredith Gordon Consultant Task Consultant 120784 12000004
Keith Quinn Consultant Task Consultant 120784 12000004
Susanne A Guercioni Executive Director of Contracts 120806 11000003
Robert C Rohrbach Executive n/a 120806 11000002
Christina Chin Audio n/a 120810 14000004
Fallon Turnbull Casting Assistant Contestant Assistant 177 10000017
Sara Paterno Casting Assistant Contestant Assistant 177 10000016
Josh Flower Audio Audio Assistant 120810 14000003
Randall P Bittle Audio n/a 120810 14000003
Joe Valentino Supervisor n/a 120845 11000001
Michael Benson Executive Talent Manager 120806 11000001
Sadoux Kim Executive n/a 120806 11000001
Darryl Silver Creative Consultant n/a 120858 12000005
Steve Sobel Creative Consultant n/a 120858 12000006
Maury Rogoff Consultant n/a 120784 12000012
Shawn Hoffman Consultant Task Consultant 120784 12000012
Christine Wilkas Consultant Task Consultant 120784 12000011
Daniela Schimmel Consultant Task Consultant 120784 12000013
Peter Erskine Audio Audio Assistant 120810 14000002
Sharon Sinclair Hair & Makeup (Live Broadcast) 121041 13000001
Cameron Frittz Sound Engineer Audio Engineer 120916 14000002
Pat Sumpter-Davis Hair & Makeup (Live Broadcast) 121041 13000013
Courtney Higgins Consultant Task Consultant 120784 12000011
Stephanie Vollowitz Consultant Task Consultant 120784 12000010
James Wade Production Consultant n/a 120897 12000008
Alan Wieder Creative Consultant n/a 120858 12000007
Eda Benjakul Consultant Task Consultant 120784 12000007
Fred Zeller Audio n/a 120810 14000002
Stephen David Consultant Task Consultant 120784 12000008
Daley Haggar Consultant Task Consultant 120784 12000010
Pete Goldfinger Consultant Task Consultant 120784 12000009
Debra Riggs Consultant Task Consultant 120784 12000008
Richard Ochtera Casting Assistant Contestant Assistant 177 10000015
Bobby Allen Construction Construction Supervisor(Live Broadcast) 120900 21000003
Shukri R Abdi Coordinator Task Coordinator 528 25000017
Sebastian Attie Logger n/a 120906 25000017
Colette Herbstman Production Assistant n/a 275 25000016
Aaron Roos Coordinator Contestant Coordinator 528 25000016
Courtney Higgins Production Assistant n/a 275 25000017
Liza Lasser Assistant Clearance Assistant 120820 25000018
Lisa Nielsen Coordinator Product Placement Coordinator 528 25000018
Alex Rosenbloom Post-Production Assistant n/a 120882 25000018
Demetrius Bee Logger n/a 120906 25000018
Benjamin Haas Production Assistant n/a 275 25000015
Mathew Van Lannin Post-Production Assistant n/a 120882 25000015
Mike Turco Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000014
Rortha Hassan Production Task Manager 120824 25000014
Marc Gaffen Production Assistant n/a 275 25000013
Matt Ritchie Coordinator Tape Coordinator(New York) 528 25000013
Joshua Dabdee Post-Production Assistant n/a 120882 25000014
Andrew G Gregg Production Assistant n/a 275 25000014
Jill M Goslicky Coordinator Contestant Coordinator 528 25000015
Eddie von Bach Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000015
Nakia P Wiliams Production Task Manager 120824 25000015
Sabrina Idy Production Assistant n/a 275 25000018
Bethany Lynne Watson Assistant Clearance Assistant 120820 25000019
Jennifer Camarra Coordinator Contestant Coordinator 528 25000022
David Allen Logger Transcriber 120906 25000022
Yasiri Castro Production Assistant (Clearance) 275 25000022
Jaime Kaufman Production Assistant n/a 275 25000021
Suncera Johnson Coordinator (Clearance) 528 25000022
Jessica Krakow Production Assistant n/a 275 25000022
Gary Kroytor Production Assistant n/a 275 25000023
Joshua Diaz Assistant (Clearance) 120820 25000023
Benjamin R Brown III Logger Transcriber 120906 25000023
Liza Lasser Office Coordinator (Clearance) 121047 25000021
Caitlin L Moore Coordinator Contestant Coordinator 528 25000021
Tara Jeffe Production Assistant n/a 275 25000019
Scott Salyers Coordinator Key Contestant Coordinator 528 25000019
Matt Silfen Post-Production Assistant n/a 120882 25000019
Matt Crawley Logger n/a 120906 25000019
Neysa Embry Logger n/a 120906 25000020
Shannon McCarty Coordinator Contestant Coordinator 528 25000020
Mark Weinstein Logger n/a 120906 25000021
Maggie Janes Production Assistant n/a 275 25000020
Pollyanna Jacobs Coordinator (Charity) 528 25000020
Raef Ritter Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000013
Brian Cunningham Post-Production Assistant n/a 120882 25000013
Melissa Miron Assistant n/a 120820 25000008
Michelle Henniges Coordinator Tape Coordinator 528 25000008
Ethan Sigman Coordinator n/a 528 25000008
Chris Barry Production Assistant n/a 275 25000007
Josh Peters Assistant Co-Executive Producer's Assistant 120820 25000008
Nick Stergiou Office Coordinator (Utility) 121047 25000008
Lee London Production Assistant Location Production Assistant 275 25000008
Michael Cory Production Assistant n/a 275 25000008
Marc Levine Coordinator Contestant Coordinator 528 25000008
Penni Lane Clifton Coordinator Contestant Coordinator 528 25000007
Ericka Mollner Office Coordinator (Utility) 121047 25000007
Webster Antoine Production Assistant n/a 275 25000006
Renee Tsao Coordinator n/a 528 25000006
Jonathan Tanners Production Assistant (Location) 275 25000006
Michelle Castillo Assistant Co-Executive Producer's Assistant 120820 25000006
Otnell Zapata Production Assistant (Task) 275 25000006
Jennifer Glickman Coordinator n/a 528 25000007
Ryan Carroll Assistant Co-Executive Producer's Assistant 120820 25000007
Andrew Weiss Production Assistant Location Production Assistant 275 25000007
Billy Mestichelli Assistant n/a 120820 25000007
Paul Hernandez Assistant Shop Assistant 120820 25000009
A J Abrams Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000009
Spencer King Post-Production Assistant n/a 120882 25000012
Katie Ellman Production Assistant n/a 275 25000011
Spencer King Coordinator Tape Coordinator 528 25000011
James Pickel III Post-Production Assistant n/a 120882 25000011
Kevin Brown Post-Production Assistant n/a 120882 25000012
Michael Nicholas Production Dubber 120824 25000012
Morris Thorpe Post-Production Assistant n/a 120882 25000013
Josh Flaherty Production Assistant n/a 275 25000012
Chris MacEwan Coordinator Tape Coordinator 528 25000012
Ekko Gaha Post-Production Assistant n/a 120882 25000011
Valery Janvier Assistant Dubber 120820 25000011
Hollis Tak Coordinator Contestant Coordinator 528 25000009
Rasheeda Johnson Production Assistant (Wardrobe) 275 25000009
Jason Gaul Assistant Clearance and Deliverables Assistant 120820 25000009
Andrew Droskoski Production Assistant n/a 275 25000009
Michael Radakovich Production Assistant Task Production Assistant 275 25000010
Robert Eklof Production Assistant n/a 275 25000010
Sara Paterno Production Assistant (Wardrobe) 275 25000010
Todd Craig Post-Production Assistant n/a 120882 25000010
Suncera Johnson Production Assistant (Clearance) 275 25000024
Thomas Bunn Logger Transcriber 120906 25000024
Angela Crayton Other Director, Maintenance 120795 26000001
Erin Connolly Transcripts Transcriber 120993 26000001
David "Fergie" Ferguson Production Assistant n/a 275 25000051
David Snyder Production Logger 120824 25000050
Candice Broecker Other Sign Language Interpreter 120795 26000001
Isaac J Lamb Transcripts Transcriber 120993 26000002
Amanda Stutevoss Other Tape Librarian(Los Angeles) 120795 26000002
Andi Elizabeth Nunez Other Tape Librarian 120795 26000002
Linda Bidrossian Other Dream Team 120795 26000002
Nick Schober Production Logger 120824 25000049
Anthony Piersanti Production Logger 120824 25000048
Yvonne Vairma Production Assistant (Clearance) 275 25000044
Brent Hamilton Production Logger 120824 25000043
Emily Stine Production Assistant (Clearance) 275 25000043
Sean Thomas Aylward Production Logger 120824 25000042
Ryan MacDonald Production Logger 120824 25000044
Lucy Juliet Westphal Production Assistant (Clearance) 275 25000045
Lora Myers Production Logger 120824 25000047
James Morgan Production Logger 120824 25000046
Nate Michael Production Logger 120824 25000045
Jansen Nichols Transcripts Transcriber 120993 26000003
Michael Billings Other Dream Team 120795 26000003
Karen Lewandowski Other Dream Team 120795 26000008
Timothy N Tevault Transcripts Transcriber 120993 26000008
Gretchen Lang Other Dream Team 120795 26000007
Amelia Tabullo Transcripts Transcriber 120993 26000007
Brent Hamilton Rights & Clearances Clearance and Deliverables Assistant 120879 26000008
Deborah Werthman Transcripts Transcriber 120993 26000009
Cynthia EW Simpson Manager Travel Manager 120827 28000001
Timothy N Tevault Rights & Clearances Clearance and Deliverables Assistant 120879 26000009
Tishan Cowan Other Dream Team 120795 26000009
Amelia Tabullo Other Tape Librarian 120795 26000006
Adam Jasinski Other Dream Team 120795 26000006
Kristine Pregot Other Tape Librarian 120795 26000004
Erik Brewstein Other Dream Team 120795 26000004
Dalyn Matsamura Transcripts Transcriber 120993 26000004
Stella Yeh Other Tape Librarian(New York) 120795 26000004
Tricia Rodrigo Transcripts Transcriber 120993 26000005
Adam Saltzberg Transcripts Transcriber 120993 26000006
Michael G Sarno Other Tape Librarian 120795 26000005
Vanessa L Cooke Other Dream Team 120795 26000005
Evan Gabriele Production Dubber(New York) 120824 25000041
Franklin Zitter Production Assistant n/a 275 25000040
Carlos Machiavello Production Assistant n/a 275 25000029
Eric McElveen Production Assistant n/a 275 25000028
Christopher Cassetti Production Assistant (Clearance) 275 25000028
Steve Burm Cue Cards n/a 121061 25000028
Malica Cassetti Production Assistant (Clearance) 275 25000029
Adam Miller Production Assistant n/a 275 25000029
Shaun Morton Production Assistant n/a 275 25000030
Steve Craig Production Assistant (Clearance) 275 25000030
Kelly L Monks Production Assistant (Clearance) 275 25000030
Winnie Nicklas Logger Transcriber 120906 25000028
Angie Luke Production Assistant n/a 275 25000027
Kerriann Farrell Assistant (Clearance) 120820 25000025
Melissa Butts Logger Transcriber 120906 25000025
Christopher K Lagdamen Production Assistant n/a 275 25000024
Deanna DiBenedetto Assistant (Clearance) 120820 25000024
Andy Spencer LaRoche Production Assistant n/a 275 25000025
Thierno Diallo Logger Transcriber 120906 25000026
Eric Kenehan Logger Transcriber 120906 25000027
Jensen Lee Production Assistant (Clearance) 275 25000027
Lyndon Lehde Production Assistant n/a 275 25000026
Andrew Moriarty Production Assistant (Clearance) 275 25000031
Alissa Neuwerk Production Assistant n/a 275 25000031
Chris Willmore Production Assistant (Clearance) 275 25000038
Lou Serbio Production Assistant n/a 275 25000037
Andy McGovern Production Assistant (Clearance) 275 25000037
Jaclyn Urban Production Assistant (Clearance) 275 25000037
Tara Smith Production Assistant n/a 275 25000038
Miranda Nicholas Production Assistant (Clearance) 275 25000039
Paris Powe Production Assistant (Clearance) 275 25000040
Mike Benson Coordinator Talent Coordinator 528 25000040
Christopher Waldron Production Assistant n/a 275 25000039
Ashley Friedlander Coordinator Tape Coordinator 528 25000037
Steve Satkowski Production Assistant n/a 275 25000036
Jessica Roberts Production Assistant (Clearance) 275 25000033
Patricia Ortiz Production Assistant n/a 275 25000032
Amaris Harney Production Assistant (Clearance) 275 25000032
Shalisha Johnson Production Assistant (Clearance) 275 25000033
Kristine Pregot Production Assistant n/a 275 25000033
Melissa Ross Production Assistant n/a 275 25000035
Toni Sheppard Production Assistant (Clearance) 275 25000035
Josh Reed Production Assistant n/a 275 25000034
Jon Johnson Sr. Transportation Parking Coordinator 120992 25000006
Jamal Khaldi Office Coordinator Assistant Utility Office Coordinator 121047 25000006
Andrew B Dickey Lighting Technician n/a 120907 15000004
Tim "Lopez" Reilly Grip n/a 365 15000004
Daniel Lipski Swing n/a 120862 15000003
Octavio Warnock-Graham Best Boy Best Boy/Dimmer Board Operator 120885 15000003
Richie Wirth Engineer in Charge n/a 121125 15000004
Nava Tabkum Engineer Engineer in Charge 120938 15000004
Josh Kascieski Lighting Technician n/a 120907 15000005
Liz Campbell Grip n/a 365 15000005
Adam Macbeth Key Grip n/a 263 15000005
Riyadh Deeb Lighting Technician n/a 120907 15000003
Robert Styles Gaffer n/a 268 15000002
John Roque Lighting Technician Computer Technician 120907 15000001
Dan Cassidy Rigging Grip Head Rigger 120944 15000001
Neil Leventhal Lighting Technician (Original Rank: 2nd Unit) 120907 15000001
Burke Heffner Key Grip Lighting Department Coordinator/Key Grip 263 15000001
Geza Divenyi Grip LEDs 365 15000001
Danny Tsang Engineer Computer Tech Assistant 120938 15000002
Destiny Montague Assistant Engineer Computer Technician Assistant 120997 15000002
Dan Beedy Lighting Technician n/a 120907 15000002
Andy Spencer LaRoche Swing Swing Electric 120862 15000002
William Lucia Best Boy Electric n/a 259 15000005
Andrew Lindberg Engineer Maintenance 120938 15000005
Alex Engel Grip n/a 365 15000010
Michael Samuel Lighting Technician n/a 120907 15000010
Jessica Bennett Grip n/a 365 15000009
Tim Reilly Lighting Technician n/a 120907 15000009
Jeff Stark Lighting Technician n/a 120907 15000011
Charlie Campbell Engineer System Technician 120938 15000011
Amy Hall Lighting Technician n/a 120907 15000012
Eddie Lee Flandez Electrician Electric 450 15000012
Josh Ingalls Grip n/a 365 15000011
Christopher Vidaic Grip n/a 365 15000009
Mark Dittmar Engineer System Technician 120938 15000008
Douglas S Kennedy Lighting Technician n/a 120907 15000006
Jonathan Dahan Grip n/a 365 15000006
Bobby Boothe Best Boy Grip n/a 265 15000006
Andrew Fishman Grip n/a 365 15000007
Brian Matthews Lighting Technician n/a 120907 15000007
Paul Niccolls Lighting Technician n/a 120907 15000008
Michael Kirsch Grip n/a 365 15000008
Rocky Shinh Engineer Maintenance 120938 15000007
Wendy Taylor Lighting Technician Lighting Department Coordinator 120907 15000001
Edward Bannigan Lighting Technician n/a 120907 15000001
Trish Reilly Audio Audio Assistant(Live Broadcast) 120810 14000018
Izara Matacheck Audio Audio Assistant(Live Broadcast) 120810 14000017
Peter B Gray Audio n/a 120810 14000017
Jordan Coe Audio n/a 120810 14000017
Todd Yeger Audio n/a 120810 14000019
Saun Anthony Audio Audio 2 120810 14000019
David Pino Audio Assistant Audio Supervisor 120810 14000020
Chad Sonenberg Audio n/a 120810 14000019
Bob Palladino Sound Production Mixer 120816 14000019
Daniel Selby Audio n/a 120810 14000016
Michael Ferrara Audio Audio Assistant(Live Broadcast) 120810 14000016
Chris "Coz" Costello Audio Audio Assistant(Live Broadcast) 120810 14000014
Dawn Chenette Audio Audio Supervisor 120810 14000013
Vinnie Sincal Audio Audio Assistant 120810 14000012
Franz Moore Audio n/a 120810 14000012
Simon Welch Audio Audio Assistant 120810 14000014
Steven Nelson Audio n/a 120810 14000014
Andrew Shirley Audio n/a 120810 14000015
Jimmy DeVito Audio Audio Assistant(Live Broadcast) 120810 14000015
Colette Stewart Audio n/a 120810 14000015
Mike Houser Audio n/a 120810 14000020
Mike Fortanato Sound Audio Assistant(Live Broadcast) 120816 14000020
Nicole Ritterstein Dubbing Mixer Dubber(New York) 120923 14000027
Mark Jasper Sound Editor n/a 229 14000026
Bennie McRae Audio n/a 120810 14000025
Joe Randazzo Dubbing Mixer Dubber 120923 14000024
Tad Wadhams Sound Editor n/a 229 14000027
Dave Stern Lighting Technician n/a 120907 15000001
John E Blagg Swing n/a 120862 15000001
William Lucia Gaffer n/a 268 15000001
Jamie Bell IV Engineer Computer Tech 120938 15000001
Michael Villalba Audio n/a 120810 14000023
William Taylor Sound Audio Assistant(Live Broadcast) 120816 14000023
Chris McKevitt Sound Audio Assistant(Live Broadcast) 120816 14000021
Penn Jones Audio n/a 120810 14000021
Terrance Dwyer Rerecording Mixer n/a 120856 14000021
Mark Jasper Sound Effects Editor n/a 327 14000022
Robert Selitto Sound Audio Assistant(Live Broadcast) 120816 14000022
Derek Luff Sound Supervisor n/a 120883 14000023
Aaron Muncy Audio n/a 120810 14000022
Ryan McLaughlin Audio A2 120810 14000022
Sven Kampka Grip n/a 365 15000012
William Lucia Electrician Electric 450 15000013
Trevor Beeler Production Assistant (Task) 275 25000003
Barbara Bellanca Assistant Executive Producer's Assistant 120820 25000003
Kelley Beaman Assistant Talent Assistant 120820 25000003
Meredith Packer Production Assistant Task Production Assistant 275 25000003
Michaela Starr Assistant Co-Executive Producer's Assistant 120820 25000003
Jennifer Armstrong Production Assistant n/a 275 25000003
Dr. Richard Levak Medic Psychologist 120966 25000003
Cristina Cacciotti Assistant n/a 120820 25000003
Michael G Sarno Production Assistant (Los Angeles) 275 25000003
David Lanphier Production Assistant n/a 275 25000003
Judith Meyers Medic Psychologist 120966 25000002
Casey Capshaw Assistant Executive Producers Assistant 120820 25000002
Brian Hedden Production Assistant Task Production Assistant 275 25000002
Chris Johnson Production Assistant n/a 275 25000002
Antonio M. Johnson Coordinator Assistant Production Office Coordinator 528 25000001
Alex Trierweiler Coordinator Production Office Coordinator 528 25000002
Jordan Mallari Assistant Executive Producer's Assistant 120820 25000002
Berry Hatfield Production Assistant n/a 275 25000002
Colin Kim Coordinator Assistant Production Office Coordinator 528 25000002
Ryan Carroll Production Assistant (Los Angeles) 275 25000002
John Sepe Production Assistant n/a 275 25000004
Andrew Foderingham Production Assistant Location Production Assistant 275 25000004
Cecilia Lee Assistant Executive Producer's Assistant 120820 25000005
Sue Vial Production Assistant Task Production Assistant 275 25000005
Jeff Kreisler Office Coordinator Utility Office Coordinator 121047 25000005
Lisa Swanepoel Production Assistant n/a 275 25000005
Ben Camp Production Assistant n/a 275 25000005
Dana Salvatore Production Assistant (Task) 275 25000005
Eddie Von Boch Production Assistant n/a 275 25000006
Larry Scalero Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000006
Walter Smith Production Assistant Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000005
Gabbaratt Mouse-Balingit Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000005
Dominic Park Production Assistant Production Assistant (Live Broadcast) 275 25000004
Renee De Los Santos Assistant Executive Producer's Assistant 120820 25000004
Antonio Sanchez Production Assistant Task Production Assistant 275 25000004
Angelo Saracina Assistant Talent Assistant 120820 25000004
Derek Gannon Production Assistant (Task) 275 25000004
Karen Fong Assistant Producer's Assistant 120820 25000004
Pavani Srinivasan Coordinator Task Coordinator 528 25000004
Chris Berlingo Coordinator Task Manager 528 25000004
Paul Aglione Production Assistant n/a 275 25000004
Casey Capshaw Production Assistant (Los Angeles) 275 25000001
Jason Bistarkey Production Assistant (Original Rank: 2nd Unit) 275 25000001
Bruce McAlpine Accountant Task Accountant 120802 16000004
Steve Marcarelli Assistant Accountant 2nd Assistant Accountant 120950 16000004
Diana Mejia Accountant Accounting 120802 16000004
Peter I Sabat Assistant Production Accountant n/a 120902 16000004
Erica Antjeschmidt Accounting Clerk n/a 121044 16000005
Gary Ebron Accounting Clerk n/a 121044 16000006
Jordan Yospe Legal Counsel Production Attorney 120913 18000001
Brennan Charles Berger Accounting Clerk n/a 121044 16000006
Pavani Srinivasan Accounting Clerk n/a 121044 16000006
Michelle Pizzimenti Assistant Accountant n/a 120950 16000003
Alice Mills Assistant Accountant n/a 120950 16000003
Jonathan Whittaker Grip n/a 365 15000015
Zachary Sullivan Grip n/a 365 15000014
Brett Knott Grip n/a 365 15000013
Chris Prinzavelli Engineer System Technician 120938 15000013
Mimi Wyeth Production Accountant n/a 282 16000001
Hubert Burkhardt Assistant Accountant n/a 120950 16000002
Tena Cotton Assistant Accountant n/a 120950 16000003
Ruth Rochelle Bohorquez Production Accountant n/a 282 16000002
Rayshelle "Shelle" Willis Assistant Accountant n/a 120950 16000002
Christopher Jones Construction Coordinator n/a 276 21000001
John Bradley Construction Coordinator Construction Supervisor (Live Broadcast) 276 21000001
Alex Rosenbloom Digital Effects n/a 345 23000003
Carol Collings Graphics Electronic Graphics 120826 23000003
Michelle Lippitt Graphics Electronic Graphics 120826 23000001
Sarah Tompkins Carpenter n/a 529 21000012
Matt Silfen Digital Effects n/a 345 23000004
Shane Rasco Assistant Property Master n/a 120969 24000002
Rachael Harrell Assistant Assistant to Mr. Burnett 120820 25000001
Doug Baker Production Assistant n/a 275 25000001
Becky Holmes Assistant Props Props Assistant 120904 24000002
Lance Mitchell Carpenter n/a 529 21000010
Ian P. Helwig Carpenter n/a 529 21000009
Mindy Zemrak Casting Associate n/a 160 10000010
Joseph A. Clark Carpenter n/a 529 21000002
M D Gebel Carpenter n/a 529 21000002
Jason Curtis Carpenter n/a 529 21000003
Jubal Fearing Carpenter n/a 529 21000004
Malcolm Rowe Carpenter n/a 529 21000007
Justin Guereux Carpenter n/a 529 21000006
Andres Laracuente Carpenter n/a 529 21000005
Jeffrey Leemon Audio n/a 120810 14000011
Edric Reynolds Camera Assistant n/a 120867 6000038
Peter Emery Producer Rewards Producer 3 3000014
Ariana L Squar Producer Task Producer 3 3000013
David Braun Producer (Live Broadcast) 3 3000012
Andrea D'Ambrosio Producer Rewards Producer 3 3000012
Casey Dale Segment Producer n/a 2389 3000014
Lisa Marie Tobin Producer Task Producer 3 3000014
Lorna Anozie Producer n/a 3 3000016
Cara Goldberg Co-Producer n/a 170 3000015
Eric Van Wagenen Producer n/a 3 3000015
Bill Gaudsmith Producer Task Producer 3 3000012
Christine Wilkas Producer Task Producer 3 3000012
Katherine Dymond Producer n/a 3 3000009
Mitch Kozuchowski Supervising Producer (Live Broadcast) 1275 3000008
Heather Schuster Consulting Producer Consulting Task Producer 548 3000008
Richard Devinki Consulting Producer n/a 548 3000008
Lee Metzger Producer n/a 3 3000009
Justin Hochberg Producer Task Producer 3 3000010
Stephen David Producer Task Producer 3 3000012
Monica Rodman Producer n/a 3 3000011
Adam R. Davis Segment Producer n/a 2389 3000010
Aric A LaFerriere Segment Producer n/a 2389 3000016
Danny Kon Producer Task Producer 3 3000017
Emily Hewson Segment Producer Deliveries Segment Producer 2389 3000025
Jordan Mallari Segment Producer n/a 2389 3000024
Geraldine Rozenman Segment Producer n/a 2389